- Org.nr.
- 916 362 218
- Adresse
- c/o Jan Ove Hogrenning, 6789 Loen
Driftsresultat46 50539,1 % margin
Årsresultat40 86734,3 % margin
Egenkapital142 43277,4 % av eiendelene
LOEN REISELIVSLAG SA er et samvirkeforetak innen aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 362 218
- Organisasjonsform
- Samvirkeforetak
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 03.12.2015
- Registrert
- 04.04.2016
- Adresse
- c/o Jan Ove Hogrenning, 6789 Loen
- Kommune
- Stryn
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LOEN REISELIVSLAG SA916 989 814 · STRYN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fellesorgan for utvikling av reiselivssektoren i Loen-Rake-Lodalen og er eigd av medlemsbedriftene.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 119 000 | - | - | 119 000 | 115 000 |
| Sum driftsinntekter | 119 000 | - | - | 164 000 | 115 000 |
| Varekostnad | - | - | - | 74 616 | 20 000 |
| Lønnskostnad | 19 891 | - | - | 41 623 | 22 721 |
| Annen driftskostnad | 52 604 | - | - | 34 130 | 7 927 |
| Sum driftskostnader | 72 495 | - | - | 150 369 | 50 648 |
| Driftsresultat | 46 505 | - | - | 13 631 | 64 352 |
| Anna renteinntekt | 122 | - | - | 64 | - |
| Sum finansinntekter | 122 | - | - | 64 | - |
| Annan rentekostnad | 47 | - | - | 152 | 187 |
| Sum finanskostnader | 47 | - | - | 152 | 187 |
| Netto finans | 75 | - | - | −88 | −187 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 13 543 | 64 165 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 2 980 | 16 828 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 10 563 | 47 337 |
| Resultat før skattekostnad | 46 580 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 5 713 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 40 867 | - | - | 10 563 | 47 337 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 40 867 | - | - | 10 563 | 47 337 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | 10 563 | 47 337 |
| Totalresultat | 40 867 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 40 867 | - | - | - | - |
| Sum overføringar og disponeringar | 40 867 | - | - | 10 563 | 47 337 |
| Salgsinntekt | - | - | - | 45 000 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 183 971 | - | - | 141 973 | 140 472 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 183 971 | - | - | 141 973 | 140 472 |
| Sum omløpsmiddel | 183 971 | - | - | 160 973 | 144 472 |
| Sum eiendeler | 183 971 | - | - | 160 973 | 144 472 |
| Sum anleggsmiddel | - | - | - | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | 19 000 | 4 000 |
| Sum krav | - | - | - | 19 000 | 4 000 |
| Annan innskoten eigenkapital | 51 247 | - | - | 51 247 | 51 247 |
| Sum innskoten eigenkapital | 51 247 | - | - | 51 247 | 51 247 |
| Annen egenkapital | 91 186 | - | - | 73 680 | 63 117 |
| Sum opptent eigenkapital | 91 186 | - | - | 73 680 | 63 117 |
| Sum egenkapital | 142 432 | - | - | 124 927 | 114 364 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | - | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 4 375 | - | - | 27 078 | 5 375 |
| Betalbar skatt | 5 713 | - | - | 2 980 | 19 808 |
| Skyldig offentlige avgifter | 19 401 | - | - | 4 807 | 3 324 |
| Annen kortsiktig gjeld | 12 050 | - | - | 1 181 | 1 602 |
| Sum kortsiktig gjeld | 41 539 | - | - | 36 046 | 30 108 |
| Sum gjeld | 41 539 | - | - | 36 046 | 30 108 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 183 971 | - | - | 160 973 | 144 472 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,43 | - | - | 4,47 | 4,80 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,29 | - | - | 0,29 | 0,26 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 25,3 % | - | - | 9,0 % | 51,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 39,1 % | - | - | 8,3 % | 56,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 34,3 % | - | - | 6,4 % | 41,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 77,4 % | - | - | 77,6 % | 79,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LOEN REISELIVSLAG SA39,1 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %010203040
VISIT BERGEN−0,7 % 41,1 mill.36 ansatte 2025
Nordnorsk Reiseliv AS0,3 % 29,0 mill.13 ansatte 2025
Visitoslo AS1,7 % 130,8 mill.38 ansatte 2025
LOEN REISELIVSLAG SA39,1 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %010203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 79.901.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Ove Hogrenning | 1968 |
| Styrets leder | Jarle Grov | 1968 |
| Styremedlem | Jan Ove Hogrenning | 1968 |
| Styremedlem | Erik Rune Brendefur | 1965 |
| Regnskapsfører | STRYN REKNESKAPSLAG SA948 007 851 | - |