- Org.nr.
- 933 883 124
- Adresse
- v/ Svein Abrahamsen, Nordbygdveien 92, 4560 Vanse
- Hovedeier
- STAVE INVEST HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−22 912ikke oppgitt
Årsresultat−53 537ikke oppgitt
Egenkapital−44 190−11,0 % av eiendelene
Listerveien 1 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2024.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 933 883 124
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 15.05.2024
- Registrert
- 06.08.2024
- Adresse
- v/ Svein Abrahamsen, Nordbygdveien 92, 4560 Vanse
- Kommune
- Farsund
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Farsund (180)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Listerveien 1 AS934 031 830 · FARSUND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, drift og utleie av fast eiendom, investeringer og deltagelse i andre selskaper og eiendom, samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 22 912 | 17 810 |
| Sum driftskostnader | 22 912 | 17 810 |
| Driftsresultat | −22 912 | −17 810 |
| Annen finansinntekt | 160 | - |
| Sum finansinntekter | 160 | - |
| Annen rentekostnad | 30 785 | 2 843 |
| Sum finanskostnader | 30 785 | 2 843 |
| Netto finans | −30 625 | −2 843 |
| Resultat før skatt | −53 537 | −20 653 |
| Årsresultat | −53 537 | −20 653 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −53 537 | −20 653 |
| Totalresultat | −53 537 | −20 653 |
| Udekket tap | −53 537 | −20 653 |
| Sum overføringer og disponeringer | −53 537 | −20 653 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 400 000 | 400 000 |
| Sum varige driftsmidler | 400 000 | 400 000 |
| Sum anleggsmidler | 400 000 | 400 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 | 9 743 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 | 9 743 |
| Sum omløpsmidler | 1 | 9 743 |
| Sum eiendeler | 400 001 | 409 743 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 74 190 | 20 653 |
| Sum opptjent egenkapital | −74 190 | −20 653 |
| Sum egenkapital | −44 190 | 9 347 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 399 803 | 400 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 399 803 | 400 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 399 803 | 400 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 35 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 9 388 | 396 |
| Sum kortsiktig gjeld | 44 388 | 396 |
| Sum gjeld | 444 191 | 400 396 |
| Sum egenkapital og gjeld | 400 001 | 409 743 |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00▼ | 24,60 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −10,05▼ | 42,84 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −5,6 %▼ | −4,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −11,0 %▼ | 2,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Svein Abrahamsen | 1982 |
| Regnskapsfører | LISTA REGNSKAPSLAG AS955 367 286 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STAVE INVEST HOLDING AS100,0 %Vanse · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- STAVE INVEST HOLDING AS
- BYGGMESTER SVEIN ABRAHAMSEN AS100,0 %
- Strandgaten 2 AS100,0 %
- Strandgaten 8 Farsund AS100,0 %
- Kirkegaten 4 AS100,0 %
- Kirkegaten 6 AS100,0 %
- Listerveien 1 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.