- Org.nr.
- 921 166 923
- Adresse
- 7. etasje, Hegdehaugsveien 31, 0352 Oslo
Driftsresultat−6 618ikke oppgitt
Årsresultat−6 614ikke oppgitt
Egenkapital−2 346 935−1 425,1 % av eiendelene
L70 BOLIG AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 166 923
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 15.06.2018
- Registrert
- 16.07.2018
- Adresse
- 7. etasje, Hegdehaugsveien 31, 0352 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i fast eiendom og annen næringsvirksomhet, herunder ved kjøp av aksjer og eierandeler i selskaper og prosjekter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 19 000 000 | - |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 6 618 | - | - | 1 136 740 | 174 032 |
| Sum driftskostnader | 6 618 | 215 625 | 1 887 800 | 1 136 740 | 174 032 |
| Driftsresultat | −6 618 | −215 625 | −1 887 800 | 17 863 260 | −174 032 |
| Annen renteinntekt | 4 | - | - | - | 20 |
| Sum finansinntekter | 4 | 596 | 18 691 | 1 248 | 20 |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 223 505 | 45 142 | - | - |
| Netto finans | 4 | −222 909 | −26 451 | 1 248 | 20 |
| Resultat før skatt | - | −438 534 | −1 914 251 | 17 864 508 | −174 012 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −174 012 |
| Resultat før skattekostnad | −6 614 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −6 614 | −438 534 | −1 914 251 | 14 070 099 | −174 012 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −174 012 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −174 012 |
| Udekket tap | −6 614 | - | - | - | −174 012 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −174 012 |
| Skattekostnad | - | - | - | 3 794 409 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 163 503 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 163 503 | - | - | - | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | 163 503 | 163 503 | 163 503 | 163 503 | 30 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 14 378 809 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | 14 378 809 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 3 995 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 180 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 180 | - | - | - | 3 995 |
| Sum omløpsmidler | 1 180 | 93 179 | 40 048 | 3 704 815 | 14 382 804 |
| Sum eiendeler | 164 683 | 256 682 | 203 551 | 3 868 318 | 14 412 804 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 30 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 2 376 935 | - | - | - | 617 196 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 376 935 | −2 370 321 | −1 931 787 | −17 536 | −617 196 |
| Sum egenkapital | −2 346 935 | −2 340 321 | −1 901 787 | 12 464 | −587 196 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 87 951 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 15 000 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 91 951 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 91 951 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 419 666 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 419 666 | 2 509 052 | 2 105 338 | 3 855 854 | 15 000 000 |
| Sum gjeld | 2 511 618 | 2 597 003 | 2 105 338 | 3 855 854 | 15 000 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 164 683 | - | - | - | 14 412 804 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00▼ | 0,04 | 0,02 | 0,96 | 0,96 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,07▲ | −1,11 | −1,11 | 309,36 | −25,55 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,1 %▲ | −93,4 % | −91,8 % | 195,4 % | −1,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 94,0 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 74,1 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1 425,1 %▼ | −911,8 % | −934,3 % | 0,3 % | −4,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Carl Petter Christensen | 1959 |
| Styremedlem | Tor Lillemoen | 1960 |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Carlcon AS50,0 %Oslo · 15 ordinære aksjer
- Torlia AS50,0 %Oslo · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- L70 NÆRING AS100,0 %921 166 931 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.