- Org.nr.
- 994 830 031
- Adresse
- Legetjenesten i Inderøy, 7670 Inderøy
- Bransje
- Allmennlegetjenester
Driftsresultat1 307 74532,8 % margin
Årsresultat1 011 77925,3 % margin
Egenkapital1 326 84747,9 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
LEGE FRANK ANDRE OPDAHL AS er et aksjeselskap innen allmennlegetjenester, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 830 031
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 11.11.2009
- Registrert
- 01.12.2009
- Adresse
- Legetjenesten i Inderøy, 7670 Inderøy
- Postadresse
- Krogstadvegen 10
- Kommune
- Inderøy
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LEGE FRANK ANDRE OPDAHL AS994 842 420 · INDERØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av allmennlegetjenester og annen generell legevirksomhet, samt delta i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 3 165 424 |
| Sum driftsinntekter | 3 991 976 | 3 603 767 | 3 639 616 | 3 317 217 | 3 165 424 |
| Lønnskostnad | - | 1 521 314 | 1 508 440 | 1 441 342 | 1 416 524 |
| Annen driftskostnad | - | 1 163 087 | 1 245 931 | 1 213 859 | 1 142 321 |
| Sum driftskostnader | 2 684 231 | 2 684 401 | 2 754 371 | 2 655 201 | 2 558 845 |
| Driftsresultat | 1 307 745 | 919 367 | 885 245 | 662 016 | 606 579 |
| Sum finansinntekter | 450 | - | 144 000 | 78 | 0 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 2 079 |
| Sum finanskostnader | 11 169 | 1 895 | - | - | 2 079 |
| Netto finans | −10 719 | −1 895 | 144 000 | 78 | −2 079 |
| Resultat før skatt | 1 297 026 | 917 472 | 1 029 245 | 662 094 | 604 499 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 202 261 | 226 434 | 145 644 | 132 990 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 471 509 |
| Årsresultat | 1 011 779 | 715 211 | 802 811 | 516 450 | 471 509 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 471 509 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 703 886 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | −232 377 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 471 509 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 0 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 1 198 408 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 1 198 408 |
| Sum anleggsmidler | 736 408 | 736 408 | 736 408 | 736 408 | 1 198 408 |
| Sum varer | - | - | - | - | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 2 162 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 776 036 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 778 198 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 0 |
| Sum omløpsmidler | 2 033 411 | 1 664 260 | 1 857 139 | 1 703 436 | 1 419 338 |
| Sum eiendeler | 2 769 819 | 2 400 668 | 2 593 547 | 2 439 844 | 2 617 746 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
| Overkurs | - | - | - | - | 4 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 104 000 | 104 000 | 104 000 | 104 000 | 104 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 1 422 409 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 222 847 | 1 120 083 | 1 107 004 | 1 194 985 | 1 422 409 |
| Sum egenkapital | 1 326 847 | 1 224 083 | 1 211 004 | 1 298 985 | 1 526 409 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 132 990 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 127 740 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 703 886 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 126 720 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 442 972 | 1 176 585 | 1 382 543 | 1 140 859 | 1 091 336 |
| Sum gjeld | 1 442 972 | 1 176 585 | 1 382 543 | 1 140 859 | 1 091 336 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 2 617 746 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,41▼ | 1,41 | 1,34 | 1,49 | 1,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,09▲ | 0,96 | 1,14 | 0,88 | 0,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 50,6 %▲ | 36,8 % | 40,9 % | 26,2 % | 23,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 32,8 %▲ | 25,5 % | 24,3 % | 20,0 % | 19,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 25,3 %▲ | 19,8 % | 22,1 % | 15,6 % | 14,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,9 %▼ | 51,0 % | 46,7 % | 53,2 % | 58,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LEGE FRANK ANDRE OPDAHL AS32,8 %
4,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−20 %02040
DR.Dropin AS−18,2 % 140,0 mill.45 ansatte 2025
Offshore Health Services AS9,9 % 43,3 mill.8 ansatte 2025
Ifocus Øyeklinikk Haugesund AS22,4 % 48,3 mill.17 ansatte 2025
LEGE FRANK ANDRE OPDAHL AS32,8 % 4,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frank Andre Opdahl | 1978 |
| Styrets leder | Frank Andre Opdahl | 1978 |
| Varamedlem | Hege Sundet Opdahl | 1975 |
| Regnskapsfører | BERG ØKONOMI AS839 650 302 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRANK ANDRE OPDAHL100,0 %f. 1978 · Levanger · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Inderøy Legesenter AS50,0 %999 528 422 · 1 250 ordinære aksjer
- Inderøy Helsehus AS20,1 %895 373 362 · 1 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.