- Org.nr.
- 988 838 225
- Adresse
- TIMBREHAUGVN, 3580 Geilo
Driftsresultat65 48043,7 % margin
Årsresultat1 187 797
Egenkapital8 827 12299,0 % av eiendelene
LARS HOLDING AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 838 225
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.09.2026
- Stiftet
- 24.10.2005
- Registrert
- 29.10.2005
- Adresse
- TIMBREHAUGVN, 3580 Geilo
- Kommune
- Hol
- Aksjekapital
- 774 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LARS HOLDING AS914 683 343 · HOL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av fast eiendom, eierskap og deltakelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 150 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 94 392 | 85 993 |
| Sum driftskostnader | 84 520 | 98 066 | 81 445 | 94 392 | 85 993 |
| Driftsresultat | 65 480 | 51 934 | 68 555 | 55 608 | 64 007 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | 700 000 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 30 501 | - |
| Sum finansinntekter | 1 177 328 | 1 140 867 | 892 958 | 730 501 | 1 627 |
| Sum finanskostnader | 2 002 | 374 | 718 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 2 887 946 | 1 192 427 | 960 795 | 786 109 | 65 634 |
| Skattekostnad | - | - | - | 18 941 | 14 439 |
| Årsresultat | 1 187 797 | 1 150 011 | 925 408 | 767 168 | 51 195 |
| Totalresultat | - | - | - | 767 168 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | 767 168 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 767 168 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | 1 647 140 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 1 647 140 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 100 000 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 574 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 674 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 321 140 | 2 321 140 | 2 321 140 | 2 321 140 | 2 321 140 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Andre fordringer | - | - | - | 722 | - |
| Konsernfordringer | - | - | - | 700 000 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 700 722 | - |
| Sum investeringer | - | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 2 569 669 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 2 569 669 | - |
| Sum omløpsmidler | 6 595 760 | 5 411 432 | 4 222 112 | 3 270 391 | 2 490 037 |
| Sum eiendeler | 8 916 900 | 7 732 572 | 6 543 252 | 5 591 531 | 4 811 177 |
| Selskapskapital | - | - | - | 774 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 774 000 | 774 000 | 774 000 | 774 000 | 774 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 4 789 907 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 8 053 122 | 6 865 325 | 5 715 314 | 4 789 907 | 4 022 738 |
| Sum egenkapital | 8 827 122 | 7 639 325 | 6 489 314 | 5 563 907 | 4 796 738 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 8 683 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 8 683 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 18 941 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 53 009 | 42 416 | 35 387 | 18 941 | 14 439 |
| Sum gjeld | 89 778 | 93 247 | 53 938 | 27 624 | 14 439 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 5 591 531 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 124,43▼ | 127,58 | 119,31 | 172,66 | 172,45 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,9 %▼ | 16,7 % | 15,8 % | 15,1 % | 1,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 43,7 %▲ | 34,6 % | 45,7 % | 37,1 % | 42,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 791,9 %▲ | 766,7 % | 616,9 % | 511,4 % | 34,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,0 %▲ | 98,8 % | 99,2 % | 99,5 % | 99,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LARS HOLDING AS43,7 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
LARS HOLDING AS43,7 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Uthus | 1946 |
| Styrets leder | Lars Uthus | 1946 |
| Varamedlem | Anne Brusletto | 1956 |
| Regnskapsfører | BRÅTALIEN REGNSKAP AS926 830 325 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LARS UTHUS100,0 %f. 1946 · Geilo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Slaatta Skiutleie AS100,0 %989 141 775 · 100 ordinære aksjer
- Slaatta Skisenter AS14,0 %937 303 866 · 287 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.