- Org.nr.
- 926 001 035
- Adresse
- Espnesveien 47, 7266 Kverva
- Hovedeier
- Lillevalen AS, 100 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat153 77513,1 % margin
EBITDA777 175før av- og nedskrivninger
Årsresultat−278 160−23,7 % margin
Egenkapital1 430 77316,5 % av eiendelene
Lillevalen Rorbuer AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 001 035
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 22.10.2020
- Registrert
- 20.11.2020
- Adresse
- Espnesveien 47, 7266 Kverva
- Kommune
- Frøya
- Aksjekapital
- 1 700 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Lillevalen Rorbuer AS926 290 037 · FRØYA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Oppføring og utleie av fritidseiendommer, salg av fritidshusferier, samt alt hva som hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 54 989 | 44 512 | 81 683 | 102 096 | 30 058 |
| Annen driftsinntekt | 1 118 690 | 970 478 | 616 277 | 421 365 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 173 679 | 1 014 990 | 697 960 | 523 461 | 30 058 |
| Varekostnad | - | 1 280 | - | 2 050 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 623 400 | 567 100 | 517 500 | 416 700 | 164 800 |
| Annen driftskostnad | 396 503 | 306 359 | 254 601 | 184 255 | 80 705 |
| Sum driftskostnader | 1 019 903 | 874 739 | 772 101 | 603 006 | 245 505 |
| Driftsresultat | 153 775 | 140 252 | −74 141 | −79 545 | −215 447 |
| Annen renteinntekt | 3 077 | 6 396 | 3 409 | 1 074 | 48 |
| Sum finansinntekter | 3 077 | 6 396 | 3 409 | 1 074 | 48 |
| Annen rentekostnad | 479 556 | 539 139 | 444 507 | 224 121 | 170 021 |
| Annen finanskostnad | 2 539 | 235 | 61 | - | - |
| Sum finanskostnader | 482 094 | 539 374 | 444 567 | 224 121 | 170 021 |
| Netto finans | −479 017 | −532 978 | −441 158 | −223 047 | −169 974 |
| Resultat før skatt | - | - | −515 300 | −302 593 | −385 421 |
| Resultat før skattekostnad | −325 242 | −392 726 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −47 082 | −61 078 | −256 899 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −258 401 | −302 593 | −385 421 |
| Årsresultat | −278 160 | −331 648 | −258 401 | −302 593 | −385 421 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −278 160 | −331 648 | −258 401 | −302 593 | −385 421 |
| Totalresultat | −278 160 | −331 648 | −258 401 | −302 593 | −385 421 |
| Udekket tap | −278 160 | −331 648 | −258 401 | −302 593 | −385 421 |
| Sum overføringer og disponeringer | −278 160 | −331 648 | −258 401 | −302 593 | −385 421 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 7 091 656 | 7 377 356 | 7 654 069 | 5 695 826 | 5 714 945 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 844 658 | 613 853 | 852 240 | 692 930 | 491 751 |
| Sum varige driftsmidler | 7 936 314 | 7 991 209 | 8 506 309 | 6 388 756 | 6 206 695 |
| Sum anleggsmidler | 7 936 314 | 7 991 209 | 8 506 309 | 6 388 756 | 6 206 695 |
| Kundefordringer | 2 625 | 7 929 | 643 | - | 6 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 13 985 | 10 941 | 6 549 | 20 536 | 146 765 |
| Konsernfordringer | 214 010 | 1 145 348 | 1 167 721 | - | - |
| Sum fordringer | 230 620 | 1 164 218 | 1 174 913 | 20 536 | 152 765 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 502 902 | 468 751 | 155 294 | 170 382 | 80 179 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 502 902 | 468 751 | 155 294 | 170 382 | 80 179 |
| Sum omløpsmidler | 733 522 | 1 632 969 | 1 330 206 | 190 919 | 232 944 |
| Sum eiendeler | 8 669 836 | 9 624 178 | 9 836 515 | 6 579 674 | 6 439 639 |
| Aksjekapital | 1 700 000 | 1 700 000 | 1 700 000 | 1 200 000 | 1 200 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 288 729 | 1 121 801 | 905 252 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 988 729 | 2 821 801 | 2 605 252 | 1 194 430 | 1 194 430 |
| Udekket tap | 1 557 956 | 1 279 796 | 948 148 | 689 747 | 387 154 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 557 956 | −1 279 796 | −948 148 | −689 747 | −387 154 |
| Sum egenkapital | 1 430 773 | 1 542 005 | 1 657 104 | 504 683 | 807 276 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 172 698 | 8 022 152 | 8 104 810 | 5 671 433 | 5 254 580 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 172 698 | 8 022 152 | 8 104 810 | 5 671 433 | 5 254 580 |
| Sum langsiktig gjeld | 7 172 698 | 8 022 152 | 8 104 810 | 5 671 433 | 5 254 580 |
| Leverandørgjeld | 18 905 | 13 093 | 18 360 | 9 004 | 11 128 |
| Skyldig offentlige avgifter | 777 | - | 4 101 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 8 624 | - | - | 365 000 | 365 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 38 059 | 46 927 | 52 139 | 29 554 | 1 655 |
| Sum kortsiktig gjeld | 66 365 | 60 021 | 74 601 | 403 558 | 377 783 |
| Sum gjeld | 7 239 063 | 8 082 173 | 8 179 411 | 6 074 991 | 5 632 363 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 669 836 | 9 624 178 | 9 836 515 | 6 579 674 | 6 439 639 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 11,05▼ | 27,21 | 17,83 | 0,47 | 0,62 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,06▼ | 5,24 | 4,94 | 12,04 | 6,98 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,7 %▲ | 1,5 % | −0,9 % | −1,2 % | −3,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,1 %▼ | 13,8 % | −10,6 % | −15,2 % | −716,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −23,7 %▲ | −32,7 % | −37,0 % | −57,8 % | −1 282,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 16,5 %▲ | 16,0 % | 16,8 % | 7,7 % | 12,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Lillevalen Rorbuer AS13,1 %
1,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
Lillevalen Rorbuer AS13,1 % 1,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stig Ove Espnes | 1954 |
| Styremedlem | Stian Espnes | 1982 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Lillevalen AS100,0 %Kverva · 170 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Lillevalen AS
- Havservice AS100,0 %
- KASA EQUIP AS100,0 %
- Lillevalen Rorbuer AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.