- Org.nr.
- 999 523 501
- Telefon
- 452 20 414
- Adresse
- Glynitveien 33, 1400 Ski
Driftsresultat26 5780,8 % margin
Årsresultat19 5950,6 % margin
Egenkapital726 45136,7 % av eiendelene
Ansatte8i Aa‑registeret
Laserhuset AS er et aksjeselskap innen annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 523 501
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 10.12.2012
- Registrert
- 19.01.2013
- Adresse
- Glynitveien 33, 1400 Ski
- Telefon
- 452 20 414
- Postadresse
- Postboks 326
- Kommune
- Nordre Follo
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- www.laserhuset.no
Underenheter
1
- Laserhuset AS999 588 638 · NORDRE FOLLO8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Lasergravering, produksjon og nettsalg i denne forbindelse, investering i aksjer, verdipapirer og fast eiendom, herunder å investere eller delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 127 556 | 2 584 854 | 3 131 921 | 3 576 848 | 3 347 366 |
| Sum driftsinntekter | 3 127 556 | 2 584 854 | 3 131 921 | 3 576 848 | 3 347 366 |
| Varekostnad | 366 038 | 323 019 | 408 898 | 446 947 | 406 991 |
| Lønnskostnad | 2 113 382 | 1 589 418 | 2 177 843 | 2 491 743 | 2 360 243 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 5 000 |
| Annen driftskostnad | 621 558 | 606 009 | 520 600 | 551 879 | 496 400 |
| Sum driftskostnader | 3 100 978 | 2 518 446 | 3 107 340 | 3 490 569 | 3 268 634 |
| Driftsresultat | 26 578 | 66 408 | 24 581 | 86 279 | 78 732 |
| Annen renteinntekt | 1 096 | 1 636 | 463 | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 096 | 1 636 | 463 | - | - |
| Annen rentekostnad | 386 | 5 | 15 | 40 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 356 | - | 18 |
| Sum finanskostnader | 386 | 5 | 371 | 40 | 18 |
| Netto finans | 710 | 1 632 | 92 | −40 | −18 |
| Resultat før skatt | - | - | 24 673 | 86 239 | 78 713 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 16 671 |
| Resultat før skattekostnad | 27 287 | 68 040 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 7 692 | 13 273 | 4 739 | 17 988 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 19 934 | 68 251 | 62 042 |
| Årsresultat | 19 595 | 54 767 | 19 934 | 68 251 | 62 042 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 19 595 | 54 767 | 19 934 | 68 251 | 62 042 |
| Totalresultat | 19 595 | 54 767 | 19 934 | 68 251 | 62 042 |
| Avsatt til annen egenkapital | 19 595 | 54 767 | 19 934 | 68 251 | 62 042 |
| Sum overføringer og disponeringer | 19 595 | 54 767 | 19 934 | 68 251 | 62 042 |
| Andre langsiktige fordringer | 49 192 | 48 801 | 48 416 | 48 272 | 48 272 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 49 192 | 48 801 | 48 416 | 48 272 | 48 272 |
| Sum anleggsmidler | 49 192 | 48 801 | 48 416 | 48 272 | 48 272 |
| Sum varer | - | 480 | 480 | 590 | 2 165 |
| Kundefordringer | 433 254 | 333 606 | 675 911 | 546 355 | 438 858 |
| Andre kortsiktige fordringer | 72 685 | 75 302 | 60 896 | 14 801 | 58 841 |
| Sum fordringer | 505 939 | 408 908 | 736 807 | 561 155 | 497 698 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 423 591 | 1 157 258 | 1 365 257 | 1 793 755 | 1 684 799 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 423 591 | 1 157 258 | 1 365 257 | 1 793 755 | 1 684 799 |
| Sum omløpsmidler | 1 929 530 | 1 566 646 | 2 102 544 | 2 355 500 | 2 184 662 |
| Sum eiendeler | 1 978 722 | 1 615 447 | 2 150 960 | 2 403 772 | 2 232 934 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 696 451 | 676 855 | 622 089 | 602 155 | 533 904 |
| Sum opptjent egenkapital | 696 451 | 676 855 | 622 089 | 602 155 | 533 904 |
| Sum egenkapital | 726 451 | 706 855 | 652 089 | 632 155 | 563 904 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 232 248 | 190 097 | 166 805 | 132 789 | 156 114 |
| Betalbar skatt | 7 692 | 13 273 | 4 739 | 17 988 | 16 671 |
| Skyldig offentlige avgifter | 277 533 | - | 300 300 | 335 192 | 372 190 |
| Annen kortsiktig gjeld | 734 798 | - | 1 027 027 | 1 285 648 | 1 124 055 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 252 271 | - | 1 498 871 | 1 771 617 | 1 669 030 |
| Sum gjeld | 1 252 271 | 908 591 | 1 498 871 | 1 771 617 | 1 669 030 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 978 722 | 1 615 447 | 2 150 960 | 2 403 772 | 2 232 934 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,54▼ | 1,72 | 1,40 | 1,33 | 1,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,72▲ | 1,29 | 2,30 | 2,80 | 2,96 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,5 %▼ | 3,6 % | 1,1 % | 3,7 % | 3,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,8 %▼ | 2,6 % | 0,8 % | 2,4 % | 2,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,6 %▼ | 2,1 % | 0,6 % | 1,9 % | 1,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 36,7 %▼ | 43,8 % | 30,3 % | 26,3 % | 25,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 390 945
- Resultat per ansatt, kroner
- 3 322
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Laserhuset AS0,8 %
3,1 mill. 8 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
Xtronica AS0,8 % 79,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Laserhuset AS0,8 % 3,1 mill.8 ansatte 2025
Norrøna Production AS5,5 % 335,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
TILDA FABRICS AS9,5 % 72,6 mill.9 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 32.990.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marius Stavelin | 1983 |
| Styrets leder | Trine Stavelin | 1962 |
| Styremedlem | Marius Stavelin | 1983 |
| Styremedlem | Jan Stavelin | 1959 |
| Regnskapsfører | ECIT CONSULTA AS954 231 313 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JAN STAVELIN50,0 %f. 1959 · Ski · 500 ordinære aksjer
- Marius Stavelin25,0 %f. 1983 · Ski · 250 ordinære aksjer
- Thomas Stavelin25,0 %f. 1987 · Ski · 250 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.