- Org.nr.
- 998 883 733
- Adresse
- P.A.Heuchs gate 13A, 3770 Kragerø
- Hovedeier
- LAB HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat663 8179,8 % margin
Årsresultat480 7057,1 % margin
Egenkapital722 36436,8 % av eiendelene
LISE ANN'S AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 883 733
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 11.09.2012
- Registrert
- 26.09.2012
- Adresse
- P.A.Heuchs gate 13A, 3770 Kragerø
- Postadresse
- Postboks 13
- Kommune
- Kragerø
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LISE ANN S AS986 754 504 · KRAGERØ13 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Detaljforretning med tekstil, fritidsklær og produkter som står i den forbindelse, samt eie, drift og utleie av fast eiendom.
Tidligere navn
- LAB HOLDING DATTER AS26.09.2012 til 12.12.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 759 414 | 6 172 524 | 6 030 246 | 7 014 757 | 7 891 304 |
| Annen driftsinntekt | 26 486 | −34 360 | 34 360 | 2 201 | - |
| Sum driftsinntekter | 6 785 900 | 6 138 164 | 6 064 606 | 7 016 958 | 7 891 304 |
| Varekostnad | 3 875 034 | 3 074 753 | 3 671 346 | 3 817 938 | 4 305 061 |
| Lønnskostnad | 1 398 663 | 1 121 701 | 1 615 761 | 1 585 340 | 2 122 976 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 27 450 | 41 356 | 46 908 | 45 730 |
| Annen driftskostnad | 848 386 | 868 573 | 870 368 | 964 631 | 884 933 |
| Sum driftskostnader | 6 122 083 | 5 092 477 | 6 198 831 | 6 414 816 | 7 358 699 |
| Driftsresultat | 663 817 | 1 045 687 | −134 225 | 602 142 | 532 605 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 3 452 | 109 933 | 104 698 | 99 713 | 94 965 |
| Annen renteinntekt | 125 | 145 | 243 | 84 | 168 |
| Annen finansinntekt | - | 6 268 | 3 292 | 16 020 | 29 803 |
| Sum finansinntekter | 3 577 | 116 346 | 108 233 | 115 817 | 124 936 |
| Annen rentekostnad | 28 133 | 37 575 | 46 931 | 48 557 | 59 968 |
| Annen finanskostnad | 9 011 | 20 073 | 18 498 | 38 731 | 56 227 |
| Sum finanskostnader | 37 144 | 57 648 | 65 429 | 87 288 | 116 195 |
| Netto finans | −33 567 | 58 697 | 42 803 | 28 529 | 8 740 |
| Resultat før skatt | - | - | −91 422 | 630 671 | 541 345 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 121 038 |
| Resultat før skattekostnad | 630 250 | 1 104 384 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 149 545 | 243 518 | −18 004 | 142 850 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −73 418 | 487 821 | 420 307 |
| Årsresultat | 480 705 | 860 866 | −73 418 | 487 821 | 420 307 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 480 705 | 860 866 | −73 418 | 487 821 | 420 307 |
| Totalresultat | 480 705 | 860 866 | −73 418 | 487 821 | 420 307 |
| Konsernbidrag | - | - | −43 490 | - | 423 200 |
| Tilleggsutbytte | 1 280 000 | - | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 33 228 | 942 580 | - | 133 146 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 354 675 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −832 523 | −81 714 | −29 928 | - | −2 893 |
| Sum overføringer og disponeringer | 480 705 | 860 866 | −73 418 | 487 821 | 420 307 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 28 350 | 28 350 | 55 800 | 69 708 | 61 328 |
| Sum varige driftsmidler | 28 350 | - | 55 800 | - | 61 328 |
| Lån til foretak i samme konsern | 21 053 | 2 308 601 | 2 198 668 | 2 093 970 | 1 994 257 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 21 053 | 2 308 601 | 2 198 668 | 2 093 970 | 1 994 257 |
