- Org.nr.
- 999 093 248
- Adresse
- Liaåsveien 14, 3303 Hokksund
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat667 41536,5 % margin
Årsresultat3 356 242
Egenkapital33 493 44697,3 % av eiendelene
Liaåsen Holding AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 093 248
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 29.10.2012
- Registrert
- 05.11.2012
- Adresse
- Liaåsveien 14, 3303 Hokksund
- Kommune
- Øvre Eiker
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Liaåsen Holding AS930 504 785 · ØVRE EIKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i andre aksjeselskap.
Tidligere navn
- GJONE & KVALE AS05.11.2012 til 29.11.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 1 830 000 | 1 504 113 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | - | 8 600 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 830 000 | 1 512 713 | 1 466 095 | 0 | 0 |
| Lønnskostnad | 971 686 | 410 997 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 190 899 | 271 896 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 1 162 585 | 682 893 | 873 705 | 1 261 710 | 115 447 |
| Driftsresultat | 667 415 | 829 820 | 592 390 | −1 261 710 | −115 447 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 1 826 287 | 1 770 758 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 532 271 | 282 790 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 358 558 | 2 053 548 | 2 142 928 | 1 960 937 | 1 525 726 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | −1 000 000 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 3 449 | 10 843 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 1 513 | 1 403 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | −995 038 | 12 246 | 2 207 | 81 | - |
| Netto finans | 3 353 596 | 2 041 302 | 2 140 721 | 1 960 856 | 1 525 726 |
| Resultat før skatt | 4 021 011 | 2 871 122 | 2 733 111 | 699 146 | 1 410 279 |
| Skattekostnad på resultat | 664 769 | 633 959 | - | - | - |
| Årsresultat | 3 356 242 | 2 237 163 | 2 131 420 | 545 320 | 1 100 018 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 356 242 | 2 237 163 | - | - | - |
| Totalresultat | 3 356 242 | 2 237 163 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 3 356 242 | 2 237 163 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 356 242 | 2 237 163 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 22 000 | 22 000 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 22 000 | 22 000 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 9 452 308 | 9 452 308 | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 16 960 973 | 16 905 444 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 945 535 | 25 000 | - | - | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 2 284 423 | 1 623 048 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 29 643 239 | 28 005 800 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 29 665 239 | 28 027 800 | 27 358 606 | 33 784 746 | 8 382 414 |
| Andre finansielle instrumenter | - | 5 130 930 | - | - | - |
| Sum investeringer | - | 5 130 930 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 214 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 214 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 758 071 | 454 011 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 758 071 | 454 011 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 4 758 285 | 5 584 941 | 6 237 929 | 924 302 | 22 830 249 |
| Sum eiendeler | 34 423 524 | 33 612 741 | 33 596 535 | 34 709 048 | 31 212 663 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 33 463 446 | 32 707 204 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 33 463 446 | 32 707 204 | 31 470 040 | 29 338 621 | 28 793 301 |
| Sum egenkapital | 33 493 446 | 32 737 204 | 31 500 040 | 29 368 621 | 28 823 301 |
| Betalbar skatt | 664 769 | 633 959 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 64 599 | 47 446 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 200 711 | 194 133 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 930 079 | 875 537 | 1 639 575 | 1 023 326 | 332 261 |
| Sum gjeld | 930 079 | 875 537 | 2 096 495 | 5 340 427 | 2 389 362 |
| Sum egenkapital og gjeld | 34 423 525 | 33 612 741 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 456 920 | 4 317 101 | 2 057 101 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,12▼ | 6,55 | 3,80 | 0,90 | 68,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03 | 0,03 | 0,07 | 0,18 | 0,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,9 %▲ | 8,6 % | 8,0 % | 2,1 % | 4,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 36,5 %▼ | 54,9 % | 40,4 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 183,4 %▲ | 147,9 % | 145,4 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,3 %▼ | 97,4 % | 93,8 % | 84,6 % | 92,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Liaåsen Holding AS36,5 %
1,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 918 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 925 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 410 ansatte 2025
Liaåsen Holding AS36,5 % 1,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ola Gjone Kvale | 1985 |
| Styrets leder | Ola Gjone Kvale | 1985 |
| Styremedlem | Ingeborg Gjone Kvale | 1985 |
| Varamedlem | Anders Kvale | 1989 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | BOGEN REVISJON AS832 049 972 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OLA GJONE KVALE100,0 %f. 1985 · Hokksund · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Partum Holding AS79,6 %912 283 992 · 8 700 ordinære aksjer
- Harakollen Terrasse AS50,0 %916 097 727 · 150 ordinære aksjer
- Trippel AS33,3 %929 336 003 · 10 000 ordinære aksjer
- Skibrekk Invest AS22,4 %934 794 265 · 11 955 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.