- Org.nr.
- 921 862 059
- Adresse
- Kringleveien 11, 4513 Mandal
Driftsresultat−40 645ikke oppgitt
Årsresultat468 751ikke oppgitt
Egenkapital2 418 12681,8 % av eiendelene
Landelius Holding AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 862 059
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.09.2026
- Stiftet
- 26.11.2018
- Registrert
- 11.12.2018
- Adresse
- Kringleveien 11, 4513 Mandal
- Kommune
- Lindesnes
- Næring
- 47.110 Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidlerDetaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Lindesnes (30)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer og deltagelse i andre selskaper og eiendom, samt hva dertil som står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 40 645 | - | - | 20 790 | 23 683 |
| Sum driftskostnader | 40 645 | 40 733 | 20 709 | 20 790 | 23 683 |
| Driftsresultat | −40 645 | −40 733 | −20 709 | −20 790 | −23 683 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 676 000 | - | - | 724 000 | 612 000 |
| Annen finansinntekt | 17 520 | - | - | - | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 3 420 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 696 940 | 480 000 | 475 000 | 724 000 | 612 000 |
| Annen rentekostnad | 1 959 | - | - | 220 | 360 |
| Annen finanskostnad | 46 231 | - | - | - | 15 000 |
| Sum finanskostnader | 48 189 | 1 724 | - | 220 | 15 360 |
| Netto finans | 648 750 | 478 276 | 475 001 | 723 780 | 596 640 |
| Resultat før skatt | - | 437 543 | 454 292 | 702 991 | 572 957 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 94 365 |
| Resultat før skattekostnad | 608 106 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 139 355 | - | - | 154 658 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 548 333 | 478 592 |
| Årsresultat | 468 751 | 341 283 | 354 348 | 548 333 | 478 592 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 468 751 | - | - | 548 333 | 478 592 |
| Totalresultat | 468 751 | - | - | 548 333 | 478 592 |
| Avsatt til annen egenkapital | 468 751 | - | - | 548 333 | 478 592 |
| Sum overføringer og disponeringer | 468 751 | - | - | 548 333 | 478 592 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 2 243 888 | - | - | 2 193 888 | 2 193 888 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 243 888 | - | - | 2 193 888 | 2 193 888 |
| Sum anleggsmidler | 2 243 888 | 2 243 888 | 2 243 888 | 2 193 888 | 2 193 888 |
| Andre kortsiktige fordringer | 7 212 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 676 000 | - | - | 1 262 500 | 890 500 |
| Sum fordringer | 683 212 | - | - | 1 262 500 | 890 500 |
| Markedsbaserte aksjer | 29 352 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 29 352 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 029 | - | - | 9 945 | 8 319 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 029 | - | - | 9 945 | 8 319 |
| Sum omløpsmidler | 713 593 | 596 898 | 633 745 | 1 272 445 | 898 819 |
| Sum eiendeler | 2 957 481 | 2 840 786 | 2 877 633 | 3 466 333 | 3 092 707 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 2 388 126 | - | - | 1 733 953 | 1 733 953 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 388 126 | 2 233 875 | 1 973 243 | 1 733 953 | 1 733 953 |
| Sum egenkapital | 2 418 126 | 2 263 875 | 2 003 243 | 1 763 953 | 1 763 953 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 702 991 | - |
| Betalbar skatt | 139 355 | - | - | - | 94 365 |
| Annen kortsiktig gjeld | 400 000 | - | - | 999 389 | 1 234 389 |
| Sum kortsiktig gjeld | 539 355 | 576 911 | 874 390 | 1 702 380 | 1 328 754 |
| Sum gjeld | 539 355 | 576 911 | 874 390 | 1 702 380 | 1 328 754 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 957 481 | - | - | 3 466 333 | 3 092 707 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,32▲ | 1,03 | 0,72 | 0,75 | 0,68 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,22▼ | 0,25 | 0,44 | 0,97 | 0,75 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,6 %▲ | 15,4 % | 14,3 % | 21,4 % | 19,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 81,8 %▲ | 79,7 % | 69,6 % | 50,9 % | 57,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kjell Vidar Landelius | 1978 |
| Styremedlem | Marlen Fredriksen Bydahl | 1988 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KJELL VIDAR LANDELIUS100,0 %f. 1978 · Mandal · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- OLIVIAS HUS MANDAL AS100,0 %920 353 851 · 10 000 ordinære aksjer
- KJELL VIDAR LANDELIUS AS100,0 %894 035 412 · 500 ordinære aksjer
- MANDAL PADEL AS33,3 %932 182 076 · 50 000 ordinære aksjer
- TOMRA SYSTEMS ASA0,00 %927 124 238 · 185 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.