| Sum anleggsmidler | 49 403 | 2 345 455 | 2 266 117 | 2 197 037 | 2 123 274 |
| Sum varer | 1 296 970 | 1 141 273 | 856 912 | 1 297 100 | 1 369 216 |
| Andre kortsiktige fordringer | 249 552 | 347 999 | 268 812 | 81 799 | 337 031 |
| Sum fordringer | 249 552 | 347 999 | 268 812 | 81 799 | 337 031 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 368 365 | 18 085 | 29 116 | 102 463 | 91 371 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 368 365 | 18 085 | 29 116 | 102 463 | 91 371 |
| Sum omløpsmidler | 1 914 887 | 1 507 356 | 1 154 839 | 1 481 362 | 1 797 618 |
| Sum eiendeler | 1 964 289 | 3 852 811 | 3 420 956 | 3 678 399 | 3 920 892 |
| Utsatt skattefordel | - | 8 504 | 11 650 | 5 912 | 7 242 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 8 504 | 11 650 | 33 360 | 67 690 |
| Nettside | - | - | - | 27 448 | 60 448 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 725 592 | 1 281 853 | 1 281 853 | 1 281 853 | 1 281 853 |
| Sum innskutt egenkapital | 755 592 | 1 311 853 | 1 311 853 | 1 311 853 | 1 311 853 |
| Annen egenkapital | −33 228 | 243 034 | 324 747 | 354 675 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −33 228 | 243 034 | 324 747 | 354 675 | - |
| Sum egenkapital | 722 364 | 1 554 886 | 1 636 600 | 1 666 528 | 1 311 853 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 272 350 | 287 146 | 433 906 | 575 407 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 287 146 | 433 906 | 575 407 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 287 146 | 433 906 | 575 407 |
| Leverandørgjeld | 649 683 | 321 405 | 1 028 833 | 740 175 | 557 406 |
| Betalbar skatt | 131 669 | 171 952 | - | 103 966 | 33 781 |
| Skyldig offentlige avgifter | 253 552 | 167 218 | 193 002 | 165 893 | 321 365 |
| Annen kortsiktig gjeld | 207 021 | 1 364 999 | 275 376 | 567 930 | 934 187 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 241 926 | 2 297 924 | 1 497 211 | 1 577 964 | 2 033 632 |
| Sum gjeld | 1 241 926 | 2 297 924 | 1 784 356 | 2 011 871 | 2 609 039 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 964 289 | 3 852 811 | 3 420 956 | 3 678 399 | 3 920 892 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,54▲ | 0,66 | 0,77 | 0,94 | 0,88 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,72▲ | 1,48 | 1,09 | 1,21 | 1,99 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,9 %▼ | 32,0 % | −0,7 % | 18,9 % | 16,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,8 %▼ | 17,0 % | −2,2 % | 8,6 % | 6,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,1 %▼ | 14,0 % | −1,2 % | 7,0 % | 5,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 36,8 %▼ | 40,4 % | 47,8 % | 45,3 % | 33,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LISE ANN'S AS9,8 %
6,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
H & M Hennes & Mauritz AS4,2 % 4 845,1 mill.2 493 ansatte 2025
VOICE NORGE AS7,1 % 2 271,0 mill.1 698 ansatte 2025
CUBUS AS8,0 % 2 535,6 mill.1 522 ansatte 2025
LISE ANN'S AS9,8 % 6,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lise-Ann Irgens Jørgensen | 1960 |
| Styrets leder | Bjarne Sten Jørgensen | 1960 |
| Styremedlem | Lise-Ann Irgens Jørgensen | 1960 |
| Varamedlem | Lisa Karoline Sten Jørgensen | 1985 |
| Regnskapsfører | KRAGERØ OG GRENLAND ØKONOMISERVICE AS998 711 282 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LAB HOLDING AS100,0 %Kragerø · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- LAB HOLDING AS
- BLUE SPORTSWEAR NORGE AS100,0 %
- LISE ANN'S AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.