- Org.nr.
- 821 814 642
- Adresse
- Skjerlandsveien 51, 4580 Lyngdal
- Hovedeier
- LYNGDAL MEK EIENDOM AS, 100 %
Driftsresultat229 25349,1 % margin
EBITDA368 403før av- og nedskrivninger
Årsresultat−312 267−66,8 % margin
Egenkapital754 8596,0 % av eiendelene
LME TRAVVEIEN 2 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 821 814 642
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 21.11.2018
- Registrert
- 03.12.2018
- Adresse
- Skjerlandsveien 51, 4580 Lyngdal
- Kommune
- Lyngdal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lyngdal (161)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LME TRAVVEIEN 2 AS921 900 767 · LYNGDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive virksomhet innenfor utleie av fast eiendom samt hva hermed står i forbindelse, herunder også å delta i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 463 440 | 461 125 | 140 048 | 372 327 | 400 500 |
| Annen driftsinntekt | 3 750 | - | 6 400 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 467 190 | 461 125 | 6 540 048 | 372 327 | 400 500 |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 2 809 112 | - |
| Varekostnad | - | - | 3 711 400 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 139 150 | 139 150 | 34 750 | - | 59 700 |
| Annen driftskostnad | 98 787 | 181 674 | 251 704 | 110 348 | 58 665 |
| Sum driftskostnader | 237 937 | 320 824 | 3 997 854 | 2 919 460 | 118 365 |
| Driftsresultat | 229 253 | 140 301 | 2 542 194 | −2 547 133 | 282 135 |
| Annen renteinntekt | 17 557 | 4 616 | 17 681 | - | - |
| Sum finansinntekter | 17 557 | 4 616 | 17 681 | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 585 467 | 583 381 | - | - | 80 514 |
| Annen rentekostnad | 63 620 | 11 767 | 52 663 | 142 | - |
| Sum finanskostnader | 649 087 | 595 148 | 52 663 | 142 | 80 514 |
| Netto finans | −631 530 | −590 532 | −34 982 | −142 | −80 514 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 507 212 | −2 547 275 | 201 620 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 44 357 |
| Resultat før skattekostnad | −402 277 | −450 231 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −90 010 | −97 152 | 551 443 | −560 378 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 955 769 | −1 986 897 | 157 263 |
| Årsresultat | −312 267 | −353 079 | 1 955 769 | −1 986 897 | 157 263 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −312 267 | −353 079 | 1 955 769 | −1 986 897 | 157 263 |
| Totalresultat | −312 267 | −353 079 | 1 955 769 | −1 986 897 | 157 263 |
| Udekket tap | −312 267 | −177 434 | 1 780 126 | −1 986 897 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 175 644 | - | 157 263 |
| Overført fra annen egenkapital | - | −175 645 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −312 267 | −353 079 | 1 955 769 | −1 986 897 | 157 263 |
| Utsatt skattefordel | 226 747 | 287 556 | 365 109 | 548 744 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 226 747 | 287 556 | 365 109 | 548 744 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 595 102 | 3 734 252 | 3 741 315 | 1 010 863 | 3 819 975 |
| Sum varige driftsmidler | 3 595 102 | 3 734 252 | 3 741 315 | 1 010 863 | 3 819 975 |
| Sum anleggsmidler | 3 821 849 | 4 021 808 | 4 106 424 | 1 559 607 | 3 819 975 |
| Lager av varer og annen beholdning | - | - | 7 422 807 | - | - |
| Sum varer | 14 845 614 | 14 845 614 | 7 422 807 | - | - |
| Kundefordringer | 579 300 | 562 500 | 350 000 | 209 375 | 151 250 |
| Andre kortsiktige fordringer | 133 360 | 138 913 | 846 893 | 2 972 | 2 193 |
| Konsernfordringer | 685 539 | 794 116 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 398 199 | 1 495 529 | 1 196 893 | 212 347 | 153 443 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 46 509 | 643 756 | 546 941 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 46 509 | 643 756 | 546 941 |
| Sum omløpsmidler | 8 821 006 | 8 918 336 | 8 666 209 | 856 103 | 700 384 |
| Sum eiendeler | 12 642 855 | 12 940 144 | 12 772 633 | 2 415 710 | 4 520 359 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 144 560 | 609 840 | −9 570 | −9 570 | −9 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 244 560 | 709 840 | 90 430 | 90 430 | 90 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 175 644 | - | 206 771 |
| Udekket tap | 489 701 | 177 434 | - | 1 780 126 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −489 701 | −177 434 | 175 644 | −1 780 126 | 206 771 |
| Sum egenkapital | 754 859 | 532 406 | 266 074 | −1 689 696 | 297 201 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 11 634 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 11 634 |
| Langsiktig konserngjeld | 10 465 506 | 9 799 510 | 8 504 158 | 4 104 158 | 4 104 158 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 465 506 | 9 799 510 | 8 504 158 | 4 104 158 | 4 104 158 |
| Sum langsiktig gjeld | 10 465 506 | 9 799 510 | 8 504 158 | 4 104 158 | 4 115 792 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 633 678 | 1 651 109 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 676 100 | 957 120 | 3 634 593 | 1 247 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 367 808 | - | 45 116 |
| Skyldig offentlige avgifter | 112 712 | - | - | - | 62 250 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 422 490 | 2 608 228 | 4 002 401 | 1 247 | 107 366 |
| Sum gjeld | 11 887 996 | 12 407 738 | 12 506 559 | 4 105 405 | 4 223 158 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 642 855 | 12 940 144 | 12 772 633 | 2 415 710 | 4 520 359 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,20▲ | 3,42 | 2,17 | 686,53 | 6,52 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 15,75▼ | 23,31 | 47,00 | −2,43 | 14,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,9 %▲ | 1,1 % | 33,7 % | −73,4 % | 6,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 49,1 %▲ | 30,4 % | 38,9 % | −684,1 % | 70,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −66,8 %▲ | −76,6 % | 29,9 % | −533,6 % | 39,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 6,0 %▲ | 4,1 % | 2,1 % | −69,9 % | 6,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LME TRAVVEIEN 2 AS49,1 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
LME TRAVVEIEN 2 AS49,1 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ingvald Bertil Ingebretsen | 1968 |
| Regnskapsfører | SHIFT REGNSKAP AS930 068 071 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LYNGDAL MEK EIENDOM AS100,0 %Lyngdal · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- LYNGDAL MEK EIENDOM AS
- LME TRAVVEIEN 2 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.