- Org.nr.
- 827 859 532
- Adresse
- Liavegen 248, 7580 Selbu
- Bransje
- Risiko- og skadevurdering
Driftsresultat−11 942−1,0 % margin
EBITDA47 858før av- og nedskrivninger
Årsresultat−19 603−1,7 % margin
Egenkapital727 08765,6 % av eiendelene
LIEN SKADETAKSERING AS er et aksjeselskap innen risiko- og skadevurdering, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 827 859 532
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 10.09.2021
- Registrert
- 02.10.2021
- Adresse
- Liavegen 248, 7580 Selbu
- Kommune
- Selbu
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LIEN SKADETAKSERING AS928 084 507 · SELBU
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Skadekonsulent
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 149 306 | 1 411 451 | 1 818 760 | 1 575 125 |
| Sum driftsinntekter | 1 149 306 | 1 411 451 | 1 818 760 | 1 575 125 |
| Lønnskostnad | 798 109 | 909 716 | 961 177 | 873 843 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 59 800 | 49 833 | - | - |
| Annen driftskostnad | 303 339 | 327 810 | 320 550 | 229 361 |
| Sum driftskostnader | 1 161 247 | 1 287 358 | 1 281 727 | 1 103 204 |
| Driftsresultat | −11 942 | 124 093 | 537 033 | 471 921 |
| Annen renteinntekt | 2 176 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 176 | 0 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 15 980 | 19 987 | 1 310 | 153 |
| Sum finanskostnader | 15 980 | 19 987 | −1 310 | −153 |
| Netto finans | −13 804 | −19 987 | −1 310 | −153 |
| Resultat før skatt | −25 745 | 104 106 | 535 723 | 471 768 |
| Skattekostnad | −6 143 | 22 987 | 118 131 | 103 789 |
| Årsresultat | −19 603 | 81 119 | 417 592 | 367 979 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 150 000 | 0 |
| Annen egenkapital | −19 603 | 81 119 | 267 592 | 367 979 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 417 592 | 367 979 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 488 367 | 548 167 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 488 367 | 548 167 | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 488 367 | 548 167 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 98 934 | 148 852 | 154 385 | 212 513 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 7 807 | 3 875 | 3 200 |
| Sum fordringer | 98 934 | 156 659 | 158 260 | 215 713 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 520 559 | 543 003 | 943 879 | 607 341 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 520 559 | 543 003 | 943 879 | 607 341 |
| Sum omløpsmidler | 619 493 | 699 662 | 1 102 139 | 823 054 |
| Sum eiendeler | 1 107 860 | 1 247 829 | 1 102 139 | 823 054 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 697 087 | 716 690 | 635 571 | 367 979 |
| Sum opptjent egenkapital | 697 087 | 716 690 | 635 571 | 367 979 |
| Sum egenkapital | 727 087 | 746 690 | 665 571 | 397 979 |
| Utsatt skatt | 14 468 | 20 611 | 0 | 935 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 14 468 | 20 611 | 0 | 935 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 162 991 | 234 260 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 162 991 | 234 260 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 935 |
| Leverandørgjeld | 39 460 | 54 526 | 39 480 | 46 271 |
| Betalbar skatt | 0 | 2 376 | 119 066 | 102 854 |
| Skyldige offentlige avgifter | 82 204 | 94 129 | 188 353 | 188 965 |
| Annen kortsiktig gjeld | 81 650 | 95 237 | 89 670 | 86 050 |
| Sum kortsiktig gjeld | 203 314 | 246 268 | 436 568 | 424 140 |
| Sum gjeld | 380 773 | 501 139 | 436 568 | 425 075 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 107 860 | 1 247 829 | 1 102 139 | 823 054 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,05▲ | 2,84 | 2,52 | 1,94 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,52▼ | 0,67 | 0,66 | 1,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,8 %▼ | 10,6 % | 55,8 % | 57,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,0 %▼ | 8,8 % | 29,5 % | 30,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,7 %▼ | 5,7 % | 23,0 % | 23,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 65,6 %▲ | 59,8 % | 60,4 % | 48,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LIEN SKADETAKSERING AS−1,0 %
1,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−200 %−150−100−50050
ACCIDENT MANAGEMENT SERVICES NORGE AS−156,8 % 2,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sedgwick Norway AS−9,1 % 68,1 mill.78 ansatte 2024
LIEN SKADETAKSERING AS−1,0 % 1,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
CLAIMS LINK AS9,4 % 202,6 mill.67 ansatte 2025
−200 %−150−100−50050
De tre andre er de største selskapene i næringskode 66.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Andre Lien | 1972 |
| Regnskapsfører | KL REGNSKAP SELBU AS976 228 383 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANDRE LIEN100,0 %f. 1972 · Selbu · 60 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.