- Org.nr.
- 976 291 859
- Telefon
- 67 90 40 00
- Adresse
- Odins vei 10, 1463 Fjellhamar
- Hovedeier
- HARKET & BAKKE AS, 100 %
- Bransje
- Annen undervisning ellers
Driftsresultat3 166 15017,9 % margin
EBITDA3 546 834før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 512 42214,2 % margin
Egenkapital663 31811,4 % av eiendelene
KRM AS er et aksjeselskap innen annen undervisning ellers, stiftet 1996.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 976 291 859
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 12.04.1996
- Registrert
- 22.04.1996
- Adresse
- Odins vei 10, 1463 Fjellhamar
- Telefon
- 67 90 40 00
- Kommune
- Lørenskog
- Aksjekapital
- 600 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- KRM AS976 296 338 · LØRENSKOG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kursvirksomhet og ingeniørtjeneste, samt alt hva hermed står i forbindelse. Selskapet kan dessuten drive handel og erverve aksjer i andre selskaper.
Tidligere navn
- Kompetansesenteret for Roterende Maskineri AS29.04.1996 til 19.04.2008
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 17 574 980 | 16 070 187 | 13 006 350 | 10 981 800 | - |
| Annen driftsinntekt | 129 411 | 269 597 | 38 986 | 36 066 | - |
| Sum driftsinntekter | 17 704 391 | 16 339 784 | 13 045 335 | 11 017 866 | 7 701 108 |
| Varekostnad | 8 224 553 | 7 459 687 | 4 882 912 | 4 220 022 | 2 637 570 |
| Lønnskostnad | 3 076 932 | 3 027 958 | 2 617 510 | 2 454 582 | 2 040 829 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 380 684 | 615 480 | 474 050 | 230 075 | 138 434 |
| Annen driftskostnad Il, | - | - | 2 628 920 | 2 818 042 | - |
| Annen driftskostnad | 2 856 072 | 2 764 860 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 14 538 241 | 13 867 986 | 10 603 392 | 9 722 721 | 7 116 786 |
| Driftsresultat | 3 166 150 | 2 471 798 | 2 441 944 | 1 295 145 | 584 323 |
| Annen rentekostnad | - | - | 64 | - | - |
| Annen renteinntekt | 63 863 | 52 471 | - | 327 | - |
| Annen finansinntekt | 1 323 | 1 764 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 65 187 | 54 235 | - | 327 | 3 584 |
| Annen finanskostnad | 8 873 | 3 274 | 6 157 | 2 197 | - |
| Sum finanskostnader | 8 873 | 3 274 | 6 221 | 2 197 | 1 849 |
| Netto finans | 56 314 | 50 961 | −6 221 | −1 870 | 1 735 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 435 722 | 1 293 276 | 586 058 |
| Resultat før skattekostnad | 3 222 464 | 2 522 759 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 710 042 | 555 007 | 535 859 | 215 345 | 150 465 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 899 863 | 1 077 931 | - |
| Årsresultat | 2 512 422 | 1 967 752 | 1 899 863 | 1 077 931 | 435 593 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 512 422 | 1 967 752 | 1 899 863 | 1 077 931 | - |
| Totalresultat | 2 512 422 | 1 967 752 | 1 899 863 | 1 077 931 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 1 899 863 | 1 077 931 | - |
| Ordinært utbytte | 2 400 000 | 2 100 000 | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 183 163 | 185 396 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −70 741 | −317 644 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 512 422 | 1 967 752 | 1 899 863 | 1 077 931 | - |
| Konsesjoner, patenter o.1. | 189 452 | 288 845 | 389 975 | 491 105 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 189 452 | 288 845 | 389 975 | 491 105 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 674 029 | 786 367 | 319 890 | 1 082 377 | - |
| Maskiner og anlegg | 198 341 | 1 | 498 725 | 626 059 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 967 281 | 779 617 | 891 746 | 1 019 304 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 839 651 | 1 565 985 | 1 710 361 | 2 727 740 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 53 642 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 53 642 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 2 082 745 | 1 854 830 | 2 100 335 | 3 218 844 | 1 407 256 |
| Kundefordringer | 791 236 | 1 412 300 | 1 982 978 | 2 883 499 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 15 919 | 6 027 | 1 354 | 5 141 | - |
| Konsernfordringer | 5 625 | - | 60 000 | 40 000 | - |
| Sum fordringer | 812 780 | 1 418 327 | 2 044 332 | 2 928 639 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 938 503 | 3 231 852 | 4 656 931 | 1 801 377 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 938 503 | 3 231 852 | 4 656 931 | 1 801 377 | - |
| Sum omløpsmidler | 3 751 282 | 4 650 179 | 6 701 263 | 4 730 016 | 4 163 370 |
| Sum eiendeler | 5 834 027 | 6 505 008 | 8 801 598 | 7 948 861 | 5 570 626 |
| Aksjekapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 45 769 | 45 769 | 45 769 | 45 769 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 645 769 | 645 769 | 645 769 | 645 769 | 645 769 |
| Annen egenkapital | 17 549 | 88 290 | 4 905 934 | 3 006 070 | - |
| Udisponert resultat | - | - | - | −1 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 17 549 | 88 290 | 4 905 934 | 3 006 070 | 1 928 139 |
| Sum egenkapital | 663 318 | 734 059 | 5 551 703 | 3 651 839 | 2 573 908 |
| Utsatt skatt | 68 338 | 65 944 | 137 003 | 148 301 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 68 338 | 65 944 | 137 003 | 148 301 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 434 909 | 507 394 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 434 909 | 507 394 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 503 247 | 573 338 | 137 003 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 638 856 | 859 925 | 818 998 | 2 282 031 | - |
| Betalbar skatt | 655 987 | 573 775 | 547 157 | 5 332 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 328 030 | 588 937 | 452 662 | - | - |
| Utbytte | 2 400 000 | 2 100 000 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 295 667 | 731 617 | 947 100 | 871 200 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 348 922 | 343 357 | 346 976 | 372 513 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 667 462 | 5 197 611 | 3 112 893 | - | 2 996 718 |
| Sum gjeld | 5 170 709 | 5 770 949 | 3 249 896 | 4 297 022 | 2 996 718 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 834 027 | 6 505 008 | 8 801 598 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,80▼ | 0,89 | 2,15 | - | 1,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 7,80▼ | 7,86 | 0,59 | 1,18 | 1,16 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 52,4 %▲ | 33,0 % | 29,2 % | 19,2 % | 10,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 17,9 %▲ | 15,1 % | 18,7 % | 11,8 % | 7,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 14,2 %▲ | 12,0 % | 14,6 % | 9,8 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 11,4 %▲ | 11,3 % | 63,1 % | 45,9 % | 46,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
KRM AS17,9 %
17,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
Maersk Training AS10,7 % 174,2 mill.190 ansatte 2025
KRM AS17,9 % 17,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Trainor Elsikkerhet AS22,7 % 187,2 mill.85 ansatte 2025
Calian Europe AS25,4 % 195,6 mill.16 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.597.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sverre Bakke | 1962 |
| Styrets leder | Sverre Bakke | 1962 |
| Varamedlem | Hilde Harket | 1962 |
| Revisor | REVISOR TEAM AS921 505 744 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HARKET & BAKKE AS100,0 %Fjellhamar · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HARKET & BAKKE AS
- KRM Tekniske Fagskole AS100,0 %
- LUNDVEGEN 2-4 GEILO AS100,0 %
- KRM AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.