- Org.nr.
- 992 979 003
- Telefon
- 915 43 424
- Adresse
- Kattholmveien 38, 3090 Hof
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat1 469 53013,7 % margin
EBITDA1 885 164før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 171 79911,0 % margin
Egenkapital4 798 77169,3 % av eiendelene
LARS ELNES RØRLEGGERFORRETNING AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 979 003
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 01.06.2008
- Registrert
- 14.08.2008
- Adresse
- Kattholmveien 38, 3090 Hof
- Telefon
- 915 43 424
- Kommune
- Holmestrand
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LARS ELNES RØRLEGGERFORRETNING AS993 002 909 · HOLMESTRAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggervirksomhet og gravearbeid i den forbindelse. Selskapet kan delta i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 10 678 070 | 9 113 216 | 10 834 939 | 12 444 117 | 9 181 645 |
| Annen driftsinntekt | 12 403 | 131 704 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 10 690 473 | 9 244 920 | 10 834 939 | 12 444 117 | 9 181 645 |
| Varekostnad | 3 898 289 | 3 482 702 | 4 373 339 | 5 100 332 | 3 760 037 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 2 875 566 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 175 751 |
| Lønnskostnad Il, | 3 439 205 | 3 504 700 | 3 667 902 | 3 418 603 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 415 634 | 300 278 | 86 460 | 71 721 | - |
| Annen driftskostnad | 1 467 814 | 1 081 182 | 1 129 157 | 914 418 | 981 125 |
| Sum driftskostnader | 9 220 942 | 8 368 863 | 9 256 859 | 9 505 073 | 7 792 479 |
| Driftsresultat | 1 469 530 | 876 058 | 1 578 080 | 2 939 044 | 1 389 166 |
| Annen renteinntekt | 33 150 | 33 066 | 25 453 | 1 542 | 7 |
| Annen finansinntekt | - | - | 77 400 | 379 713 | 46 845 |
| Annen finansinntekt (0) | - | 77 400 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 33 150 | 110 466 | 102 853 | 381 256 | 46 852 |
| Annen rentekostnad | 1 093 | 679 | 4 820 | 35 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 6 | 74 511 | - |
| Sum finanskostnader | 1 093 | 679 | 4 826 | 74 546 | - |
| Netto finans | 32 057 | 109 787 | 98 028 | 306 710 | 46 852 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 1 436 018 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 310 088 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 125 930 |
| Resultat før skattekostnad | 1 501 587 | 985 845 | 1 676 108 | 3 245 754 | - |
| Skattekostnad | 329 789 | 198 801 | 353 459 | 644 988 | - |
| Årsresultat | 1 171 799 | 787 044 | 1 322 649 | 2 600 766 | 1 125 930 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 125 930 |
| Ordinært utbytte | 500 000 | 300 000 | 600 000 | 700 000 | 400 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 125 930 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 0 | 2 500 000 | 600 000 |
| Annen egenkapital | 671 799 | 487 044 | 722 649 | −599 234 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 322 649 | 2 600 766 | 1 125 930 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 42 739 | 43 872 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 42 739 | 43 872 |
| Maskiner og anlegg | 246 650 | - | 445 927 | 19 354 | 56 628 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 126 282 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 1 200 373 | 1 131 207 | 925 511 | 91 835 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 447 023 | 1 472 657 | 1 371 438 | 111 189 | 182 910 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 440 000 | 440 000 | 440 000 | 440 000 | 440 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 440 000 | 440 000 | 440 000 | 440 000 | 440 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 887 023 | 1 912 657 | 1 811 438 | 593 928 | 666 782 |
| Varer | 8 598 | 18 059 | 13 319 | 25 705 | 8 686 |
| Sum varer | - | - | 13 319 | 25 705 | 8 686 |
| Kundefordringer | 3 483 977 | 1 664 122 | 2 442 795 | 2 888 925 | 2 351 130 |
| Andre kortsiktige fordringer | 189 982 | 147 728 | 236 725 | 297 738 | 171 619 |
| Sum fordringer | 3 673 959 | 1 811 850 | 2 679 520 | 3 186 663 | 2 522 749 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | - | - | 1 878 749 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 878 749 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 592 801 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 352 221 | 2 085 494 | 1 433 177 | 2 312 811 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 352 221 | 2 085 494 | 1 433 177 | - | 592 801 |
| Sum omløpsmidler | 5 034 778 | 3 915 402 | 4 126 015 | 5 525 179 | 5 002 985 |
| Sum eiendeler | 6 921 801 | 5 828 059 | 5 937 453 | 6 119 107 | 5 669 767 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - | 100 000 |
| Annen egenkapital | 4 698 771 | 4 026 972 | 3 539 928 | 2 817 280 | 3 416 514 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 698 771 | 4 026 972 | 3 539 928 | - | 3 416 514 |
| Sum egenkapital | 4 798 771 | 4 126 972 | 3 639 928 | 2 917 280 | 3 516 514 |
| Utsatt skatt | 4 363 | 44 345 | 9 798 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 363 | 44 345 | 9 798 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 9 798 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 181 100 | 283 095 | 664 077 | 906 948 | 601 779 |
| Betalbar skatt | 369 771 | 164 254 | 300 922 | 643 855 | 328 098 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 506 994 |
| Skyldige offentlige avgifter | 707 053 | 541 713 | 381 193 | 628 067 | - |
| Utbytte | 500 000 | 300 000 | 600 000 | 700 000 | 400 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 360 743 | 367 679 | 341 535 | 322 958 | 316 382 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 118 668 | - | 2 287 727 | - | 2 153 253 |
| Sum gjeld | 2 123 031 | 1 701 087 | 2 297 525 | 3 201 828 | 2 153 253 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 921 801 | 5 828 059 | 5 937 453 | - | 5 669 767 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,38▲ | 2,36 | 1,80 | - | 2,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,44▲ | 0,41 | 0,63 | 1,10 | 0,61 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 23,6 %▲ | 16,8 % | 27,9 % | 56,3 % | 25,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,7 %▲ | 9,5 % | 14,6 % | 23,6 % | 15,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,0 %▲ | 8,5 % | 12,2 % | 20,9 % | 12,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 69,3 %▼ | 70,8 % | 61,3 % | 47,7 % | 62,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LARS ELNES RØRLEGGERFORRETNING AS13,7 %
10,7 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %01020
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
LARS ELNES RØRLEGGERFORRETNING AS13,7 % 10,7 mill.1 til 4 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Elnes | 1974 |
| Styrets leder | Lars Elnes | 1974 |
| Varamedlem | Anita Oord Elnes | 1975 |
| Revisor | RE REVISJON AS818 091 702 | - |
| Regnskapsfører | SAGA REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS939 725 709 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LARS ELNES100,0 %f. 1974 · Hof · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Rørkjøp AS0,82 %880 911 392 · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.