- Org.nr.
- 938 169 047
- Telefon
- 55 91 60 00
- Adresse
- Titlestadvegen 120, 5243 Fana
- Hovedeier
- KURT HAMRE HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat2 843 5348,8 % margin
EBITDA6 370 534før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 233 2626,9 % margin
Egenkapital1 457 2875,6 % av eiendelene
KURT HAMRE AS er et aksjeselskap innen produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet, stiftet 1986.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 938 169 047
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 02.01.1986
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Titlestadvegen 120, 5243 Fana
- Telefon
- 55 91 60 00
- Postadresse
- Postboks 2 Fana
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 19
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- KURT HAMRE AS972 058 149 · BERGEN21 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av mobilkraner og maskinelt utstyr, containerutleie og transport.
Tidligere navn
- Bergen Montasje AS12.03.1995 til 29.07.2002
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 32 308 511 | 22 032 170 | 12 721 044 | 3 969 143 | 3 414 445 |
| Annen driftsinntekt | 86 435 | - | 433 500 | 335 500 | - |
| Sum driftsinntekter | 32 394 946 | 22 032 170 | 13 154 544 | 4 304 643 | 3 414 445 |
| Varekostnad | 6 128 036 | 1 854 628 | 921 931 | 961 233 | 932 032 |
| Lønnskostnad | 9 905 178 | 9 487 650 | 5 917 091 | 3 933 433 | 4 672 416 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 527 000 | 3 152 300 | 2 190 255 | 416 000 | 226 000 |
| Annen driftskostnad | 9 991 198 | 7 545 453 | 6 465 014 | 2 934 974 | 3 193 110 |
| Sum driftskostnader | 29 551 412 | 22 040 031 | 15 494 290 | 8 245 640 | 9 023 558 |
| Driftsresultat | 2 843 534 | −7 860 | −2 339 746 | −3 940 997 | −5 609 114 |
| Annen finansinntekt | 46 521 | 154 140 | 3 347 | 355 | - |
| Sum finansinntekter | 46 521 | 154 140 | 3 347 | 355 | - |
| Annen rentekostnad | 2 469 | 7 289 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 12 727 | 6 300 | 9 692 | 3 214 | 3 457 |
| Sum finanskostnader | 15 197 | 13 589 | 9 692 | 3 214 | 3 457 |
| Netto finans | 31 324 | 140 551 | −6 345 | −2 859 | −3 457 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −1 232 133 |
| Resultat før skatt | - | - | −2 346 092 | −3 943 856 | - |
| Resultat før skattekostnad | 2 874 858 | 132 691 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 641 596 | 21 659 | −506 775 | −864 054 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 839 317 | −3 079 802 | −4 380 438 |
| Årsresultat | 2 233 262 | 111 032 | −1 839 317 | −3 079 802 | −4 380 438 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 233 262 | 111 031 | −1 839 317 | −3 079 802 | −4 380 438 |
| Totalresultat | 2 233 262 | 111 031 | −1 839 317 | −3 079 802 | −4 380 438 |
| Avgitt konsernbidrag | 2 535 950 | - | - | - | - |
| Udekket tap | −191 656 | - | −1 839 317 | −3 079 802 | −4 380 438 |
| Overført til/fra annen egenkapital | −111 032 | 111 032 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 233 262 | 111 032 | −1 839 317 | −3 079 802 | −4 380 438 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 86 996 | 45 631 |
| Sum immaterielle eiendeler | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 136 996 | 95 631 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 11 810 374 | 12 617 374 | 14 506 500 | 5 198 000 | 1 154 000 |
| Sum varige driftsmidler | 11 810 374 | 12 617 374 | 14 506 500 | 5 198 000 | 1 154 000 |
| Sum anleggsmidler | 11 860 374 | 12 667 374 | 14 556 500 | 5 334 996 | 1 249 631 |
| Kundefordringer | 4 092 359 | 3 094 413 | 2 993 786 | 192 662 | 86 480 |
| Andre kortsiktige fordringer | 33 470 | 3 227 417 | 3 305 517 | 4 199 723 | 5 709 169 |
