- Org.nr.
- 924 040 858
- Adresse
- Vikelvfaret 12, 7054 Ranheim
- Hovedeier
- Lagerseksjoner Holding AS, 51 %
Driftsresultat1 811 06413,1 % margin
EBITDA2 012 964før av- og nedskrivninger
Årsresultat−3 870 424−28,1 % margin
Egenkapital7 123 06811,7 % av eiendelene
Lagerseksjoner Trøndelag AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 040 858
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 26.11.2019
- Registrert
- 09.12.2019
- Adresse
- Vikelvfaret 12, 7054 Ranheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Lagerseksjoner Trøndelag AS924 300 159 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg, utvikling og utleie av fast eiendom og hva som naturlig hører til dette. Selskapet kan eie aksjer/andeler i andre selskaper
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 13 456 324 | 37 726 292 | 35 879 390 | 91 302 021 | - |
| Annen driftsinntekt | 332 000 | 250 251 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 13 788 324 | 37 976 543 | 35 879 390 | 91 302 021 | 25 437 952 |
| Varekostnad | 10 918 796 | 35 601 684 | 38 203 319 | 78 669 595 | - |
| Lønnskostnad | 603 848 | - | 568 668 | 279 707 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 201 900 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 252 717 | 245 343 | 266 787 | 225 048 | 27 681 |
| Sum driftskostnader | 11 977 261 | 35 847 026 | 39 038 775 | 79 174 351 | 24 412 477 |
| Driftsresultat | 1 811 064 | 2 129 517 | −3 159 385 | 12 127 670 | 1 025 475 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 1 855 550 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 53 261 | 38 741 | 36 205 | 3 888 | - |
| Sum finansinntekter | 1 908 811 | 38 741 | 36 205 | 3 888 | 19 |
| Annen rentekostnad | 7 427 594 | 2 579 848 | 1 121 719 | 2 299 149 | - |
| Sum finanskostnader | 7 427 594 | 2 579 848 | 1 121 719 | 2 299 149 | 350 202 |
| Netto finans | −5 518 783 | −2 541 107 | −1 085 513 | −2 295 261 | −350 183 |
| Resultat før skatt | −3 707 719 | −411 591 | −4 244 898 | 9 832 409 | 675 292 |
| Skattekostnad på resultat | 162 705 | −90 550 | −933 877 | 2 163 130 | 146 955 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −3 311 021 | 7 669 279 | - |
| Årsresultat | −3 870 424 | −321 041 | −3 311 021 | 7 669 279 | 528 337 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −3 870 424 | −321 041 | −3 311 021 | 7 669 279 | - |
| Totalresultat | −3 870 424 | −321 041 | −3 311 021 | 7 669 279 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −3 870 424 | −321 041 | −3 311 021 | 7 669 279 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −3 870 424 | −321 041 | −3 311 021 | 7 669 279 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 5 880 118 | 1 632 471 | 1 362 104 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 5 880 118 | 1 632 471 | 1 362 104 | - | - |
| Investering i datterselskap | 60 000 | - | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 647 440 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 707 440 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 6 587 558 | 1 795 176 | 1 434 259 | 0 | 0 |
| Lager av varer og annen beholdning | 37 228 503 | 53 462 092 | 74 247 151 | 32 749 628 | - |
| Sum varer | 37 228 503 | 53 462 092 | 74 247 151 | 32 749 628 | - |
| Kundefordringer | 3 507 720 | 13 628 186 | 1 993 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 131 602 | 550 229 | 24 250 192 | 39 864 969 | - |
| Konsernfordringer | 12 674 221 | 1 136 601 | - | - | - |
| Sum fordringer | 16 313 543 | 15 315 016 | 24 252 185 | 39 864 969 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 792 984 | 2 305 237 | 1 025 785 | 6 323 331 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 792 984 | 2 305 237 | 1 025 785 | 6 323 331 | - |
| Sum omløpsmidler | 54 335 030 | 71 082 345 | 99 525 121 | 78 937 928 | 29 810 073 |
| Sum eiendeler | 60 922 588 | 72 877 521 | 100 959 380 | 78 937 928 | 29 810 073 |
| Utsatt skattefordel | - | 162 705 | 72 155 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 162 705 | 72 155 | - | - |
| Aksjekapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | - |
| Overkurs | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −7 320 | −7 320 | −7 320 | −7 320 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 992 680 | 992 680 | 992 680 | 992 680 | 992 680 |
| Annen egenkapital | 6 130 388 | 10 000 811 | 10 321 852 | 13 632 873 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 6 130 388 | 10 000 811 | 10 321 852 | 13 632 873 | 5 963 593 |
| Sum egenkapital | 7 123 068 | 10 993 491 | 11 314 532 | 14 625 553 | 6 956 273 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 861 722 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 861 722 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 15 737 500 | 16 350 000 | 21 250 000 | 19 500 000 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 5 350 000 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 5 150 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 26 237 500 | 16 350 000 | 21 250 000 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 26 237 500 | 16 350 000 | 21 250 000 | 20 361 722 | 14 463 759 |
| Leverandørgjeld | 1 953 360 | 1 138 384 | 6 026 883 | 10 155 219 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 1 965 167 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 5 350 000 | 2 040 000 | 2 040 000 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 40 864 | - | 21 196 | 34 422 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 442 692 | 5 288 185 | 8 151 453 | 1 981 282 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 27 562 021 | 45 534 030 | 68 394 848 | 43 950 653 | 8 390 040 |
| Sum gjeld | 53 799 521 | 61 884 030 | 89 644 848 | 64 312 375 | 22 853 799 |
| Sum egenkapital og gjeld | 60 922 588 | 72 877 521 | 100 959 380 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,97▲ | 1,56 | 1,46 | 1,80 | 3,55 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 7,55▲ | 5,63 | 7,92 | 4,40 | 3,29 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,6 %▲ | 2,5 % | −3,5 % | 22,3 % | 3,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,1 %▲ | 5,6 % | −8,8 % | 13,3 % | 4,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −28,1 %▼ | −0,8 % | −9,2 % | 8,4 % | 2,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 11,7 %▼ | 15,1 % | 11,2 % | 18,5 % | 23,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Lagerseksjoner Trøndelag AS13,1 %
13,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Lagerseksjoner Trøndelag AS13,1 % 13,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Roger Stalheim | 1975 |
| Styrets leder | Torjus Stalleland | 1975 |
| Styremedlem | Roger Stalheim | 1975 |
| Styremedlem | Asbjørn Udjus | 1965 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | SUNDE REGNSKAP AS926 195 581 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Grimstad · 255 ordinære aksjer
- Fjellvant Holding AS49,0 %Ranheim · 245 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Lagerseksjoner Holding AS
- LAGERSEKSJONER VEST AS100,0 %
- Lagerseksjoner AS100,0 %
- Lagerseksjoner Nord-Norge AS100,0 %
- LAGERSEKSJONER ØST AS51,0 %
- Lagerseksjoner Trøndelag AS51,0 %
- KLÆBU BT3 S3 AS100,0 %
- KLÆBU BT3 S4 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- KLÆBU BT3 S3 AS100,0 %935 342 368 · 300 ordinære aksjer
- KLÆBU BT3 S4 AS100,0 %935 342 465 · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.