- Org.nr.
- 930 909 491
- Adresse
- Vorsetøyveien 20, 8300 Svolvær
- Hovedeier
- Kraftmontasje Holding AS, 65 %
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat1 411 2534,3 % margin
EBITDA1 499 447før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 174 2913,6 % margin
Egenkapital4 478 16530,2 % av eiendelene
Kraftig AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 909 491
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 17.01.2023
- Registrert
- 09.03.2023
- Adresse
- Vorsetøyveien 20, 8300 Svolvær
- Postadresse
- c/o Sandra Haugerudbråten, Knutvikveien 28B
- Kommune
- Vågan
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Vågan (24)
- Aksjekapital
- 2 000 000
- Ansatte
- 20
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Kraftig AS931 008 978 · VÅGAN20 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Entreprenør innen infrastruktur for energi, veg, bane og lignende
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 32 646 680 | 19 562 183 | 11 190 779 |
| Sum driftsinntekter | 32 646 680 | 19 562 183 | 11 190 779 |
| Varekostnad | 13 246 104 | 5 247 747 | 2 350 188 |
| Lønnskostnad | 11 138 006 | 8 168 789 | 4 593 748 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 88 194 | 38 648 | 16 820 |
| Annen driftskostnad | 6 763 123 | 5 377 280 | 3 409 800 |
| Sum driftskostnader | 31 235 426 | 18 832 464 | 10 370 556 |
| Driftsresultat | 1 411 253 | 729 719 | 820 223 |
| Annen renteinntekt | 97 914 | 88 819 | 44 438 |
| Sum finansinntekter | 97 914 | 88 819 | 44 438 |
| Annen rentekostnad | 1 956 | 861 | 889 |
| Sum finanskostnader | 1 956 | 861 | 889 |
| Netto finans | 95 958 | 87 958 | 43 549 |
| Resultat før skatt | - | - | 863 772 |
| Resultat før skattekostnad | 1 507 211 | 817 677 | - |
| Skattekostnad på resultat | 332 920 | 186 556 | 191 019 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 672 753 |
| Årsresultat | 1 174 291 | 631 121 | 672 753 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 174 291 | 631 121 | 672 753 |
| Totalresultat | 1 174 291 | 631 121 | 672 753 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 174 291 | 631 121 | 672 753 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 174 291 | 631 121 | 672 753 |
| Maskiner og anlegg | 439 074 | 199 076 | 43 723 |
| Sum varige driftsmidler | 439 074 | 199 076 | 43 723 |
| Sum anleggsmidler | 439 074 | 199 076 | 44 760 |
| Kundefordringer | 8 577 534 | 4 581 449 | 2 858 540 |
| Andre kortsiktige fordringer | 457 176 | 410 920 | 261 045 |
| Konsernfordringer | 777 382 | 44 344 | - |
| Sum fordringer | 9 812 092 | 5 036 713 | 3 119 585 |
| Andre finansielle instrumenter | 126 633 | - | - |
| Sum investeringer | 126 633 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 442 392 | 1 588 417 | 1 768 223 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 442 392 | 1 588 417 | 1 768 223 |
| Sum omløpsmidler | 14 381 117 | 6 625 130 | 4 887 808 |
| Sum eiendeler | 14 820 191 | 6 824 206 | 4 932 568 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 1 037 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 1 037 |
| Aksjekapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
| Annen egenkapital | 2 478 165 | 1 303 874 | 672 753 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 478 165 | 1 303 874 | 672 753 |
| Sum egenkapital | 4 478 165 | 3 303 874 | 2 672 753 |
| Utsatt skatt | 176 933 | 83 032 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 176 933 | 83 032 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 176 933 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 7 194 456 | 749 316 | - |
| Betalbar skatt | 239 019 | 102 487 | 4 |
| Skyldig offentlige avgifter | 720 499 | 1 211 686 | 678 310 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 011 119 | 1 373 812 | 864 372 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 165 093 | 3 437 300 | 2 259 815 |
| Sum gjeld | 10 342 026 | 3 520 332 | 2 259 815 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 820 191 | - | 4 932 568 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,41▼ | 1,93 | 2,16 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,31▲ | 1,07 | 0,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,9 % | 13,9 % | 17,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,3 %▲ | 3,7 % | 7,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,6 %▲ | 3,2 % | 6,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 30,2 %▼ | 48,4 % | 54,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 632 334
- Resultat per ansatt, kroner
- 70 563
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Kraftig AS4,3 %
32,6 mill. 20 ansatte 2025
0 %2468
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Kraftig AS4,3 % 32,6 mill.20 ansatte 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Eirik Haugerudbråten | 1981 |
| Styrets leder | Oddgeir Anundsen | 1963 |
| Styremedlem | Henrik Lyngås | 1998 |
| Styremedlem | Gunnar Gjeldvik | 1970 |
| Varamedlem | Eirik Haugerudbråten | 1981 |
| Varamedlem | Øystein Søraas | 1975 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Kraftmontasje Holding AS65,0 %Vestnes · 1 300 ordinære aksjer
- ESH INVEST AS20,0 %Krokelvdalen · 400 ordinære aksjer
- Lyngås Invest AS15,0 %Mo I Rana · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Kraftmontasje Holding AS
- Kraftmontasje AS100,0 %
- KRAFT GRUNN OG BETONG AS65,0 %
- KRAFT ANLEGG AS60,0 %
- Kraftig AS65,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.