| Sum fordringer | 4 125 828 | 6 321 830 | 6 299 302 | 4 392 385 | 5 795 649 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 10 205 498 | 2 534 000 | 1 646 146 | 820 336 | 2 642 734 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 205 498 | 2 534 000 | 1 646 146 | 820 336 | 2 642 734 |
| Sum omløpsmidler | 14 331 326 | 8 855 830 | 7 945 449 | 5 212 721 | 8 438 382 |
| Sum eiendeler | 26 191 700 | 21 523 203 | 22 501 949 | 10 547 717 | 9 688 013 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 548 944 | 1 548 944 | 1 548 944 | 12 545 567 | 9 628 762 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 648 944 | 1 648 944 | 1 648 944 | 12 645 567 | 9 728 762 |
| Annen egenkapital | - | 111 032 | - | - | - |
| Udekket tap | 191 656 | - | - | 11 460 881 | 8 381 079 |
| Sum opptjent egenkapital | −191 656 | 111 032 | - | −11 460 881 | −8 381 079 |
| Sum egenkapital | 1 457 287 | 1 759 975 | 1 648 944 | 1 184 686 | 1 347 683 |
| Utsatt skatt | 3 942 | 77 614 | 55 955 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 942 | 77 614 | 55 955 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 18 320 552 | 17 375 895 | 18 498 438 | 6 421 307 | 6 737 577 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 18 320 552 | - | 18 498 438 | 6 421 307 | 6 737 577 |
| Sum langsiktig gjeld | 18 324 494 | 17 453 509 | 18 554 393 | 6 421 307 | 6 737 577 |
| Leverandørgjeld | 1 378 361 | 652 743 | 699 588 | 2 207 540 | 324 110 |
| Skattetrekk og andre trekk | 502 482 | 780 817 | 958 053 | 235 532 | 625 275 |
| Annen kortsiktig gjeld | 4 529 076 | 876 159 | 640 972 | 498 652 | 653 369 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 409 918 | 2 309 719 | 2 298 613 | 2 941 724 | 1 602 753 |
| Sum gjeld | 24 734 413 | 19 763 228 | 20 853 005 | 9 363 031 | 8 340 330 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 191 700 | 21 523 203 | 22 501 949 | 10 547 717 | 9 688 013 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,24▼ | 3,83 | 3,46 | 1,77 | 5,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 16,97▲ | 11,23 | 12,65 | 7,90 | 6,19 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,1 %▲ | 0,7 % | −14,1 % | −38,9 % | −57,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,8 %▲ | −0,0 % | −17,8 % | −91,6 % | −164,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,9 %▲ | 0,5 % | −14,0 % | −71,5 % | −128,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 5,6 %▼ | 8,2 % | 7,3 % | 11,2 % | 13,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 704 997
- Resultat per ansatt, kroner
- 149 660
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
KURT HAMRE AS8,8 %
32,4 mill. 19 ansatte 2025
−5 %0510
Saint-Gobain Byggevarer AS−4,7 % 1 136,0 mill.162 ansatte 2025
Overhalla Betongbygg AS1,9 % 1 112,5 mill.245 ansatte 2025
ØLEN BETONG AS6,2 % 1 332,2 mill.206 ansatte 2025
KURT HAMRE AS8,8 % 32,4 mill.19 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 23.610.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Knut Hamre | 1966 |
| Styrets leder | Knut Hamre | 1966 |
| Styremedlem | Glenn Marius Hamre | 2001 |
| Varamedlem | Stian Alfredsen Henriksen | 1993 |
| Revisor | ES REVISJON AS997 820 266 | - |
| Regnskapsfører | LIKVIDITAS REGNSKAP AS813 798 662 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KURT HAMRE HOLDING AS100,0 %Fana · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- KURT HAMRE INVEST AS
- KURT HAMRE HOLDING AS100,0 %
- Hamregruppen AS100,0 %
- Projectconsult AS100,0 %
- HAMRE MILJØ & GJENVINNING AS100,0 %
- Bøvågen Maskinstasjon AS100,0 %
- KURT HAMRE EIENDOM AS100,0 %
- KURT HAMRE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.