- Org.nr.
- 979 358 776
- Telefon
- 74 16 31 93
- Adresse
- Kongens gate 33, 7713 Steinkjer
- Bransje
- Frisering og barbering
Driftsresultat−29 823−2,6 % margin
EBITDA−27 527før av- og nedskrivninger
Årsresultat9 7930,9 % margin
Egenkapital912 98877,7 % av eiendelene
LA FEMME AS er et aksjeselskap innen frisering og barbering, stiftet 1997.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 979 358 776
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 01.10.1997
- Registrert
- 31.10.1997
- Adresse
- Kongens gate 33, 7713 Steinkjer
- Telefon
- 74 16 31 93
- Kommune
- Steinkjer
- Aksjekapital
- 49 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LA FEMME AS971 917 474 · STEINKJER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive frisørvirksomhet og annen virksomhet som har naturlig forbindelse til slik virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 144 933 | 1 178 166 | 1 398 886 | 1 457 338 | 1 524 325 |
| Annen driftsinntekt | −5 906 | 6 524 | 52 365 | 54 257 | 104 917 |
| Sum driftsinntekter | 1 139 027 | 1 184 690 | 1 451 251 | 1 511 595 | 1 629 242 |
| Varekostnad | 105 028 | 84 302 | 118 566 | 149 587 | 105 716 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 941 710 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 6 761 |
| Lønnskostnad Il, | 716 095 | 766 223 | 923 715 | 901 747 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 2 296 | 6 720 | 6 761 | 6 761 | - |
| Annen driftskostnad | 345 431 | 331 630 | 339 115 | 331 131 | 312 441 |
| Sum driftskostnader | 1 168 850 | 1 188 874 | 1 388 158 | 1 389 226 | 1 366 627 |
| Driftsresultat | −29 823 | −4 185 | 63 093 | 122 370 | 262 615 |
| Annen renteinntekt | 19 532 | 34 551 | 21 862 | 2 477 | 807 |
| Verdiøkning av andre finansielle oml.m. | - | - | - | - | 6 069 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 18 347 | 552 | 5 549 | 0 | - |
| Sum finansinntekter | 37 879 | 35 103 | 27 411 | 2 477 | 6 877 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 0 | 886 | - |
| Annen rentekostnad | 676 | 857 | 4 385 | 823 | 42 |
| Annen finanskostnad | - | - | 56 | - | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | 280 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 676 | 1 137 | 4 441 | 1 709 | 42 |
| Netto finans | 37 203 | 33 966 | 22 970 | 768 | 6 834 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 269 449 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 4 873 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 264 576 |
| Resultat før skattekostnad | 7 381 | 29 781 | 86 063 | 123 138 | - |
| Skattekostnad | −2 413 | 6 492 | 17 724 | 53 821 | - |
| Årsresultat | 9 793 | 23 290 | 68 338 | 69 317 | 264 576 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 264 576 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 264 576 |
| Annen egenkapital | 9 793 | 23 290 | 68 338 | 69 317 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 68 338 | 69 317 | 264 576 |
| Utsatt skattefordel | 1 908 | 0 | - | - | 48 208 |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 908 | 0 | 0 | 0 | 48 208 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 22 538 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | 2 296 | 9 016 | 15 777 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 2 296 | 9 016 | 15 777 | 22 538 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 908 | 2 296 | 9 016 | 15 777 | 70 746 |
| Varer | 67 958 | 98 386 | 104 603 | 86 040 | 81 746 |
| Sum varer | - | - | 104 603 | 86 040 | 81 746 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 6 562 |
| Kundefordringer | 0 | 6 406 | 1 344 | 1 827 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 7 918 | 11 711 | 10 200 | 44 210 | - |
| Sum fordringer | 7 918 | 18 117 | 11 544 | 46 038 | 6 562 |
| Markedsbaserte aksjer | 361 879 | 343 532 | 323 990 | 306 415 | 307 301 |
| Sum investeringer | 361 879 | 343 532 | 323 990 | 306 415 | 307 301 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 859 091 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 735 887 | 784 552 | 793 205 | 855 214 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 735 887 | 784 552 | 793 205 | 855 214 | 859 091 |
| Sum omløpsmidler | 1 173 642 | 1 244 587 | 1 233 342 | 1 293 706 | 1 254 699 |
| Sum eiendeler | 1 175 549 | 1 246 883 | 1 242 358 | 1 309 483 | 1 325 444 |
| Aksjekapital | 49 000 | 49 000 | 49 000 | 49 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 49 000 | 49 000 | 49 000 | 49 000 | 49 000 |
| Annen egenkapital | 863 988 | 854 194 | 830 905 | 762 567 | 693 250 |
| Sum opptjent egenkapital | 863 988 | 854 194 | 830 905 | 762 567 | 693 250 |
| Sum egenkapital | 912 988 | 903 194 | 879 905 | 811 567 | 742 250 |
| Utsatt skatt | 0 | 505 | 1 983 | 921 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 505 | 1 983 | 921 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 983 | 921 | 0 |
| Leverandørgjeld | 9 518 | 11 855 | 36 927 | 64 743 | 50 317 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 105 510 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 322 500 |
| Betalbar skatt | 0 | 7 970 | 16 662 | 4 692 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 62 936 | 85 799 | 110 653 | 104 284 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 190 108 | 237 560 | 196 228 | 323 277 | 104 868 |
| Sum kortsiktig gjeld | 262 561 | 343 184 | 360 470 | 496 996 | 583 195 |
| Sum gjeld | 262 561 | 343 689 | 362 453 | 497 917 | 583 195 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 175 549 | 1 246 883 | 1 242 358 | 1 309 483 | 1 325 444 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 49 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,47▲ | 3,63 | 3,42 | 2,60 | 2,15 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,29▼ | 0,38 | 0,41 | 0,61 | 0,79 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,7 %▼ | 2,5 % | 7,1 % | 9,5 % | 20,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2,6 %▼ | −0,4 % | 4,3 % | 8,1 % | 16,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,9 %▼ | 2,0 % | 4,7 % | 4,6 % | 16,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 77,7 %▲ | 72,4 % | 70,8 % | 62,0 % | 56,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LA FEMME AS−2,6 %
1,1 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−5 %0510
LA FEMME AS−2,6 % 1,1 mill.1 til 4 ansatte 2025
NIKITA GRUPPEN NORGE AS3,0 % 459,1 mill.651 ansatte 2025
Cutters AS5,2 % 342,3 mill.376 ansatte 2025
TANGO DRIFT AS9,2 % 177,3 mill.233 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Line Anita Hammer | 1970 |
| Styrets leder | Line Anita Hammer | 1970 |
| Regnskapsfører | KULERAMMA AS929 917 766 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LINE ANITA HAMMER100,0 %f. 1970 · Steinkjer · 49 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.