- Org.nr.
- 822 694 292
- Adresse
- Bassengveien 22, 1743 Klavestadhaugen
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat202 3627,7 % margin
EBITDA219 090før av- og nedskrivninger
Årsresultat151 9575,8 % margin
Egenkapital704 98343,6 % av eiendelene
Langvik Rørleggerservice AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 822 694 292
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 07.04.2019
- Registrert
- 02.05.2019
- Adresse
- Bassengveien 22, 1743 Klavestadhaugen
- Kommune
- Sarpsborg
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Langvik Rørleggerservice AS922 736 278 · SARPSBORG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggerarbeid og salg av varer og tjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 636 467 | 2 302 166 | - | - | 2 348 161 |
| Annen driftsinntekt | 1 489 | - | - | - | 16 167 |
| Sum driftsinntekter | 2 637 957 | 2 302 166 | 2 838 150 | 2 410 640 | 2 364 328 |
| Varekostnad | 1 146 620 | 949 210 | 1 449 762 | 1 058 030 | 968 478 |
| Lønnskostnad l, 2, 3, | - | - | - | - | 730 002 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 25 440 | 29 500 | 48 867 |
| Lønnskostnad Il, | 872 458 | 718 910 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 16 728 | 9 928 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 399 789 | 400 906 | 543 137 | 406 309 | 350 778 |
| Sum driftskostnader | 2 435 595 | 2 078 954 | 2 679 301 | 2 151 602 | 2 098 125 |
| Driftsresultat | 202 362 | 223 212 | 158 848 | 259 038 | 266 203 |
| Annen renteinntekt | 174 | 240 | - | - | 175 |
| Annen finansinntekt (0) | - | 9 675 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 174 | 9 915 | 9 901 | 10 147 | 175 |
| Annen rentekostnad | 10 093 | 1 588 | - | - | 8 048 |
| Annen finanskostnad | 5 080 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 15 173 | 1 588 | 6 834 | −39 | 8 048 |
| Resultat før skatt | - | - | 161 916 | 269 146 | 258 330 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 68 346 | 67 272 | 66 686 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 191 644 |
| Resultat før skattekostnad | 187 362 | 231 539 | - | - | - |
| Skattekostnad | 35 405 | 53 516 | - | - | - |
| Årsresultat | 151 957 | 178 023 | 93 570 | 201 874 | 191 644 |
| Ordinært utbytte | 100 000 | 0 | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | 0 | 70 000 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 51 957 | 108 023 | - | - | 191 644 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 191 644 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 189 444 | 11 172 | - | - | 57 400 |
| Sum varige driftsmidler | 189 444 | 11 172 | - | - | 57 400 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 55 000 | 55 000 | - | - | 55 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 45 833 |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | 8 333 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 55 000 | 63 333 | - | - | 100 833 |
| Sum anleggsmidler | 244 444 | 74 505 | 96 952 | 116 244 | 158 233 |
| Kundefordringer | 817 614 | 693 555 | - | - | 308 177 |
| Andre kortsiktige fordringer | 80 247 | 86 949 | - | - | - |
| Sum fordringer | 897 861 | 780 503 | - | - | 361 945 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 475 811 | 252 376 | - | - | 110 555 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 475 811 | 252 376 | - | - | 110 555 |
| Sum omløpsmidler | 1 373 672 | 1 032 879 | 1 089 985 | 831 434 | 472 500 |
| Sum eiendeler | 1 618 116 | 1 107 384 | 1 186 937 | 947 678 | 630 733 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 674 983 | 623 025 | - | - | 269 558 |
| Sum opptjent egenkapital | 674 983 | 623 025 | 515 002 | 471 432 | 269 558 |
| Sum egenkapital | 704 983 | 653 025 | 545 002 | 501 432 | 299 558 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 9 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 194 547 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 194 547 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 174 502 | 88 668 | - | - | 62 901 |
| Betalbar skatt | 35 405 | 53 516 | - | - | 69 694 |
| Skyldige offentlige avgifter | 287 685 | 167 938 | - | - | 131 620 |
| Utbytte | 100 000 | 70 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 120 994 | 74 237 | - | - | 66 960 |
| Sum kortsiktig gjeld | 718 587 | 454 359 | 641 935 | 446 245 | 331 175 |
| Sum gjeld | 913 134 | 454 359 | 641 935 | 446 245 | 331 175 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 618 116 | 1 107 384 | - | - | 630 733 |
| å kr 100,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,91▼ | 2,27 | 1,70 | 1,86 | 1,43 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,30▲ | 0,70 | 1,18 | 0,89 | 1,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,9 %▼ | 20,3 % | 15,8 % | 34,1 % | 42,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,7 %▼ | 9,7 % | 5,6 % | 10,7 % | 11,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,8 %▼ | 7,7 % | 3,3 % | 8,4 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,6 %▼ | 59,0 % | 45,9 % | 52,9 % | 47,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Langvik Rørleggerservice AS7,7 %
2,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
Langvik Rørleggerservice AS7,7 % 2,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christoffer Rene Andersen Langvik | 1989 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CHRISTOFFER RENE ANDERSEN LANGVIK100,0 %f. 1989 · Klavestadhaugen · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Rørkjøp AS0,10 %880 911 392 · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.