- Org.nr.
- 919 823 143
- Adresse
- Bregneveien 10, 3292 Stavern
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−35 952ikke oppgitt
Årsresultat−36 181ikke oppgitt
Egenkapital714 73020,2 % av eiendelene
LI Holding AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 823 143
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 18.10.2017
- Registrert
- 01.11.2017
- Adresse
- Bregneveien 10, 3292 Stavern
- Kommune
- Larvik
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer og annet som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 35 952 | 36 416 | 33 959 | 35 002 | 11 845 |
| Sum driftskostnader | 35 952 | 36 416 | 33 959 | 35 002 | 11 845 |
| Driftsresultat | −35 952 | −36 416 | −33 959 | −35 002 | −11 845 |
| Inntekt på investering i datter-/tilknyttet selskap | - | - | - | - | 44 930 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | 258 333 | 0 | - |
| Annen renteinntekt | 1 | 58 | 96 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 792 250 | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 | 58 | 1 050 679 | 0 | 44 930 |
| Annen rentekostnad | 230 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 230 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | −229 | 58 | 1 050 679 | 0 | 44 930 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 33 085 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 33 085 |
| Resultat før skattekostnad | −36 181 | −36 358 | 1 016 720 | −35 002 | - |
| Årsresultat | −36 181 | −36 358 | 1 016 720 | −35 002 | 33 085 |
| Udekket tap | - | - | 259 452 | −35 002 | 33 085 |
| Annen egenkapital | −36 181 | −36 358 | 757 268 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 016 720 | −35 002 | 33 085 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 59 500 | 59 500 |
| Lån til foretak i samme konsern l, | - | - | 2 611 761 | 3 043 680 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 0 | 7 750 | 7 750 |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 483 561 | 3 511 761 | - | - | 586 750 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 543 561 | 3 571 761 | 2 671 761 | 3 110 930 | 654 000 |
| Sum anleggsmidler | 3 543 561 | 3 571 761 | 2 671 761 | 3 110 930 | 654 000 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 44 930 |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 44 930 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 465 | 11 446 | 1 062 803 | 20 834 | 16 917 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 465 | 11 446 | 1 062 803 | 20 834 | 16 917 |
| Sum omløpsmidler | 3 465 | 11 446 | 1 062 803 | 20 834 | 61 847 |
| Sum eiendeler | 3 547 026 | 3 583 207 | 3 734 564 | 3 131 764 | 715 847 |
| Aksjekapital l, | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 684 730 | 720 910 | 757 268 | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | 0 | 259 452 | 224 450 |
| Sum opptjent egenkapital | 684 730 | 720 910 | 757 268 | −259 452 | −224 450 |
| Sum egenkapital | 714 730 | 750 910 | 787 268 | −229 452 | −194 450 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 0 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 832 297 | 2 832 297 | 2 947 297 | 2 947 297 | 910 297 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 832 297 | 2 832 297 | 2 947 297 | 3 360 297 | 910 297 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 947 297 | 3 360 297 | 910 297 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 0 | 919 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 919 | - |
| Sum gjeld | 2 832 297 | 2 832 297 | 2 947 297 | 3 361 216 | 910 297 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 547 026 | 3 583 207 | 3 734 564 | 3 131 764 | 715 847 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Aksjekapital ( | - | - | - | - | 1 000 |
| aksjer å kr 30,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | 22,67 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,96▲ | 3,77 | 3,74 | −14,65 | −4,68 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,0 % | −1,0 % | 29,6 % | −1,8 % | 4,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 20,2 %▼ | 21,0 % | 21,1 % | −7,3 % | −27,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Ingvart Halvorsen | 1983 |
| Styrets leder | Lars Ingvart Halvorsen | 1983 |
| Revisor | REVISJONSFIRMAET SCHUMACHER & HAMMER AS988 520 292 | - |
| Regnskapsfører | SAREPTA ØKONOMI AUTORISERT REGNSKAPSFØRERSELSKAP AS836 165 942 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LARS INGVART HALVORSEN100,0 %f. 1983 · Stavern · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- LIH EIENDOM AS100,0 %825 850 082 · 1 000 ordinære aksjer
- LIH BYGG AS100,0 %919 823 267 · 1 000 ordinære aksjer
- Gonveien 65 AS100,0 %931 649 299 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.