- Org.nr.
- 923 215 034
- Adresse
- Ljabruveien 39, 1167 Oslo
- Hovedeier
- Forstadsutvikling AS, 90,5 %
Driftsresultat−13 624ikke oppgitt
Årsresultat−8 214ikke oppgitt
Egenkapital153 382100,0 % av eiendelene
Lerdalstunet AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 215 034
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.09.2026
- Stiftet
- 25.07.2019
- Registrert
- 17.08.2019
- Adresse
- Ljabruveien 39, 1167 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Lerdalstunet AS923 385 177 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kommersiell forvaltning, utvikling, utbygging, salg og/eller utleie av fast eiendom, samt alt som naturlig faller inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 59 200 | 171 000 | 0 | 156 500 |
| Varekostnad | 9 450 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 4 174 | - | - | - | 16 084 |
| Sum driftskostnader | 13 624 | 7 705 | 78 250 | 0 | 16 084 |
| Driftsresultat | −13 624 | 51 495 | 92 750 | 0 | 140 416 |
| Annen renteinntekt | 5 272 | - | - | - | 569 |
| Sum finansinntekter | 5 272 | 8 750 | 13 627 | 0 | 569 |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - | 1 625 |
| Annen finanskostnad | 50 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 50 | 242 | - | - | 1 625 |
| Netto finans | 5 222 | 8 508 | 13 627 | 0 | −1 056 |
| Resultat før skatt | - | 60 003 | 106 377 | - | 139 360 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 26 867 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 112 493 |
| Resultat før skattekostnad | −8 402 | - | - | 0 | - |
| Skattekostnad | −188 | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | −8 214 | 46 749 | 82 999 | 0 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 0 | 105 000 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −8 214 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −8 214 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −8 214 | - | - | 0 | 7 493 |
| Sum overføringer og disponeringer | −8 214 | - | - | 0 | 112 493 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 156 500 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 231 570 |
| Sum varer | 0 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 153 382 | - | - | 0 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 153 382 | - | - | 0 | 231 570 |
| Sum omløpsmidler | 153 382 | 200 298 | 249 209 | 0 | 231 570 |
| Sum eiendeler | 153 382 | 200 298 | 249 209 | 0 | 231 570 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 60 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 0 | 60 000 |
| Avsatt utbytte | - | - | - | - | 105 000 |
| Annen egenkapital | 93 382 | - | - | 0 | 3 703 |
| Sum opptjent egenkapital | 93 382 | 101 596 | 54 846 | 0 | 108 703 |
| Sum egenkapital | 153 382 | 161 596 | 114 846 | 0 | 168 703 |
| Depositum | - | - | - | - | 36 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | 36 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 36 000 | 0 | 36 000 |
| Leverandørgjeld | 0 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 0 | 26 867 |
| Utbytte | - | - | - | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 38 702 | 98 363 | 0 | 26 867 |
| Sum gjeld | 0 | 38 702 | 134 363 | 0 | 62 867 |
| Sum egenkapital og gjeld | 153 382 | - | - | 0 | 231 570 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 60 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 5,18 | 2,53 | - | 8,62 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,24 | 1,17 | - | 0,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,7 %▼ | 26,8 % | 85,4 % | 0,0 % | 60,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 87,0 % | 54,2 % | - | 89,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 79,0 % | 48,5 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 80,7 % | 46,1 % | - | 72,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Are Rodahl Hvalbye | 1990 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Forstadsutvikling AS90,5 %Oslo · 54 300 ordinære aksjer
- Crestside Ventures AS9,50 %Oslo · 5 700 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Crestside Ventures AS
- Forstadsutvikling AS63,0 %
- Lerdalstunet AS90,5 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.