- Org.nr.
- 924 676 418
- Adresse
- Kvalamarka 3, 5514 Haugesund
- Hovedeier
- JARMO AS, 100 %
Driftsresultat−348 621−53,1 % margin
EBITDA−12 621før av- og nedskrivninger
Årsresultat−594 876−90,7 % margin
Egenkapital2 090 68515,7 % av eiendelene
KVALAMARKA3 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 676 418
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.09.2026
- Stiftet
- 07.02.2020
- Registrert
- 27.02.2020
- Adresse
- Kvalamarka 3, 5514 Haugesund
- Kommune
- Haugesund
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Haugesund (610)
- Aksjekapital
- 2 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- KVALAMARKA3824 747 962 · HAUGESUND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringsselskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 656 047 | - | - | 788 317 | 816 048 |
| Sum driftsinntekter | 656 047 | 1 216 932 | 1 134 669 | 788 317 | 816 048 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 336 000 | - | - | 234 000 | 234 000 |
| Annen driftskostnad | 668 668 | - | - | 175 934 | 97 911 |
| Sum driftskostnader | 1 004 668 | 852 973 | 894 014 | 409 934 | 331 911 |
| Driftsresultat | −348 621 | 363 959 | 240 655 | 378 383 | 484 137 |
| Annen renteinntekt | 10 595 | - | - | 12 | - |
| Sum finansinntekter | 10 595 | 5 400 | 87 | 12 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 117 938 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 91 849 | - | - | 322 670 | 288 175 |
| Sum finanskostnader | 209 786 | 598 617 | 552 696 | 322 670 | 288 175 |
| Netto finans | −199 191 | −593 217 | −552 609 | −322 658 | −288 175 |
| Resultat før skatt | - | −229 258 | −311 955 | 55 725 | 195 962 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 43 113 |
| Resultat før skattekostnad | −547 812 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 47 064 | - | - | 12 260 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 43 465 | 152 849 |
| Årsresultat | −594 876 | −178 821 | −243 325 | 43 465 | 152 849 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −594 876 | - | - | 43 465 | 152 849 |
| Totalresultat | −594 876 | - | - | 43 465 | 152 849 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 43 465 | 152 849 |
| Udekket tap | −594 876 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −594 876 | - | - | 43 465 | 152 849 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 12 241 864 | - | - | 8 646 601 | 8 880 601 |
| Sum varige driftsmidler | 12 241 864 | - | - | 8 646 601 | 8 880 601 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 1 823 584 | 1 785 364 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 1 823 584 | 1 785 364 |
| Sum anleggsmidler | 12 241 864 | 10 784 340 | 11 097 820 | 10 470 185 | 10 665 965 |
| Andre kortsiktige fordringer | 60 033 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 838 219 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 898 252 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 140 284 | - | - | 3 431 | 73 340 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 140 284 | - | - | 3 431 | 73 340 |
| Sum omløpsmidler | 1 038 536 | 786 861 | 309 462 | 3 431 | 73 340 |
| Sum eiendeler | 13 280 399 | 11 571 201 | 11 407 282 | 10 473 616 | 10 739 305 |
| Aksjekapital | 2 200 000 | - | - | 2 200 000 | 2 200 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 | 2 200 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 253 896 | 210 431 |
| Udekket tap | 109 315 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −109 315 | −168 250 | 10 572 | 253 896 | 210 431 |
| Sum egenkapital | 2 090 685 | 2 031 750 | 2 210 572 | 2 453 896 | 2 410 431 |
| Utsatt skatt | 208 952 | - | - | 15 535 | 14 055 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 208 952 | - | - | 15 535 | 14 055 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 6 278 978 | 6 642 986 |
| Langsiktig konserngjeld | 8 933 535 | - | - | 1 249 207 | 1 070 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 700 000 | - | - | 400 000 | 400 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 633 535 | - | - | 7 928 185 | 8 112 986 |
| Sum langsiktig gjeld | 10 842 487 | 9 454 988 | 9 119 101 | 7 943 720 | 8 127 041 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 49 000 | 179 207 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 27 000 | 19 657 |
| Leverandørgjeld | 347 228 | - | - | - | 2 969 |
| Sum kortsiktig gjeld | 347 228 | 84 463 | 77 610 | 76 000 | 201 833 |
| Sum gjeld | 11 189 714 | 9 539 451 | 9 196 711 | 8 019 720 | 8 328 874 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 280 399 | - | - | 10 473 616 | 10 739 305 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,99▼ | 9,32 | 3,99 | 0,05 | 0,36 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,35▲ | 4,70 | 4,16 | 3,27 | 3,46 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,7 %▼ | 3,2 % | 2,2 % | 3,6 % | 4,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −53,1 %▼ | 29,9 % | 21,2 % | 48,0 % | 59,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −90,7 %▼ | −14,7 % | −21,4 % | 5,5 % | 18,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,7 %▼ | 17,6 % | 19,4 % | 23,4 % | 22,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
KVALAMARKA3 AS−53,1 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
KVALAMARKA3 AS−53,1 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Mika Alexander Aaltonen | 1994 |
| Styremedlem | Einar Jensen | 1970 |
| Styremedlem | Tor Hagland | 1946 |
| Regnskapsfører | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |