- Org.nr.
- 989 193 163
- Adresse
- Sleiverudåsen 38, 1354 Bærums Verk
Driftsresultat30 83715,6 % margin
Årsresultat47 16223,9 % margin
Egenkapital2 942 97598,4 % av eiendelene
LAFRA INVEST AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 193 163
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 21.12.2005
- Registrert
- 14.01.2006
- Adresse
- Sleiverudåsen 38, 1354 Bærums Verk
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum (1 652)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LAFRA INVEST AS918 234 314 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskap, samt virksomhet som naturlig hører inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 148 538 | 82 392 |
| Sum driftsinntekter | 197 397 | 156 023 | 154 909 | 148 538 | 82 392 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 14 500 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 14 500 | - |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 138 008 | 110 841 |
| Sum driftskostnader | 166 561 | 185 684 | 239 537 | 152 508 | 125 341 |
| Driftsresultat | 30 837 | −29 660 | −84 628 | −3 970 | −42 950 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 1 931 | 790 |
| Sum finansinntekter | 5 046 | 4 163 | 4 860 | 1 931 | 790 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 3 292 |
| Sum finanskostnader | 3 745 | 1 433 | - | - | 3 292 |
| Netto finans | 1 301 | 2 730 | 4 860 | 1 931 | −2 502 |
| Resultat før skatt | 32 138 | −26 930 | −79 768 | −2 039 | −45 451 |
| Skattekostnad på resultat | −15 024 | −5 924 | −17 550 | −448 | −9 999 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −1 591 | −35 452 |
| Årsresultat | 47 162 | −21 006 | −62 218 | −1 591 | −35 452 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −1 591 | −35 452 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −35 452 |
| Totalresultat | - | - | - | −1 591 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | −1 591 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −1 591 | −35 452 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 147 174 | 146 726 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 147 174 | 146 726 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 2 594 845 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | 2 580 345 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 2 580 345 | 2 594 845 |
| Sum anleggsmidler | 2 776 369 | 2 776 745 | 2 767 085 | 2 727 519 | 2 741 571 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 16 743 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 16 743 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 16 743 | 16 743 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 266 257 | 238 680 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 266 257 | 238 680 |
| Sum omløpsmidler | 213 137 | 160 577 | 169 238 | 283 000 | 255 423 |
| Sum eiendeler | 2 989 506 | 2 937 322 | 2 936 324 | 3 010 518 | 2 996 994 |
| Aksjekapital | - | - | - | 100 000 | - |
| Overkurs | - | - | - | 6 095 | 6 095 |
| Sum innskutt egenkapital | 106 095 | 106 095 | 106 095 | 106 095 | 106 095 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 2 872 942 | 2 874 533 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 836 880 | 2 789 718 | 2 810 724 | 2 872 942 | 2 874 533 |
| Sum egenkapital | 2 942 975 | 2 895 813 | 2 916 819 | 2 979 037 | 2 980 628 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 13 801 | 4 432 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 13 801 | 4 432 |
| Sum langsiktig gjeld | 30 631 | 9 609 | 0 | 13 801 | 4 432 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 17 680 | 11 934 |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 900 | 31 900 | 19 505 | 17 680 | 11 934 |
| Sum gjeld | 46 531 | 41 509 | 19 505 | 31 482 | 16 366 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 3 010 518 | 2 996 994 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 13,40▲ | 5,03 | 8,68 | 16,01 | 21,40 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,2 %▲ | −0,9 % | −2,7 % | −0,1 % | −1,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 15,6 %▲ | −19,0 % | −54,6 % | −2,7 % | −52,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 23,9 %▲ | −13,5 % | −40,2 % | −1,1 % | −43,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,4 %▼ | 98,6 % | 99,3 % | 99,0 % | 99,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LAFRA INVEST AS15,6 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
LAFRA INVEST AS15,6 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frank Albert Larson | 1950 |
| Styrets leder | Frank Albert Larson | 1950 |
| Varamedlem | Anne-Marit Larson | 1956 |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSHUSET AKERSHUS AS999 667 155 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRANK ALBERT LARSON100,0 %f. 1950 · Bærums Verk · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.