- Org.nr.
- 921 496 419
- Adresse
- Brønnløkkavegen 19, 3941 Porsgrunn
Driftsresultat40 6689,0 % margin
Årsresultat37 4498,3 % margin
Egenkapital176 34471,1 % av eiendelene
LINDVALL TURBO & TUNING AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 496 419
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.08.2018
- Registrert
- 03.10.2018
- Adresse
- Brønnløkkavegen 19, 3941 Porsgrunn
- Kommune
- Porsgrunn
- Næring
- 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvognerReparasjon og vedlikehold av motorvogner i Porsgrunn (36)
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LINDVALL TURBO & TUNING AS921 520 018 · PORSGRUNN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utføre overhaling av turbo samt restaurering, vedlikehold, tuning og service av biler og det som naturlig knytter det til slik virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 450 834 | - | - | 332 666 | 236 404 |
| Sum driftsinntekter | 450 834 | 322 889 | 140 056 | 332 666 | 236 404 |
| Varekostnad | 136 975 | - | - | 100 515 | 79 366 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | 19 000 | 19 000 |
| Lønnskostnad | 62 869 | - | - | - | 110 020 |
| Annen driftskostnad | 210 322 | - | - | 173 233 | 83 378 |
| Sum driftskostnader | 410 166 | 223 702 | 119 316 | 292 748 | 291 764 |
| Driftsresultat | 40 668 | 99 187 | 20 740 | 39 918 | −55 360 |
| Resultat før skatt | - | 99 184 | 20 738 | - | −55 360 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −844 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −54 516 |
| Annen finansinntekt | 472 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 472 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 8 | - | - | 47 | - |
| Annen finanskostnad | 152 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 160 | 3 | 2 | 47 | - |
| Netto finans | 312 | −3 | −2 | −47 | - |
| Resultat før skattekostnad | 40 980 | - | - | 39 871 | - |
| Skattekostnad | 3 531 | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | 37 449 | 74 902 | 15 723 | 39 871 | −54 516 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −51 603 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 37 449 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 37 449 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 37 449 | - | - | 39 872 | −2 913 |
| Sum overføringer og disponeringer | 37 449 | - | - | 39 872 | −54 516 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 36 417 | 55 417 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 17 417 | 36 417 | 55 417 |
| Varer | - | - | - | - | 13 156 |
| Varelager | 19 318 | - | - | 13 056 | - |
| Sum varer | 19 318 | - | - | 13 056 | 13 156 |
| Kundefordringer | 142 139 | - | - | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 433 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 143 572 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 85 305 | - | - | 6 593 | 6 858 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 85 305 | - | - | 6 593 | 6 858 |
| Sum omløpsmidler | 248 195 | 215 691 | 57 883 | 19 649 | 20 014 |
| Sum eiendeler | 248 195 | 215 691 | 75 300 | 56 066 | 75 431 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 36 417 | 55 417 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 60 000 | - | - | 60 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
| Annen egenkapital | 116 344 | - | - | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 11 731 | 51 603 |
| Sum opptjent egenkapital | 116 344 | 78 894 | 3 993 | −11 731 | −51 603 |
| Sum egenkapital | 176 344 | 138 894 | 63 993 | 48 269 | 8 397 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 3 318 | - | - | - | 4 094 |
| Betalbar skatt | 3 536 | - | - | 0 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 59 178 | - | - | 2 679 | 23 415 |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 819 | - | - | 4 673 | 39 525 |
| Sum kortsiktig gjeld | 71 851 | 76 796 | 11 306 | 7 797 | 67 034 |
| Sum gjeld | 71 851 | 76 796 | 11 306 | 7 797 | 67 034 |
| Sum egenkapital og gjeld | 248 195 | - | - | 56 066 | 75 431 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 60 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,45▲ | 2,81 | 5,12 | 2,52 | 0,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,41▼ | 0,55 | 0,18 | 0,16 | 7,98 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,7 %▼ | 68,2 % | 31,6 % | 60,7 % | −73,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,0 %▼ | 30,7 % | 14,8 % | 12,0 % | −23,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,3 %▼ | 23,2 % | 11,2 % | 12,0 % | −23,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 71,1 %▲ | 64,4 % | 85,0 % | 86,1 % | 11,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LINDVALL TURBO & TUNING AS9,0 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
MØLLER BIL ØST AS2,2 % 4 390,0 mill.455 ansatte 2025
BILIA NORGE AS2,9 % 6 518,2 mill.781 ansatte 2025
LINDVALL TURBO & TUNING AS9,0 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
NORSK SCANIA AS13,9 % 8 792,9 mill.1 343 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 95.310.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stein Arne Lindvall | 1963 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STEIN ARNE LINDVALL100,0 %f. 1963 · Porsgrunn · 600 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.