- Org.nr.
- 825 590 862
- Adresse
- Vadrettevegen 8, 3720 Skien
Årsresultat2ikke oppgitt
Egenkapital299 70796,5 % av eiendelene
Lensebakken Holding AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 825 590 862
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.09.2026
- Stiftet
- 13.08.2020
- Registrert
- 04.09.2020
- Adresse
- Vadrettevegen 8, 3720 Skien
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 306 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer, kjøp og salg av aksjer, eiendom, samt deltakelse og drift i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen renteinntekt | 2 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 | 4 | 2 | - | - |
| Netto finans | 2 | - | 2 | 0 | - |
| Resultat før skatt | 2 | 4 | −1 710 | −1 913 | - |
| Årsresultat 1, 2, 3; | 2 | - | - | - | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 2 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 2 | - | - | - | −1 800 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 | - | - | - | −1 800 |
| Andre kostnader | - | - | - | - | 1 800 |
| Sum driftskostnader | - | - | 1 712 | 1 913 | 1 800 |
| Driftsresultat | - | - | −1 712 | −1 913 | −1 800 |
| Ordinært resultat før skattekostnad | - | - | - | - | −1 800 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −1 800 |
| Årsresultat | - | 4 | −1 710 | −1 913 | −1 800 |
| Sum driftsinntekter | - | - | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 1 913 | - |
| Investering i datterselskap | 306 000 | - | - | - | 306 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 306 000 | - | - | - | 306 000 |
| Sum anleggsmidler | 306 000 | 306 000 | 306 000 | 306 000 | 306 000 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 2 323 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 705 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 707 | - | - | - | 2 323 |
| Sum omløpsmidler | 4 707 | 4 705 | 4 701 | 411 | 2 323 |
| Sum eiendeler | 310 707 | 310 705 | 310 701 | 306 411 | 308 323 |
| Aksjekapital | 306 000 | - | - | - | - |
| Overkurs | 430 | - | - | - | 430 |
| Sum innskutt egenkapital | 306 430 | 306 430 | 306 430 | 306 430 | 306 430 |
| Udekket tap | 6 723 | - | - | - | 3 107 |
| Sum opptjent egenkapital | −6 723 | −6 725 | −6 729 | −5 020 | −3 107 |
| Sum egenkapital | 299 707 | 299 705 | 299 701 | 301 411 | 303 323 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | 11 000 | - | - | - | 5 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 5 000 | 5 000 |
| Sum gjeld | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 5 000 | 5 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 310 707 | - | - | - | 308 323 |
| 300 å kr 1.020,- | - | - | - | - | 306 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,43 | 0,43 | 0,43 | 0,08 | 0,46 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04 | 0,04 | 0,04 | 0,02 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | - | - | −0,6 % | −0,6 % | −0,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,5 % | 96,5 % | 96,5 % | 98,4 % | 98,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Torbjørn Lensebakken | 1970 |
| Varamedlem | Eva Britt Lensebakken | 1969 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EVA BRITT LENSEBAKKEN50,0 %f. 1969 · Skien · 150 ordinære aksjer
- Torbjørn Lensebakken50,0 %f. 1970 · Skien · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Stølekilen AS100,0 %925 663 514 · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.