- Org.nr.
- 993 535 028
- Telefon
- 91182022
- Adresse
- Allemannsveien 3, 3770 Kragerø
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat536 44717,9 % margin
EBITDA591 647før av- og nedskrivninger
Årsresultat511 02117,1 % margin
Egenkapital3 566 82383,6 % av eiendelene
Kragerø VVS AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- Kragerrø VVS AS986 248 498 · KRAGERØ
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av varer og tjenester i tilknytning til rørleggervirksomhet, samt deltakelse i lignende virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 993 842 | 3 019 717 | 3 379 889 | 2 721 963 | 3 350 631 |
| Annen driftsinntekt | - | 70 | 14 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 993 842 | 3 019 787 | 3 393 889 | 2 721 963 | 3 350 631 |
| Varekostnad | 910 757 | 882 612 | 1 261 047 | 1 007 494 | 1 029 233 |
| Lønnskostnad | 1 148 766 | 1 092 652 | 945 394 | 883 079 | 814 631 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 55 200 | 55 200 | 25 100 | - | 25 000 |
| Annen driftskostnad | 342 672 | 402 285 | 392 114 | 288 865 | 305 238 |
| Sum driftskostnader | 2 457 395 | 2 432 749 | 2 623 655 | 2 179 438 | 2 174 102 |
| Driftsresultat | 536 447 | 587 037 | 770 234 | 542 524 | 1 176 528 |
| Annen renteinntekt | 118 707 | 93 258 | 51 691 | 18 040 | 4 207 |
| Annen finansinntekt | - | 38 700 | 38 700 | 38 700 | 18 750 |
| Sum finansinntekter | 118 707 | 131 958 | 90 391 | 56 740 | 22 957 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | - | 47 014 |
| Annen rentekostnad | - | 962 | 99 | 406 | 412 |
| Sum finanskostnader | - | 962 | 99 | 406 | 47 426 |
| Netto finans | 118 707 | 130 996 | 90 292 | 56 334 | −24 470 |
| Resultat før skatt | - | - | 860 526 | 598 858 | 1 152 059 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 263 796 |
| Resultat før skattekostnad | 655 154 | 718 033 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 144 133 | 141 407 | 180 823 | 131 839 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 679 703 | 467 019 | 888 263 |
| Årsresultat | 511 021 | 576 626 | 679 703 | 467 019 | 888 263 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 511 021 | 576 626 | 679 703 | 467 019 | 888 263 |
| Totalresultat | 511 021 | 576 626 | 679 703 | 467 019 | 888 263 |
| Ordinært utbytte | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 350 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 261 021 | 326 626 | 429 703 | 217 019 | 538 263 |
| Sum overføringer og disponeringer | 511 021 | 576 626 | 679 703 | 467 019 | 888 263 |
| Utsatt skattefordel | 5 035 | 1 713 | 1 015 | 10 349 | 12 937 |
| Sum immaterielle eiendeler | 5 035 | 1 713 | 1 015 | 10 349 | 12 937 |
| Maskiner og anlegg | 2 500 | 16 100 | 29 700 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 111 000 | 152 600 | 194 200 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 113 500 | 168 700 | 223 900 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 118 535 | 170 413 | 224 915 | 10 349 | 12 937 |
| Sum varer | 152 200 | 152 200 | 150 670 | 142 200 | 137 000 |
| Kundefordringer | 2 375 | 270 953 | 349 736 | 125 232 | 280 158 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 261 697 | 12 541 | 19 126 |
| Sum fordringer | 2 375 | 270 953 | 611 433 | 137 773 | 299 285 |
| Andre finansielle instrumenter | 245 000 | 245 000 | 245 000 | 220 000 | 220 000 |
| Sum investeringer | 245 000 | 245 000 | 245 000 | 220 000 | 220 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 749 418 | 3 158 172 | 2 676 087 | 2 659 499 | 2 546 628 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 749 418 | 3 158 172 | 2 676 087 | 2 659 499 | 2 546 628 |
| Sum omløpsmidler | 4 148 993 | 3 826 325 | 3 683 190 | 3 159 472 | 3 202 913 |
| Sum eiendeler | 4 267 528 | 3 996 738 | 3 908 105 | 3 169 821 | 3 215 850 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 3 410 | 3 410 | 3 410 | 3 410 | 3 410 |
| Sum innskutt egenkapital | 33 410 | 33 410 | 33 410 | 33 410 | 33 410 |
| Annen egenkapital | 3 533 413 | 3 272 392 | 2 945 766 | 2 516 063 | 2 299 044 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 533 413 | 3 272 392 | 2 945 766 | 2 516 063 | 2 299 044 |
| Sum egenkapital | 3 566 823 | 3 305 802 | 2 979 176 | 2 549 473 | 2 332 454 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 24 696 | 12 495 | 108 954 | 12 586 | 17 548 |
| Betalbar skatt | 147 455 | 142 105 | 171 489 | 129 251 | 266 062 |
| Skyldig offentlige avgifter | 171 143 | 163 429 | 199 428 | 149 182 | 176 540 |
| Utbytte | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 350 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 107 411 | 122 907 | 199 058 | 79 329 | 73 246 |
| Sum kortsiktig gjeld | 700 705 | 690 936 | 928 930 | 620 348 | 883 396 |
| Sum gjeld | 700 705 | 690 936 | 928 930 | 620 348 | 883 396 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 267 528 | 3 996 738 | 3 908 105 | 3 169 821 | 3 215 850 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,92▲ | 5,54 | 3,96 | 5,09 | 3,63 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,20▼ | 0,21 | 0,31 | 0,24 | 0,38 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,9 %▼ | 18,2 % | 24,3 % | 18,8 % | 37,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 17,9 %▼ | 19,4 % | 22,7 % | 19,9 % | 35,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 17,1 %▼ | 19,1 % | 20,0 % | 17,2 % | 26,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 83,6 %▲ | 82,7 % | 76,2 % | 80,4 % | 72,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Kragerø VVS AS17,9 %
3,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %01020
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
Kragerø VVS AS17,9 % 3,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Paul Norin | 1969 |
| Styrets leder | Paul Norin | 1969 |
| Varamedlem | Kjetil Skåland | 1956 |
| Regnskapsfører | EMBLA CONSULT John Gerhard Embla977 195 179 | - |
| Regnskapsfører | MARIUS LILLE-MÆHLUM990 157 219 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PAUL NORIN100,0 %f. 1969 · Kragerø · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Rørkjøp AS0,41 %880 911 392 · 100 ordinære aksjer
- MASKINENTREPRENØR1 AS0,10 %926 868 330 · 1 ordinære aksjer
- FSYS AS0,01 %991 921 737 · 39 178 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.