- Org.nr.
- 993 382 361
- Adresse
- Ryfylkevegen 1741, 4120 Tau
- Hovedeier
- FORUS INDUSTRIEIENDOM AS, 100 %
Driftsresultat3 596 46983,7 % margin
EBITDA3 607 851før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 833 80865,9 % margin
Egenkapital4 137 44153,8 % av eiendelene
Lagerveien 19 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 993 382 361
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 18.09.2008
- Registrert
- 09.12.2008
- Adresse
- Ryfylkevegen 1741, 4120 Tau
- Kommune
- Strand
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Strand (208)
- Aksjekapital
- 1 605 245
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Lagerveien 19 AS993 414 409 · SOLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, utvikle og forvalte fast eiendom, herunder å invester i andre foretak med slik virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 039 836 | 4 080 348 | 3 921 616 | 3 647 720 | 3 523 228 |
| Annen driftsinntekt | 259 402 | 256 747 | 256 960 | 418 229 | 308 543 |
| Sum driftsinntekter | 4 299 238 | 4 337 095 | 4 178 576 | 4 065 949 | 3 831 771 |
| Avskrivning | 11 382 | 11 382 | 11 382 | 36 912 | 55 781 |
| Annen driftskostnad | 691 387 | 766 009 | 693 480 | 839 888 | 797 341 |
| Sum driftskostnader | 702 770 | 777 392 | 704 862 | 876 800 | 853 122 |
| Driftsresultat | 3 596 469 | 3 559 703 | 3 473 714 | 3 189 149 | 2 978 649 |
| Annen renteinntekt | 36 618 | 50 777 | 23 687 | 2 015 | 748 |
| Sum finansinntekter | 36 618 | 50 777 | 23 687 | 2 015 | 748 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 47 672 |
| Annen finanskostnad | - | - | 668 | - | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 668 | - | 47 672 |
| Netto finans | 36 618 | 50 777 | 23 019 | 2 015 | −46 924 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 496 733 | 3 191 164 | 2 931 725 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 644 979 |
| Resultat før skattekostnad | 3 633 087 | 3 610 481 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 799 279 | 791 072 | 769 340 | 702 056 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 727 393 | 2 489 108 | 2 286 746 |
| Årsresultat | 2 833 808 | 2 819 409 | 2 727 393 | 2 489 108 | 2 286 746 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 833 808 | 2 819 409 | 2 727 393 | 2 489 108 | 2 286 746 |
| Totalresultat | 2 833 808 | 2 819 409 | 2 727 393 | 2 489 108 | 2 286 746 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 2 500 000 | 5 000 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −10 892 | −2 713 254 |
| Avgitt konsernbidrag | 2 742 231 | 2 705 820 | 2 620 800 | - | - |
| Overført annen egenkapital | 91 577 | 113 589 | 106 593 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 833 808 | 2 819 409 | 2 727 393 | 2 489 108 | 2 286 746 |
| Utsatt skattefordel | 479 472 | 505 301 | 533 193 | 563 333 | 590 305 |
| Sum immaterielle eiendeler | 479 472 | 505 301 | 533 193 | 563 333 | 590 305 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 4 672 833 | 4 684 215 | 4 695 597 | 4 706 980 | 4 718 362 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 25 530 |
| Sum varige driftsmidler | 4 672 833 | 4 684 215 | 4 695 597 | 4 706 980 | 4 743 892 |
| Sum anleggsmidler | 5 152 305 | 5 189 516 | 5 228 790 | 5 270 312 | 5 334 197 |
| Kundefordringer | 46 600 | 22 365 | 29 193 | 157 151 | 98 189 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 899 066 | 2 258 527 | 34 643 | 1 033 230 | 3 013 981 |
| Sum fordringer | 1 945 666 | 2 280 892 | 63 835 | 1 190 382 | 3 112 170 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 591 650 | 317 485 | 2 016 598 | 673 741 | 1 073 653 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 591 650 | 317 485 | 2 016 598 | 673 741 | 1 073 653 |
| Sum omløpsmidler | 2 537 316 | 2 598 377 | 2 080 433 | 1 864 123 | 4 185 823 |
| Sum eiendeler | 7 689 621 | 7 787 893 | 7 309 224 | 7 134 435 | 9 520 019 |
| Aksjekapital | 1 605 245 | 1 605 245 | 1 605 245 | 1 605 245 | 1 605 245 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 605 245 | 1 605 245 | 1 605 245 | 1 605 245 | 1 605 245 |
| Annen egenkapital | 2 532 196 | 2 440 620 | 2 327 031 | 2 220 439 | 2 231 331 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 532 196 | 2 440 620 | 2 327 031 | 2 220 439 | 2 231 331 |
| Sum egenkapital | 4 137 441 | 4 045 865 | 3 932 276 | 3 825 684 | 3 836 576 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 36 498 | 33 028 | 16 947 | 133 668 | 63 958 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 675 084 | 619 486 |
| Utbytte | - | - | 5 | 2 500 000 | 5 000 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 3 515 681 | 3 469 000 | 3 360 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 240 000 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 552 179 | 3 742 028 | 3 376 947 | 3 308 752 | 5 683 444 |
| Sum gjeld | 3 552 179 | 3 742 028 | 3 376 947 | 3 308 752 | 5 683 444 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 689 621 | 7 787 893 | 7 309 224 | 7 134 435 | 9 520 019 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,71▲ | 0,69 | 0,62 | 0,56 | 0,74 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,86▼ | 0,92 | 0,86 | 0,86 | 1,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 46,9 %▼ | 47,8 % | 48,4 % | 38,3 % | 31,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 83,7 %▲ | 82,1 % | 83,1 % | 78,4 % | 77,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 65,9 %▲ | 65,0 % | 65,3 % | 61,2 % | 59,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 53,8 %▲ | 52,0 % | 53,8 % | 53,6 % | 40,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Lagerveien 19 AS83,7 %
4,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Lagerveien 19 AS83,7 % 4,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ola Soppeland | 1977 |
| Styrets leder | Ola Soppeland | 1977 |
| Styremedlem | Jon Rasmus Aurdal | 1982 |
| Revisor | ERGA REVISJON AS980 024 679 | - |
| Regnskapsfører | HLS REGNSKAP AS929 500 873 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FORUS INDUSTRIEIENDOM AS100,0 %Sola · 64 209 800 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FORUS INDUSTRIEIENDOM AS
- Maskinveien 13 AS100,0 %
- Kanalsletta 14 AS100,0 %
- Lagerveien 17 AS100,0 %
- Lagerveien 19 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.