- Org.nr.
- 994 155 881
- Adresse
- Fernanda Nissens gate 8, 0484 Oslo
- Hovedeier
- SFR Holding AS, 100 %
Driftsresultat−49 014−0,4 % margin
Årsresultat−894 059−6,6 % margin
Egenkapital−1 654 645−6,0 % av eiendelene
Ansatte15i Aa‑registeret
LILLOHØYDEN FUS BARNEHAGE AS er et aksjeselskap innen førskoleundervisning og drift av barnehager, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 155 881
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 29.04.2009
- Registrert
- 28.05.2009
- Adresse
- Fernanda Nissens gate 8, 0484 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehagerFørskoleundervisning og drift av barnehager i Oslo (466)
- Aksjekapital
- 133 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LILLOHØYDEN FUS BARNEHAGE AS995 293 404 · OSLO14 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive barnehage
Tidligere navn
- KJØNSTADMARKA FUS BARNEHAGE AS28.05.2009 til 30.01.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 13 441 486 | 13 105 685 | 12 880 829 | - | - |
| Annen driftsinntekt | - | 45 948 | 76 800 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 13 586 713 | 13 151 633 | 12 957 629 | 0 | 0 |
| Lønnskostnad | 10 155 489 | 9 896 694 | 8 947 597 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 1 057 694 | 1 057 694 | - | - |
| Annen driftskostnad | - | 2 247 671 | 2 187 166 | 7 378 | 3 281 |
| Sum driftskostnader | 13 635 727 | 13 202 059 | 12 192 458 | 7 378 | 3 281 |
| Driftsresultat | −49 014 | −50 426 | 765 171 | −7 378 | −3 281 |
| Annen finansinntekt | - | 220 593 | 93 152 | 370 | 78 |
| Sum finansinntekter | 176 852 | 220 593 | 93 152 | 370 | 78 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 28 | 34 942 | 27 902 |
| Annen rentekostnad | - | 1 323 482 | 922 642 | - | 2 |
| Sum finanskostnader | 1 274 067 | 1 323 482 | 922 670 | 34 942 | 27 904 |
| Netto finans | −1 097 215 | −1 102 889 | −829 518 | −34 572 | −27 826 |
| Resultat før skatt | −1 146 229 | −1 153 315 | −64 348 | −41 950 | −31 108 |
| Skattekostnad | −252 170 | −253 729 | −14 156 | −9 233 | −6 843 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −32 717 | −24 265 |
| Årsresultat | −894 059 | −899 586 | −50 192 | −32 717 | −24 265 |
| Totalresultat | - | −899 586 | −50 192 | −32 717 | −24 265 |
| Konsernbidrag | - | - | 100 749 | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | −150 941 | −32 717 | - |
| Udekket tap | - | −899 586 | - | - | −24 265 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | −899 586 | −50 192 | −32 717 | −24 265 |
| Utsatt skattefordel | - | 801 468 | 547 739 | - | 23 238 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 801 468 | 547 739 | 0 | 23 238 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | 24 400 647 | 25 458 341 | 1 460 722 | 1 460 722 |
| Sum varige driftsmidler | - | 24 400 647 | 25 458 341 | 1 460 722 | 1 460 722 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 24 396 592 | 25 202 115 | 26 006 080 | 1 460 722 | 1 483 960 |
| Sum varer | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | 50 511 | 124 456 | - | - |
| Andre fordringer | - | 4 634 463 | 4 502 502 | 39 | 7 363 |
| Konsernfordringer | - | - | 173 622 | 147 597 | - |
| Sum fordringer | - | 4 684 974 | 4 800 580 | 147 636 | 7 363 |
| Sum investeringer | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 319 694 | 265 053 | 18 102 | 17 786 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 319 694 | 265 053 | 18 102 | 17 786 |
| Sum omløpsmidler | 3 370 758 | 5 004 669 | 5 065 633 | 165 738 | 25 149 |
| Sum eiendeler | 27 767 349 | 30 206 784 | 31 071 714 | 1 626 460 | 1 509 109 |
| Selskapskapital | - | 139 000 | 139 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | - | - | 245 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | 0 | −245 | 74 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 139 000 | 139 000 | 139 000 | 100 074 | 100 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 82 336 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 793 645 | −899 586 | - | - | −82 336 |
| Sum egenkapital | −1 654 645 | −760 586 | 139 000 | 100 074 | 17 664 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 0 | - | 0 | 0 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 1 526 386 | 1 491 444 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 28 478 097 | 29 281 811 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 28 478 097 | 29 281 811 | 1 526 386 | 1 491 444 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 657 804 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | 128 725 | 89 325 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | −70 073 | 59 092 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 1 772 816 | 1 203 895 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 797 064 | 2 489 273 | 1 650 903 | 0 | 0 |
