- Org.nr.
- 982 672 589
- Telefon
- 74 08 40 04
- Adresse
- Moafjæra 2B, 7606 Levanger
- Hovedeier
- STÅLE BY AS, 100 %
- Bransje
- Fritidsvirksomhet ellers
Driftsresultat238 1404,6 % margin
EBITDA539 140før av- og nedskrivninger
Årsresultat146 0322,8 % margin
Egenkapital1 469 32946,9 % av eiendelene
Levanger Bowling AS er et aksjeselskap innen fritidsvirksomhet ellers, stiftet 2000.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 982 672 589
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.09.2026
- Stiftet
- 08.09.2000
- Registrert
- 21.11.2000
- Adresse
- Moafjæra 2B, 7606 Levanger
- Telefon
- 74 08 40 04
- Kommune
- Levanger
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- 10
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Levanger Bowling AS982 691 826 · LEVANGER11 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Underholdningsyting med hovedvekt på drift av bowlinganlegg og andre tjenester som naturlig hører til, herunder serverings- og salgsvirksomhet, sport og spill samt annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Bowling 1 Levanger AS21.11.2000 til 14.02.2004
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 143 859 | 6 184 653 | 6 223 215 | 5 656 785 | 4 595 947 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 309 569 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 243 706 | - |
| Sum driftsinntekter | 5 143 859 | 6 184 653 | 6 223 215 | 5 900 491 | 4 905 516 |
| Varekostnad | 1 149 064 | 1 395 130 | 1 241 241 | 1 445 741 | 1 190 970 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 1 876 884 |
| Lønnskostnad Il, | 1 912 127 | 2 176 710 | 2 510 591 | 2 089 502 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 217 188 | 152 189 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 301 000 | 308 000 | - | - | 126 697 |
| Annen driftskostnad | 1 543 527 | 1 656 818 | 2 263 941 | 1 566 785 | 1 413 408 |
| Sum driftskostnader | 4 905 719 | 5 536 658 | 6 232 960 | 5 254 217 | 4 607 959 |
| Driftsresultat | 238 140 | 647 995 | −9 746 | 646 274 | 297 557 |
| Annen renteinntekt | - | 255 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 255 | 0 | 0 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 50 816 | 71 326 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 103 | 1 841 | 14 428 | 13 510 | 380 |
| Sum finanskostnader | 50 919 | 73 167 | −14 428 | −13 510 | 380 |
| Netto finans | −50 919 | −72 912 | −14 428 | −13 510 | −380 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 297 177 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 66 329 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 230 848 |
| Resultat før skattekostnad | 187 221 | 575 083 | −24 173 | 632 764 | - |
| Skattekostnad | 41 189 | 126 519 | 57 691 | 76 537 | - |
| Årsresultat | 146 032 | 448 564 | −81 864 | 556 227 | 230 848 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 230 848 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 230 848 |
| Avgitt konsernbidrag | 100 000 | 434 511 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 46 032 | 14 053 | −81 864 | 556 227 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | 448 564 | −81 864 | 556 227 | 230 848 |
| Utsatt skattefordel | 22 569 | 22 828 | 26 791 | 21 686 | 17 413 |
| Sum immaterielle eiendeler | 22 569 | 22 828 | 26 791 | 21 686 | 17 413 |
| Maskiner og anlegg | 0 | - | 0 | 0 | 166 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 448 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 2 501 000 | 2 802 000 | 3 110 000 | 558 500 | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 501 000 | 2 802 000 | 3 110 000 | 558 500 | 614 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 250 829 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 0 | 960 443 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 960 443 | 250 829 |
| Sum anleggsmidler | 2 523 569 | 2 824 828 | 3 136 791 | 1 540 629 | 882 243 |
| Varer | 52 313 | 38 665 | 50 336 | 59 380 | 50 004 |
| Sum varer | - | 38 665 | 50 336 | 59 380 | 50 004 |
| Kundefordringer | 20 637 | 3 620 | 0 | - | 1 831 |
| Andre kortsiktige fordringer | 182 605 | 83 684 | 76 928 | 16 502 | 2 036 |
| Konsernfordringer | 0 | 211 134 | - | - | - |
| Sum fordringer | 203 242 | 298 438 | 76 928 | 33 591 | 3 867 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 398 091 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 352 276 | 507 267 | 286 821 | 521 661 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 352 276 | 507 267 | 286 821 | 521 661 | 398 091 |
| Sum omløpsmidler | 607 831 | 844 370 | 414 085 | 614 632 | 451 962 |
| Sum eiendeler | 3 131 399 | 3 669 198 | 3 550 877 | 2 155 261 | 1 334 204 |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Annen egenkapital | 1 169 329 | 1 123 297 | 1 109 243 | 1 191 107 | 634 880 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 169 329 | 1 123 297 | 1 109 243 | 1 191 107 | 634 880 |
| Sum egenkapital | 1 469 329 | 1 423 297 | 1 409 243 | 1 491 107 | 934 880 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 0 | 123 341 | 163 337 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 730 269 | 1 108 453 | 1 236 727 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 730 269 | 1 108 453 | 1 360 068 | 163 337 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 1 108 453 | 1 360 068 | 163 337 | 0 |
| Leverandørgjeld | 92 980 | 102 141 | 233 966 | 89 237 | 40 833 |
| Betalbar skatt | 25 344 | 0 | 0 | 80 686 | 62 672 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 125 777 |
| Skyldige offentlige avgifter | 110 995 | 120 012 | 149 946 | 116 362 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 328 152 | 557 066 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 374 330 | 358 229 | 397 653 | 214 532 | 170 042 |
| Sum kortsiktig gjeld | 931 802 | 1 137 448 | 781 565 | 500 817 | 399 324 |
| Sum gjeld | - | 2 245 901 | 2 141 633 | 664 154 | 399 324 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 131 399 | 3 669 198 | 3 550 877 | 2 155 261 | 1 334 204 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 200 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,65▼ | 0,74 | 0,53 | 1,23 | 1,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,13▼ | 1,58 | 1,52 | 0,45 | 0,43 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,0 %▼ | 18,0 % | −0,3 % | 37,0 % | 22,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,6 %▼ | 10,5 % | −0,2 % | 11,0 % | 6,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,8 %▼ | 7,3 % | −1,3 % | 9,4 % | 4,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 46,9 %▲ | 38,8 % | 39,7 % | 69,2 % | 70,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 514 386
- Resultat per ansatt, kroner
- 23 814
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Levanger Bowling AS4,6 %
5,1 mill. 10 ansatte 2025
0 %2468
LEOS LEKELAND NORGE AS4,1 % 134,1 mill.300 ansatte 2025
Levanger Bowling AS4,6 % 5,1 mill.10 ansatte 2025
Akvakultur i Vesterålen AS5,0 % 516,0 mill.17 ansatte 2025
LUCKY BOWL NORGE AS7,9 % 232,1 mill.314 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.292.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ståle By | 1971 |
| Styrets leder | Ståle By | 1971 |
| Varamedlem | Tone Flaten | 1977 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STÅLE BY AS100,0 %Inderøy · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- STÅLE BY AS
- MOAFJÆRA 2B AS100,0 %
- Levanger Bowling AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.