- Org.nr.
- 928 447 677
- Adresse
- Jærbuveien 1A, 4330 Ålgård
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−17 015ikke oppgitt
Årsresultat125 781ikke oppgitt
Egenkapital104 23932,1 % av eiendelene
Larton Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 447 677
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 30.11.2021
- Registrert
- 28.12.2021
- Adresse
- Jærbuveien 1A, 4330 Ålgård
- Kommune
- Gjesdal
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Gjesdal (115)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsselskap, herunder investeringer i aksjer, andeler i selskap etter selskapsloven og utenlandske selskap, obligasjoner, fast eiendom, og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | 0 |
| Lønnskostnad | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | - |
| Annen driftskostnad | 7 015 | 1 145 | 1 144 | 6 520 | - |
| Sum driftskostnader | 17 015 | 11 145 | 11 144 | 16 520 | 0 |
| Driftsresultat | −17 015 | −11 145 | −11 144 | −16 520 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Annen renteinntekt | - | - | 72 | - | - |
| Annen finansinntekt | 150 000 | 100 000 | 100 000 | - | - |
| Sum finansinntekter | 150 000 | 100 000 | 100 072 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | 1 | 3 | 5 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 1 | 3 | 5 | - |
| Netto finans | 150 000 | 99 999 | 100 069 | −5 | - |
| Resultat før skattekostnad | 132 985 | 88 854 | 88 925 | −16 525 | - |
| Skattekostnad l, | 7 204 | −1 792 | −1 777 | −3 635 | - |
| Årsresultat | 125 781 | 90 646 | 90 702 | −12 890 | 0 |
| Ordinært utbytte | 220 000 | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | 0 | 12 890 | −12 890 | - |
| Annen egenkapital | −94 219 | 90 646 | 77 812 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 90 702 | −12 890 | - |
| Utsatt skattefordel Il, | 0 | 7 204 | 5 412 | 3 635 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 7 204 | 5 412 | 3 635 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Sum anleggsmidler | 300 000 | 307 204 | 305 412 | 303 635 | 300 000 |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 24 239 | 4 | 0 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 24 239 | 4 | 0 | 225 | - |
| Sum omløpsmidler | 24 239 | 4 | 0 | 225 | 0 |
| Sum eiendeler | 324 239 | 307 208 | 305 412 | 303 860 | 300 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 74 239 | 168 458 | 77 812 | 0 | - |
| Udekket tap | 0 | 0 | 0 | 12 890 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 74 239 | 168 458 | 77 812 | −12 890 | - |
| Sum egenkapital | 104 239 | 198 458 | 107 812 | 17 110 | 30 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 110 000 | 210 000 | 210 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 110 000 | 210 000 | 210 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 110 000 | 210 000 | 210 000 |
| Betalbar skatt Il, | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Utbytte | 220 000 | 0 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 108 750 | 87 600 | 76 750 | 60 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 220 000 | 108 750 | 87 600 | 76 750 | 60 000 |
| Sum gjeld | 220 000 | 108 750 | 197 600 | 286 750 | 270 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 324 239 | 307 208 | 305 412 | 303 860 | 300 000 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,11▲ | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,11▲ | 0,55 | 1,83 | 16,76 | 9,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 42,1 %▲ | 29,0 % | 29,2 % | −5,5 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 32,1 %▼ | 64,6 % | 35,3 % | 5,6 % | 10,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lars Waage | 1966 |
| Styremedlem | Tone Pedersen Waage | 1974 |
| Regnskapsfører | LIMA REGNSKAP AS918 953 515 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LARS WAAGE50,0 %f. 1966 · Ålgård · 15 ordinære aksjer
- TONE PEDERSEN WAAGE50,0 %f. 1974 · Ålgård · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- LIMA REGNSKAP AS25,0 %918 953 515 · 75 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.