- Org.nr.
- 928 986 969
- Adresse
- Lønningshaugen 2, 5258 Blomsterdalen
- Hovedeier
- Ausenfjell Holding AS, 100 %
Driftsresultat−794 883−17,3 % margin
Årsresultat−1 499 780−32,7 % margin
Egenkapital30 0000,2 % av eiendelene
LØBERGSVEIEN 69A AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 986 969
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 01.03.2022
- Registrert
- 25.03.2022
- Adresse
- Lønningshaugen 2, 5258 Blomsterdalen
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen (4 009)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LØBERGSVEIEN 69A AS935 530 520 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eiendomsinvesteringer.
Tidligere navn
- NFH 220321 AS25.03.2022 til 23.05.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 589 986 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 4 589 986 | 111 834 | - | - |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 4 700 998 | 450 000 | - | - |
| Andre driftskostnader | 683 871 | 383 872 | 383 669 | 46 374 |
| Sum driftskostnader | 5 384 869 | 833 872 | 544 569 | 140 174 |
| Driftsresultat | −794 883 | −722 038 | −544 569 | −140 174 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | 69 864 | 8 127 | - |
| Annen renteinntekt | 95 | 960 | 1 367 | 16 |
| Andre finansinntekter | 2 358 | 3 030 | 1 218 | - |
| Sum finansinntekter | 2 453 | 73 854 | 10 712 | 16 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 699 472 | 570 280 | 341 716 | 49 793 |
| Annen rentekostnad | 430 894 | 621 484 | 373 924 | 122 781 |
| Sum finanskostnader | 1 130 366 | 1 191 764 | 715 640 | 172 574 |
| Netto finans | −1 127 913 | −1 117 910 | −704 928 | −172 558 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 249 497 | −312 732 |
| Resultat før skattekostnad | −1 922 795 | −1 839 947 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −423 015 | −404 788 | −274 889 | −68 801 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −974 608 | −243 931 |
| Årsresultat | −1 499 780 | −1 435 159 | −974 608 | −243 931 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 499 780 | −1 435 159 | −974 608 | −243 931 |
| Totalresultat | −1 499 780 | −1 435 159 | −974 608 | −243 931 |
| Konsernbidrag | −2 049 446 | −1 084 159 | −849 106 | −170 767 |
| Udekket tap | 549 666 | −351 000 | −125 502 | −73 164 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 499 780 | −1 435 159 | −974 608 | −243 931 |
| Andre driftsinntekter | - | 111 834 | - | - |
| Ordinære avskrivninger | - | - | 160 900 | 93 800 |
| Utsatt skattefordel | 526 153 | 155 034 | 56 034 | 20 636 |
| Sum immaterielle eiendeler | 526 153 | 155 034 | 56 034 | 20 636 |
| Tomter og bygninger | - | - | 12 280 530 | 7 953 620 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 12 280 530 | 7 953 620 |
| Sum anleggsmidler | 526 153 | 155 034 | 12 336 564 | 7 974 256 |
| Varelager | 15 918 498 | 19 155 061 | 4 208 961 | 1 281 790 |
| Sum varer | 15 918 498 | 19 155 061 | 4 208 961 | 1 281 790 |
| Andre kortsiktige fordringer | 25 297 | 23 419 | 1 336 878 | 218 932 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 2 101 342 | 1 389 947 | - | - |
| Sum fordringer | 2 126 639 | 1 413 366 | 1 336 878 | 218 932 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 19 867 | 139 953 | 1 319 893 | 10 807 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 19 867 | 139 953 | 1 319 893 | 10 807 |
| Sum omløpsmidler | 18 065 003 | 20 708 379 | 6 865 733 | 1 511 529 |
| Sum eiendeler | 18 591 156 | 20 863 413 | 19 202 297 | 9 485 785 |
| aksjer å kr 10) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | 549 666 | 198 666 | 73 164 |
| Sum opptjent egenkapital | - | −549 666 | −198 666 | −73 164 |
| Sum egenkapital | 30 000 | −519 666 | −168 666 | −43 164 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 228 480 | - | 9 494 000 | 4 998 125 |
| Langsiktig konserngjeld | 10 774 696 | - | 9 724 099 | 4 494 573 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 16 003 176 | 21 218 815 | 19 218 099 | 9 492 698 |
| Sum langsiktig gjeld | 16 003 176 | - | 19 218 099 | 9 492 698 |
| Leverandørgjeld | 282 486 | 93 742 | 101 271 | 6 613 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | 17 524 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 275 495 | 52 998 | 51 592 | 29 638 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 557 981 | 164 264 | 152 863 | 36 251 |
| Sum gjeld | 18 561 157 | 21 383 079 | 19 370 962 | 9 528 949 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 591 156 | - | 19 202 297 | 9 485 785 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,06▼ | 126,07 | 44,91 | 41,70 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 618,71▲ | −41,15 | −114,85 | −220,76 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,0 %▼ | −3,2 % | −3,7 % | −1,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −17,3 %▲ | −645,6 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −32,7 %▲ | −1 283,3 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,2 %▲ | −2,5 % | −0,9 % | −0,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LØBERGSVEIEN 69A AS−17,3 %
4,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
LØBERGSVEIEN 69A AS−17,3 % 4,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Odd-Øyvind Måkestad | 1983 |
| Styrets leder | Odd-Øyvind Måkestad | 1983 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ausenfjell Holding AS100,0 %Blomsterdalen · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Måkestad Engros Holding AS
- Ausenfjell Holding AS100,0 %
- Verningen Næringspark AS100,0 %
- Endregårdsbakken 3 AS100,0 %
- JONAS REINS GATE 4 AS100,0 %
- STORBOTN LAGER AS100,0 %
- LØBERGSVEIEN 69A AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.