- Org.nr.
- 925 925 896
- Adresse
- Kvitmyrveien 2, 4516 Mandal
Driftsresultat1 783 83072,6 % margin
EBITDA2 232 130før av- og nedskrivninger
Årsresultat571 46723,3 % margin
Egenkapital5 590 40921,7 % av eiendelene
Kvitmyrveien 2 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 925 896
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 17.09.2020
- Registrert
- 06.11.2020
- Adresse
- Kvitmyrveien 2, 4516 Mandal
- Kommune
- Lindesnes
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lindesnes (378)
- Aksjekapital
- 2 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Kvitmyrveien 2 AS926 147 285 · LINDESNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, utleie og forvaltning av fast eiendom og alt som hermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Verktøy-Maskin Eiendom AS06.11.2020 til 04.06.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 2 456 400 | 2 400 000 | 1 200 000 | 750 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 456 400 | 2 400 000 | 1 200 000 | 750 000 | 0 |
| Varekostnad | - | - | - | 40 000 | - |
| Avskrivning eiendom | 448 300 | 450 600 | 384 400 | 317 500 | - |
| Annen driftskostnad | 224 270 | 223 339 | 154 914 | 70 128 | 18 788 |
| Sum driftskostnader | 672 570 | 673 939 | 539 314 | 427 628 | 18 788 |
| Driftsresultat | 1 783 830 | 1 726 061 | 660 686 | 322 372 | −18 788 |
| Annen renteinntekt | 20 034 | 28 582 | 49 432 | - | - |
| Annen finansinntekt | 9 346 | 12 449 | 7 090 | - | - |
| Sum finansinntekter | 29 380 | 41 031 | 56 522 | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 241 744 | 1 412 044 | 1 042 355 | 941 544 | - |
| Sum finanskostnader | 1 241 744 | 1 412 044 | 1 042 355 | 941 544 | 170 094 |
| Netto finans | −1 212 363 | −1 371 013 | −985 834 | −941 544 | −170 094 |
| Resultat før skatt | - | - | −325 148 | −619 172 | −188 882 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −325 148 | −619 172 | - |
| Resultat før skattekostnad | 571 467 | 355 047 | - | - | - |
| Årsresultat | 571 467 | 355 047 | −325 148 | −619 172 | −188 882 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 571 467 | 355 047 | −325 148 | −619 172 | - |
| Totalresultat | 571 467 | 355 047 | −325 148 | −619 172 | - |
| Udekket tap | - | - | −325 148 | −619 172 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 571 467 | 355 047 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 571 467 | 355 047 | −325 148 | −619 172 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 24 834 191 | 25 137 704 | 25 562 815 | 20 838 545 | - |
| Sum varige driftsmidler | 24 834 191 | 25 137 704 | 25 562 815 | 20 838 545 | - |
| Sum anleggsmidler | 24 834 191 | 25 137 704 | 25 562 815 | 20 838 545 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | 272 899 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 16 980 | - | 1 007 686 | 10 914 | - |
| Sum fordringer | 16 980 | - | 1 007 686 | 283 813 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 903 921 | 121 154 | 83 969 | 1 257 394 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 903 921 | 121 154 | 83 969 | 1 257 394 | - |
| Sum omløpsmidler | 920 901 | 121 154 | 1 091 655 | 1 541 207 | 14 213 774 |
| Sum eiendeler | 25 755 092 | 25 258 859 | 26 654 470 | 22 379 752 | 14 213 774 |
| Aksjekapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Aksjekapital under registrering | - | - | 1 900 000 | - | - |
| Overkurs | 2 675 464 | 2 675 464 | 2 675 464 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −11 570 | −11 570 | −11 570 | −11 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 4 663 894 | 4 663 894 | 4 663 894 | 88 430 | 88 430 |
| Udekket tap | - | - | 814 462 | - | - |
| Annen egenkapital | 926 515 | 355 047 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 926 515 | 355 047 | −814 462 | - | −195 290 |
| Sum egenkapital | 5 590 409 | 5 018 942 | 4 663 894 | −726 032 | −106 860 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 19 795 886 | 20 121 500 | 21 962 500 | 17 000 000 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 5 715 074 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 19 795 886 | 20 121 500 | 21 962 500 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 19 795 886 | 20 121 500 | 21 962 500 | 22 715 074 | 5 570 634 |
| Leverandørgjeld | - | - | 6 159 | 253 912 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 97 132 | 100 001 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 271 665 | 18 416 | 21 917 | 136 797 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 368 797 | 118 417 | 28 076 | 390 709 | 8 750 000 |
| Sum gjeld | 20 164 683 | 20 239 917 | 21 990 576 | 23 105 783 | 14 320 634 |
| Sum egenkapital og gjeld | 25 755 092 | 25 258 859 | 26 654 470 | 22 379 752 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,50▲ | 1,02 | 38,88 | 3,94 | 1,62 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,61▼ | 4,03 | 4,72 | −31,82 | −134,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,1 %▲ | 6,8 % | 2,9 % | 1,8 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 72,6 %▲ | 71,9 % | 55,1 % | 43,0 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 23,3 %▲ | 14,8 % | −27,1 % | −82,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 21,7 %▲ | 19,9 % | 17,5 % | −3,2 % | −0,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Kvitmyrveien 2 AS72,6 %
2,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Kvitmyrveien 2 AS72,6 % 2,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tore Netland | 1972 |
| Styremedlem | Marius Skoie | 1980 |
| Styremedlem | Øyvind Skoie | 1952 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SKOIE HOLDING AS50,0 %Mandal · 1 000 ordinære aksjer
- AIL INVEST AS50,0 %Sandnes · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.