- Org.nr.
- 818 985 002
- Adresse
- Odd Iversens veg 1, 7031 Trondheim
- Hovedeier
- Rosenborg Ballklub Holding AS, 100 %
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg
Driftsresultat16 047 16444,5 % margin
EBITDA23 847 214før av- og nedskrivninger
Årsresultat7 856 64421,8 % margin
Egenkapital115 701 13645,0 % av eiendelene
Lerkendal Stadion AS er et aksjeselskap innen drift av idrettsanlegg, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 818 985 002
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 15.03.2017
- Registrert
- 11.05.2017
- Adresse
- Odd Iversens veg 1, 7031 Trondheim
- Postadresse
- c/o Rosenborg Ballklub, Postboks 6390 Torgarden
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 33 438 293
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Lerkendal Stadion AS985 120 315 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Oppføring, eie, drift og utleie av fast eiendom i Trondheim, samt virksomhet med tilknytning til dette.
Tidligere navn
- RBK Holding AS11.05.2017 til 28.12.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 36 072 137 | 27 728 566 | 28 547 351 | 23 756 477 | 21 354 455 |
| Sum driftsinntekter | 36 072 137 | 27 728 566 | 28 547 351 | 23 756 477 | 21 354 455 |
| Lønnskostnad | - | - | 0 | 89 287 | 138 606 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 7 130 933 |
| Varekostnad | 6 512 423 | 5 622 204 | - | - | 6 971 903 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 7 800 050 | 7 089 161 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 5 712 500 | 4 688 406 | 17 710 405 | 17 364 480 | 3 025 814 |
| Sum driftskostnader | 20 024 973 | 17 399 770 | 17 710 405 | 17 453 767 | 17 267 256 |
| Driftsresultat | 16 047 164 | 10 328 796 | 10 836 946 | 6 302 710 | 4 087 199 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 1 928 885 | 206 047 | 132 013 | - | - |
| Annen renteinntekt | 157 391 | 126 974 | 230 859 | 159 418 | 7 063 |
| Sum finansinntekter | 2 086 276 | 333 021 | 362 872 | 159 418 | 7 063 |
| Annen rentekostnad | 8 060 820 | 10 545 801 | 10 567 901 | 6 314 066 | 3 696 955 |
| Sum finanskostnader | 8 060 820 | 10 545 801 | 10 567 901 | 6 314 066 | 3 696 955 |
| Netto finans | −5 974 543 | −10 212 779 | −10 205 029 | −6 154 648 | −3 689 892 |
| Resultat før skatt | - | - | 631 917 | 148 062 | 397 307 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 139 022 | 32 573 | 87 408 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 492 895 | 115 489 | 309 899 |
| Resultat før skattekostnad | 10 072 620 | 116 016 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 2 215 976 | 25 524 | - | - | - |
| Årsresultat | 7 856 644 | 90 492 | 492 895 | 115 489 | 309 899 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 7 856 644 | 90 492 | - | - | - |
| Totalresultat | 7 856 644 | 90 492 | - | - | - |
| Konsernbidrag | 304 709 | - | −1 727 865 | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 2 220 760 | 115 489 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 7 551 936 | 90 492 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 856 644 | 90 492 | 492 895 | 115 489 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 194 097 174 | 195 142 252 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 332 653 | 387 942 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 194 429 827 | 195 530 193 | 202 619 354 | 209 339 003 | 215 564 641 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | 52 125 249 | 63 921 792 | 58 362 016 | 29 500 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 63 921 792 | 58 362 016 | 29 500 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler 46 O11 | - | 52 125 249 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 240 441 403 | 247 655 442 | 266 541 146 | 267 701 019 | 245 064 641 |
| Kundefordringer | 4 879 250 | 11 794 871 | 11 419 232 | 7 218 684 | 5 373 250 |
