- Org.nr.
- 927 347 385
- Adresse
- Gamleveien 39, 1406 Ski
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−13 546ikke oppgitt
Årsresultat10 131ikke oppgitt
Egenkapital374 51916,8 % av eiendelene
KSM69 AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 347 385
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 08.06.2021
- Registrert
- 29.06.2021
- Adresse
- Gamleveien 39, 1406 Ski
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Nordre Follo (684)
- Aksjekapital
- 30 300
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 13 546 | - | - | 11 460 | 6 964 |
| Sum driftskostnader | 13 546 | 13 140 | 15 180 | 11 460 | 6 964 |
| Driftsresultat | −13 546 | −13 140 | −15 180 | −11 460 | −6 964 |
| Annen renteinntekt | 23 677 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 23 677 | 22 693 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 30 588 | 5 403 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 30 588 | 5 403 |
| Netto finans | 23 677 | 22 693 | 0 | −30 588 | −5 403 |
| Resultat før skatt | - | 9 553 | −15 180 | - | −12 367 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −12 367 |
| Resultat før skattekostnad | 10 131 | - | - | −42 048 | - |
| Årsresultat | 10 131 | 9 553 | −15 180 | −42 048 | −12 367 |
| Udekket tap | 10 131 | - | - | −42 048 | −12 367 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −42 048 | −12 367 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 503 614 | - | - | 1 876 445 | 1 876 445 |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 503 614 | - | - | 1 876 445 | 1 876 445 |
| Sum anleggsmidler | 1 503 614 | 1 503 614 | 1 563 614 | 1 876 445 | 1 876 445 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 720 540 | - | - | 343 590 | 353 967 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 720 540 | - | - | 343 590 | 353 967 |
| Sum omløpsmidler | 720 540 | 711 190 | 640 976 | 343 590 | 353 967 |
| Sum eiendeler | 2 224 154 | 2 214 804 | 2 204 590 | 2 220 035 | 2 230 412 |
| Aksjekapital | 30 300 | - | - | 30 300 | 30 300 |
| Overkurs | 399 700 | - | - | 399 700 | 399 700 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 424 430 | 424 430 | 424 430 | 424 430 | 424 430 |
| Udekket tap | 49 911 | - | - | 54 415 | 12 367 |
| Sum opptjent egenkapital | −49 911 | −60 042 | −69 595 | −54 415 | −12 367 |
| Sum egenkapital | 374 519 | 364 388 | 354 836 | 370 015 | 412 063 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 3 403 | - | - | 3 788 | 6 946 |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | - | - | 6 118 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 846 232 | - | - | 1 840 114 | 1 811 403 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 849 635 | 1 850 416 | 1 849 754 | 1 850 020 | 1 818 349 |
| Sum gjeld | 1 849 635 | 1 850 416 | 1 849 754 | 1 850 020 | 1 818 349 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 224 154 | - | - | 2 220 035 | 2 230 412 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,39▲ | 0,38 | 0,35 | 0,19 | 0,19 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,94▼ | 5,08 | 5,21 | 5,00 | 4,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,5 % | 0,4 % | −0,7 % | −0,5 % | −0,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 16,8 %▲ | 16,5 % | 16,1 % | 16,7 % | 18,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kristian Stryker Moe | 1969 |
| Regnskapsfører | WEPE REGNSKAP AS976 095 057 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KRISTIAN STRYKER MOE100,0 %f. 1969 · Ski · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RAL HOLDING AS20,0 %924 449 357 · 6 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.