- Org.nr.
- 917 541 868
- Adresse
- Østsidevegen 78, 2090 Hurdal
Driftsresultat−290 683
Årsresultat1 685 571
Egenkapital45 871 781100,0 % av eiendelene
LIGNO AS er et aksjeselskap innen vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 541 868
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 31.08.2026
- Stiftet
- 06.07.2016
- Registrert
- 09.08.2016
- Adresse
- Østsidevegen 78, 2090 Hurdal
- Kommune
- Hurdal
- Aksjekapital
- 45 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering og eierskap i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 33 037 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 33 037 | 0 | 21 258 | - | 14 933 |
| Annen driftskostnad | 323 720 | - | - | 2 522 061 | 558 068 |
| Sum driftskostnader | 323 720 | 407 628 | 399 224 | 2 522 062 | 558 068 |
| Driftsresultat | −290 683 | −407 628 | −377 966 | −2 522 062 | −543 135 |
| Inntekt fra investering i datterselskap | - | - | - | - | 50 786 417 |
| Annen renteinntekt | 8 698 | - | - | 6 451 | 8 324 |
| Annen finansinntekt | 730 567 | - | - | - | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 1 505 254 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 244 519 | 4 344 788 | 3 678 870 | 6 451 | 50 794 741 |
| Annen rentekostnad | 3 566 | - | - | - | 35 259 |
| Annen finanskostnad | 259 679 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 263 245 | 909 846 | 1 241 245 | - | 35 259 |
| Netto finans | 1 981 274 | 3 434 942 | 2 437 625 | 6 451 | 50 759 482 |
| Resultat før skatt | - | 3 027 314 | 2 059 659 | −2 515 611 | 50 216 347 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −2 515 610 | 50 216 347 |
| Resultat før skattekostnad | 1 690 592 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 5 021 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 1 685 571 | 3 027 314 | 2 059 659 | −2 515 611 | 50 216 347 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 685 571 | - | - | −2 515 610 | 50 216 347 |
| Totalresultat | 1 685 571 | - | - | −2 515 610 | 50 216 347 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 4 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | −2 515 611 | 46 216 347 |
| Tilleggsutbytte | 2 200 000 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −514 429 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 685 571 | - | - | −2 515 611 | 50 216 347 |
| Avkastning på finansinvesteringer | - | - | - | - | 14 933 |
| Investering i datterselskap | 301 000 | - | - | 301 000 | 301 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 18 096 704 | - | - | 7 521 704 | 1 221 704 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 150 000 | - | - | 200 000 | 150 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 18 547 704 | - | - | 8 022 704 | 1 672 704 |
| Sum anleggsmidler | 18 547 704 | 15 652 704 | 10 197 704 | 8 022 704 | 1 672 704 |
| Omløpsaksjer og -aksjefond | - | - | - | - | 27 120 482 |
| Obligasjoner og pengemarkedsfond | - | - | - | - | 21 581 036 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | - | 35 820 885 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 261 | - | - | - | - |
| Markedsbaserte aksjer | 688 502 | - | - | - | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | 4 621 698 | - | - | - | - |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | 21 937 525 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 27 247 725 | - | - | 35 820 885 | 48 701 518 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 86 633 | - | - | 108 084 | 93 532 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 86 633 | - | - | 108 084 | 93 532 |
| Sum omløpsmidler | 27 334 618 | 30 740 474 | 35 811 481 | 35 928 970 | 48 795 050 |
| Sum eiendeler | 45 882 322 | 46 393 178 | 46 009 185 | 43 951 674 | 50 467 754 |
| Aksjekapital | 45 000 | - | - | 45 000 | 30 000 |
| Overkurs | 23 500 | - | - | 23 500 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 68 500 | 68 500 | 68 500 | 68 500 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 45 803 281 | - | - | 43 780 737 | 46 296 347 |
| Sum opptjent egenkapital | 45 803 281 | 46 317 709 | 45 840 396 | 43 780 737 | 46 296 347 |
| Sum egenkapital | 45 871 781 | 46 386 209 | 45 908 896 | 43 849 237 | 46 326 347 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 8 800 | - | - | 15 500 | 17 025 |
| Utbytte | - | - | - | - | 7 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 741 | - | - | 86 937 | 124 382 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 541 | 6 969 | 100 290 | 102 437 | 4 141 407 |
| Sum gjeld | 10 541 | 6 969 | 100 290 | 102 437 | 4 141 407 |
| Sum egenkapital og gjeld | 45 882 322 | - | - | 43 951 674 | 50 467 754 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2 593,17▼ | 4 411,03 | 357,08 | 350,74 | 11,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,2 %▼ | 8,5 % | 7,3 % | −5,3 % | 99,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −879,9 % | - | −1 778,0 % | - | −3 637,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5 102,1 % | - | 9 688,9 % | - | 336 277,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 99,8 % | 99,8 % | 91,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Trond Hammeren | 1962 |
| Varamedlem | Olga Hammeren | 1967 |
| Revisor | FLYT REVISJON AS951 697 826 | - |
| Regnskapsfører | SILFER AS927 657 899 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TROND HAMMEREN100,0 %f. 1962 · Hurdal · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Mjølnerhaugen AS100,0 %927 974 371 · 250 ordinære aksjer
- Varmeutvikling AS100,0 %998 920 248 · 30 ordinære aksjer
- Hurdal Biovarme AS20,0 %899 653 742 · 1 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.