- Org.nr.
- 978 618 642
- Telefon
- 55 13 38 34
- Adresse
- Nordåsvegen 195, 5235 Rådal
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat97 1705,3 % margin
EBITDA136 970før av- og nedskrivninger
Årsresultat97 4145,4 % margin
Egenkapital532 70574,3 % av eiendelene
Lindtner VVS AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 1997.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 978 618 642
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 18.05.1997
- Registrert
- 10.06.1997
- Adresse
- Nordåsvegen 195, 5235 Rådal
- Telefon
- 55 13 38 34
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 43.221 RørleggerarbeidRørleggerarbeid i Bergen (173)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Lindtner VVS AS878 620 232 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel og verkstedstjenester innen VVS-området eller annen virksomhet som naturlig faller inn under dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 816 393 | 1 537 058 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | - | 1 500 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 816 393 | 1 538 558 | 1 514 103 | 1 727 946 | 1 518 384 |
| Varekostnad | 595 619 | 682 391 | 554 159 | 739 813 | 511 289 |
| Lønnskostnad | 843 308 | 741 486 | 827 490 | 589 529 | 444 535 |
| Avskrivning på driftsmidler | 39 800 | 59 100 | 59 100 | 59 100 | 59 100 |
| Annen driftskostnad | 240 496 | 198 694 | 247 063 | 184 897 | 205 789 |
| Sum driftskostnader | 1 719 223 | 1 681 671 | 1 687 812 | 1 573 339 | 1 220 713 |
| Driftsresultat | 97 170 | −143 113 | −173 708 | 154 607 | 297 671 |
| Annen renteinntekt | 340 | 2 033 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 340 | 2 033 | 1 761 | 436 | - |
| Annen rentekostnad | 96 | 300 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 96 | 300 | 667 | 196 | - |
| Netto finans | 244 | 1 733 | 1 094 | 240 | 0 |
| Resultat før skatt | 97 414 | −141 380 | −172 614 | 154 847 | 297 671 |
| Årsresultat | 97 414 | −141 380 | −157 916 | 119 738 | 257 963 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 97 414 | −141 380 | - | - | - |
| Totalresultat | 97 414 | −141 380 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −141 380 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 97 414 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 97 414 | −141 380 | - | - | - |
| Skattekostnad | - | - | −14 698 | 35 109 | 39 708 |
| Kundefordringer | 16 313 | 181 997 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 75 174 | 146 561 | - | - | - |
| Sum fordringer | 91 487 | 328 558 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 625 331 | 348 305 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 625 331 | 348 305 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 716 818 | 676 863 | 669 732 | 945 364 | 625 911 |
| Sum eiendeler | 716 818 | 716 663 | 768 632 | 1 103 364 | 843 011 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | 39 800 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | 39 800 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | - | 39 800 | 98 900 | 158 000 | 217 100 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 432 705 | 335 291 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 432 705 | 335 291 | 476 670 | 634 586 | 514 848 |
| Sum egenkapital | 532 705 | 435 291 | 576 670 | 734 586 | 614 848 |
| Leverandørgjeld | 11 384 | 104 342 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 81 317 | 88 943 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 91 413 | 88 088 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 184 114 | 281 372 | 191 962 | 354 080 | 206 798 |
| Sum gjeld | 184 114 | 281 372 | 191 962 | 368 778 | 228 163 |
| Sum egenkapital og gjeld | 716 819 | 716 663 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 14 698 | 21 365 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,89▲ | 2,41 | 3,49 | 2,67 | 3,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,35▼ | 0,65 | 0,33 | 0,50 | 0,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,6 %▲ | −19,0 % | −18,4 % | 15,9 % | 35,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,3 %▲ | −9,3 % | −11,5 % | 8,9 % | 19,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,4 %▲ | −9,2 % | −10,4 % | 6,9 % | 17,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 74,3 %▲ | 60,7 % | 75,0 % | 66,6 % | 72,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Lindtner VVS AS5,3 %
1,8 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
Lindtner VVS AS5,3 % 1,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per Lindtner | 1964 |
| Styrets leder | Per Lindtner | 1964 |
| Varamedlem | May Lindtner | 1960 |
| Regnskapsfører | FAG REVISJON AS995 269 503 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PER LINDTNER100,0 %f. 1964 · Rådal · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.