- Org.nr.
- 925 560 162
- Adresse
- Kvestadveien 27, 1433 Ås
Driftsresultat4 536 06245,5 % margin
EBITDA5 336 710før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 446 87634,6 % margin
Egenkapital11 544 84179,4 % av eiendelene
Kvestad Massemottak AS er et aksjeselskap innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 560 162
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 03.07.2020
- Registrert
- 31.08.2020
- Adresse
- Kvestadveien 27, 1433 Ås
- Kommune
- Ås
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Kvestad Massemottak AS825 588 442 · ÅS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av massemottak og det som naturlig hører inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 968 265 | 8 803 168 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 9 968 265 | 8 803 168 | 5 218 800 | 5 591 280 | 840 320 |
| Varekostnad | 2 066 087 | 1 648 509 | 1 091 608 | 950 000 | - |
| Lønnskostnad | 448 961 | 378 424 | 410 365 | 282 911 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 800 648 | 544 694 | 267 219 | 107 825 | 2 344 |
| Annen driftskostnad | 2 116 507 | 1 109 089 | 1 034 789 | 825 473 | 162 912 |
| Sum driftskostnader | 5 432 203 | 3 680 716 | 2 803 981 | 2 166 209 | 165 256 |
| Driftsresultat | 4 536 062 | 5 122 452 | 2 414 819 | - | 675 064 |
| Annen renteinntekt | - | 6 088 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 6 088 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 14 346 | 388 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 14 346 | 388 | 7 512 | 323 | - |
| Netto finans | −14 346 | 5 700 | −7 512 | - | 0 |
| Resultat før skatt | 4 521 716 | 5 128 152 | 2 407 307 | 3 424 748 | 675 064 |
| Skattekostnad på resultat | 1 074 840 | 1 127 109 | 531 152 | 753 515 | 146 535 |
| Årsresultat | 3 446 876 | 4 001 043 | 1 876 155 | 2 671 233 | 528 529 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 446 876 | 4 001 043 | - | - | - |
| Totalresultat | 3 446 876 | 4 001 043 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 3 446 876 | 4 001 043 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 446 876 | 4 001 043 | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 74 250 | - | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 4 089 160 | 2 089 808 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 4 163 411 | 2 089 808 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 4 163 411 | 2 089 808 | 2 134 462 | 1 180 681 | 194 546 |
| Kundefordringer | 3 629 991 | 5 249 063 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 90 582 | 82 875 | - | - | - |
| Sum fordringer | 3 720 573 | 5 331 938 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 648 164 | 3 721 468 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 648 164 | 3 721 468 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 10 368 737 | 9 053 406 | 4 055 861 | 4 430 105 | 1 024 330 |
| Sum eiendeler | 14 532 148 | 11 143 214 | 6 190 323 | 5 610 786 | 1 218 876 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 11 514 841 | 8 067 965 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 11 514 841 | 8 067 965 | 4 066 922 | 2 190 767 | 519 534 |
| Sum egenkapital | 11 544 841 | 8 097 965 | 4 096 922 | 2 220 767 | 549 534 |
| Utsatt skatt | - | 58 868 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 58 868 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 58 868 | 78 478 | 39 490 | 8 147 |
| Leverandørgjeld | 1 101 548 | 1 038 108 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 1 133 708 | 1 146 719 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 680 149 | 725 509 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 23 509 | 22 258 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 48 393 | 53 787 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 987 307 | - | 2 014 924 | 3 350 529 | 661 196 |
| Sum gjeld | 2 987 307 | 3 045 249 | 2 093 402 | 3 390 019 | 669 342 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 532 148 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,47▲ | 3,03 | 2,01 | 1,32 | 1,55 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,26▼ | 0,38 | 0,51 | 1,53 | 1,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 35,3 %▼ | 59,2 % | 40,9 % | - | 55,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 45,5 %▼ | 58,2 % | 46,3 % | - | 80,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 34,6 %▼ | 45,5 % | 35,9 % | 47,8 % | 62,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 79,4 %▲ | 72,7 % | 66,2 % | 39,6 % | 45,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Kvestad Massemottak AS45,5 %
10,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
FRANZEFOSS PUKK AS−1,4 % 471,8 mill.113 ansatte 2025
MIBAU STEMA NORGE AS6,1 % 1 520,8 mill.491 ansatte 2025
GUNNAR HOLTH GRUSFORRETNING AS7,1 % 456,1 mill.126 ansatte 2025
Kvestad Massemottak AS45,5 % 10,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 08.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Morten Løken | 1970 |
| Styrets leder | Morten Løken | 1970 |
| Styremedlem | Pål Rønning | 1962 |
| Styremedlem | Ellen Marie Løken | 1949 |
| Revisor | REVISORTEAM DA982 824 133 | - |
| Regnskapsfører | FOLLO REGNSKAP SA971 521 554 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PÅL RØNNING40,0 %f. 1962 · Svinndal · 40 ordinære aksjer
- M.Løken AS40,0 %Ås · 40 ordinære aksjer
- ELLEN MARIE LØKEN20,0 %f. 1949 · Ås · 20 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.