| Sum gjeld | 29 421 994 | 30 967 370 | 30 932 714 | 1 526 386 | 1 491 444 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 1 626 460 | 1 509 109 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,88▼ | 2,01 | 3,07 | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −17,78▲ | −40,72 | 222,54 | 15,25 | 84,43 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,4 %▼ | 0,6 % | 5,2 % | −0,4 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,4 % | −0,4 % | 5,9 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −6,6 %▲ | −6,8 % | −0,4 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −6,0 %▼ | −2,5 % | 0,4 % | 6,2 % | 1,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 905 781
- Resultat per ansatt, kroner
- −3 268
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LILLOHØYDEN FUS BARNEHAGE AS−0,4 %
13,6 mill. 15 ansatte 2025
−5 %051015
LILLOHØYDEN FUS BARNEHAGE AS−0,4 % 13,6 mill.15 ansatte 2025
Stiftelsen Kanvas1,0 % 1 049,0 mill.1 678 ansatte 2025
SFR Barnehager AS1,9 % 299,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Læringsverkstedet Gruppen AS12,1 % 207,1 mill.57 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Terje Engesveen | 1981 |
| Styrets leder | Magnus Blikshavn | 1979 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | TB ØKONOMI AS988 368 156 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SFR Holding AS100,0 %Haugesund · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SFR Holding AS
- SFR Barnehager AS100,0 %
- ONA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- Trygge Barnehager AS100,0 %
- GRID FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- Lendmann Eiendom BHG AS100,0 %
- SAL EIENDOM BHG AS100,0 %
- BALDER FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- SFR Eiendom AS100,0 %
- LINDEBERG FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- HÅBET FUS FRILUFTSBARNEHAGE AS100,0 %
- INDUSTRIVEIEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- JAR FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- STEINARSKOGEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- STEINHAUGANE FUS FRILUFTSBARNEHAGE AS100,0 %
- SÆVARHAGEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- UDLAND FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- PRESTHAUG FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- MYRSNIPA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- HEDDEVEIEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- QMARKÅ FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- TB Eiendomsutvikling AS100,0 %
- ASPERUD FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- EITILLSTAD FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- STØLE TOMT AS100,0 %
- JØRIHAUGEN TOMT AS100,0 %
- FARDALEN TOMT AS100,0 %
- SOLSTRANDVEGEN TOMT AS100,0 %
- HOMMELIA TOMT AS100,0 %
- KJØNSTADMARKA TOMT AS100,0 %
- EMBLEM TOMT AS100,0 %
- TANUM FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- BRÅNÅSTOPPEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- LILLEHAGEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- LØVEHJERTE FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- BERGSKAUG FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- VILLENGA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- VESTLISKARET FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- STJERNEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- KVÆRNERBYEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- MJÆR FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- Åsebøen Nybyggbarnehage AS100,0 %
- VIKEDAL FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- LILLOHAGEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- SKYTTERBANEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- TINDFOTEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- FERNANDA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- OPPETVEITEN TOMT AS100,0 %
- ALVEHETTA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- VASSENGA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- LILLOHØYDEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.