- Org.nr.
- 933 474 631
- Adresse
- c/o Marius Log, Prestaskjersarmen 21, 4058 Tananger
- Hovedeier
- LOG FINANCE HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Regnskapsføring og bokføring
LOG ACCOUNTING AS er et aksjeselskap innen regnskapsføring og bokføring, stiftet 2024.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 933 474 631
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 29.04.2024
- Registrert
- 21.05.2024
- Adresse
- c/o Marius Log, Prestaskjersarmen 21, 4058 Tananger
- Kommune
- Sola
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LOG ACCOUNTING AS833 477 102 · SOLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utføre regnskap for selskaper i samme konsern, samt investere i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
Tidligere navn
- LOG PROPERTY AS21.05.2024 til 26.09.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Salgsinntekt | 49 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 49 000 | 20 000 |
| Lønnskostnad | 5 000 | - |
| Annen driftskostnad | 6 732 | - |
| Sum driftskostnader | 11 732 | 5 590 |
| Driftsresultat | 37 268 | 14 410 |
| Annen finansinntekt | 5 070 | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 9 333 | - |
| Sum finansinntekter | 14 403 | 2 249 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 7 293 |
| Netto finans | 14 403 | −5 044 |
| Resultat før skatt | 51 671 | 9 366 |
| Skattekostnad | 8 228 | - |
| Årsresultat | 43 443 | 7 939 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 43 443 | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - |
| Totalresultat | 43 443 | - |
| Ordinært utbytte | 0 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 43 443 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 43 443 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 84 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 84 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 84 000 | 0 |
| Sum varer | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 72 632 | - |
| Sum investeringer | 72 632 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 8 568 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 568 | - |
| Sum omløpsmidler | 81 200 | 33 582 |
| Sum eiendeler | 165 200 | 33 582 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 24 216 |
| Annen egenkapital | 43 444 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 43 444 | 5 785 |
| Sum egenkapital | 73 444 | 30 001 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 80 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 80 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 80 000 | 0 |
| Betalbar skatt | 9 655 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 101 | - |
| Utbytte | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 756 | 3 582 |
| Sum gjeld | 91 756 | 3 582 |
| Sum egenkapital og gjeld | 165 200 | - |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,91▼ | 9,38 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,25▲ | 0,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 52,0 %▲ | 49,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 76,1 %▲ | 72,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 88,7 %▲ | 39,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,5 %▼ | 89,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 69.202.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marius Log | 1998 |
| Styrets leder | Marius Log | 1998 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LOG FINANCE HOLDING AS100,0 %Tananger · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- LOG FINANCE HOLDING AS
- LOG CONSULTING AS100,0 %
- LOG ACCOUNTING AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HÖEGH AUTOLINERS ASA0,00 %985 459 614 · 77 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.