- Org.nr.
- 916 231 156
- Adresse
- Levajok, 9826 Sirma
- Bransje
- Asylmottakstjenester
Driftsresultat−5 408ikke oppgitt
Årsresultat−5 429ikke oppgitt
Egenkapital623 01795,1 % av eiendelene
Levajok Leirskole AS er et aksjeselskap innen asylmottakstjenester, stiftet 2015.
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 231 156
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.09.2026
- Stiftet
- 02.11.2015
- Registrert
- 13.11.2015
- Adresse
- Levajok, 9826 Sirma
- Postadresse
- C/O Arve Stølann Angell, Skøyenveien 57
- Kommune
- Tana
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Drift av asylmottak, eiendomshandel og -utleie, leirskole, skole og undervisning, coaching, pleie og omsorgstjenester, og andre produkter/tjenester heri virksomhet definert innen helse og sosialfag. Selskapet kan også kjøpe aksjer eller delta i andre lignende virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 3 000 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 5 408 | - | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 5 408 | 5 666 | - | - | - |
| Driftsresultat | −5 408 | −2 666 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 20 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 21 | 1 | - | - | - |
| Netto finans | −21 | −1 | - | - | - |
| Resultat før skatt | −5 429 | −2 667 | 0 | 0 | - |
| Årsresultat | −5 429 | −2 667 | 0 | 0 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −5 429 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −5 429 | - | - | - | - |
| Udekket tap | −5 429 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −5 429 | - | - | - | - |
| Ordinært resultat før skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 426 644 | - | - | 0 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 201 954 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 628 598 | - | - | 0 | 628 628 |
| Sum anleggsmidler | 628 598 | 628 598 | 628 598 | 0 | 628 628 |
| Sum varer | 0 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 25 948 | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 25 948 | - | - | 0 | 22 948 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 37 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 439 | - | - | 0 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 439 | - | - | 0 | 37 |
| Sum omløpsmidler | 26 387 | 25 978 | 23 015 | 0 | 22 985 |
| Sum eiendeler | 654 985 | 654 576 | 651 613 | 0 | 651 613 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | - | 426 644 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 201 984 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 0 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 593 017 | - | - | 0 | 601 113 |
| Sum opptjent egenkapital | 593 017 | 598 446 | 601 113 | 0 | 601 113 |
| Sum egenkapital | 623 017 | 628 446 | 631 113 | 0 | 631 113 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til ansatte -Eier | - | - | - | - | 20 500 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 1 468 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 30 500 | - | - | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 31 968 | 26 130 | 20 500 | 0 | 20 500 |
| Sum gjeld | 31 968 | 26 130 | 20 500 | 0 | 20 500 |
| Sum egenkapital og gjeld | 654 985 | - | - | 0 | 651 613 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,83▼ | 0,99 | 1,12 | - | 1,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▲ | 0,04 | 0,03 | - | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,8 %▼ | −0,4 % | - | - | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −88,9 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −88,9 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,1 %▼ | 96,0 % | 96,9 % | - | 96,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arve Stølann Angell | 1954 |
| Styrets leder | Arve Stølann Angell | 1954 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARVE STØLANN ANGELL100,0 %f. 1954 · Oslo · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- VELO AS50,0 %919 812 788 · 1 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.