| Andre fordringer | - | - | 2 752 497 | 451 294 | 3 281 551 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 707 870 | 2 923 797 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 9 937 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 7 597 058 | 14 718 668 | 14 171 729 | 7 669 978 | 8 654 801 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 741 463 | 7 524 118 | 5 291 635 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 9 298 732 | 481 724 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 9 298 732 | 481 724 | 1 741 463 | 7 524 118 | 5 291 635 |
| Sum omløpsmidler | 16 895 789 | 15 200 392 | 15 913 192 | 15 194 096 | 13 946 436 |
| Sum eiendeler | 257 337 192 | 262 855 834 | 282 454 338 | 282 895 115 | 259 011 077 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | 547 846 | 369 409 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom 1,4 202 O71 | - | - | - | 208 969 594 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 215 218 275 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 346 366 |
| Aksjekapital | 38 291 235 | 38 291 235 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 1 453 515 | 1 453 515 | 1 727 865 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 39 744 750 | 39 744 750 | 40 019 100 | 38 291 235 | 38 291 235 |
| Annen egenkapital | 75 956 386 | 68 404 449 | 68 313 957 | 67 821 062 | 67 705 573 |
| Sum opptjent egenkapital | 75 956 386 | 68 404 449 | 68 313 957 | 67 821 062 | 67 705 573 |
| Sum egenkapital | 115 701 136 | 108 149 199 | 108 333 057 | 106 112 297 | 105 996 808 |
| Utsatt skatt | 14 674 522 | 13 553 962 | 13 605 819 | 12 979 450 | 12 946 877 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 14 674 522 | 13 553 962 | 13 605 819 | 12 979 450 | 12 946 877 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 122 500 000 | 138 747 500 | 156 677 500 | 160 750 000 | 137 500 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 51 860 | 51 860 | 51 860 | 51 860 | 51 860 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 122 551 860 | 138 799 360 | 156 729 360 | - | 137 551 860 |
| Sum langsiktig gjeld | 137 226 382 | 152 353 322 | 170 335 179 | 173 781 310 | 150 498 737 |
| Leverandørgjeld | 1 399 741 | 979 281 | 1 491 868 | 1 370 136 | 1 220 973 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 1 751 295 | 847 486 | 817 148 |
| Betalbar skatt | 1 009 472 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 681 664 | 1 114 162 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 332 344 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 986 454 | 259 870 | 542 938 | 783 885 | 477 411 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 409 674 | 2 353 313 | 3 786 101 | 3 001 507 | 2 515 532 |
| Sum gjeld | 141 636 056 | 154 706 635 | 174 121 280 | 176 782 817 | 153 014 269 |
| Sum egenkapital og gjeld | 257 337 192 | 262 855 834 | 282 454 337 | - | - |
| Selskapskapital | - | - | 38 291 235 | 38 291 235 | 38 291 235 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,83▼ | 6,46 | 4,20 | 5,06 | 5,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,22▼ | 1,43 | 1,61 | 1,67 | 1,44 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,0 %▲ | 3,9 % | 4,0 % | 2,4 % | 1,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 44,5 %▲ | 37,2 % | 38,0 % | 26,5 % | 19,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 21,8 %▲ | 0,3 % | 1,7 % | 0,5 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 45,0 %▲ | 41,1 % | 38,4 % | 37,5 % | 40,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Lerkendal Stadion AS44,5 %
36,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
SKISTAR NORGE AS17,8 % 1 591,0 mill.434 ansatte 2025
Hafjell AS22,8 % 202,8 mill.56 ansatte 2025
Lerkendal Stadion AS44,5 % 36,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
GNEIST ARENA AS99,8 % 212,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tore Bjørseth Berdal | 1988 |
| Styrets leder | Odd Einar Landsem | 1965 |
| Styremedlem | Tore Bjørseth Berdal | 1988 |
| Styremedlem | Ola By Rise | 1960 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Trondheim · 38 927 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Rosenborg Ballklub
- Rosenborg Ballklub Holding AS100,0 %
- ROSENBORG SPORT AS100,0 %
- RBK SHOP AS100,0 %
- Klokkesvingen AS100,0 %
- Lerkendal Stadion AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.