- Org.nr.
- 989 822 047
- Telefon
- 22 91 14 86
- Adresse
- c/o ECIT Norian AS, Stortingsgata 2, 0158 Oslo
Driftsresultat243 74710,7 % margin
Årsresultat379 33516,6 % margin
Egenkapital3 051 91393,8 % av eiendelene
LØREN VELFORENING er en forening/lag/innretning innen drift av parkeringsplasser og parkeringshus, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 822 047
- Organisasjonsform
- Forening/lag/innretning
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 21.03.2006
- Registrert
- 10.08.2006
- Adresse
- c/o ECIT Norian AS, Stortingsgata 2, 0158 Oslo
- Telefon
- 22 91 14 86
- Postadresse
- c/o ECIT Norian AS, Postboks 1095 Sentrum
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 52.212 Drift av parkeringsplasser og parkeringshusDrift av parkeringsplasser og parkeringshus i Oslo (81)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.norian.no
Underenheter
1
- LØREN VELFORENING924 517 069 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 2 288 106 | 2 284 527 | 333 696 | 401 855 |
| Sum driftsinntekter | 2 288 106 | 2 284 527 | 1 771 323 | 2 018 531 |
| Lønnskostnad | 348 701 | 305 793 | 311 497 | 180 661 |
| Annen driftskostnad | 1 695 658 | 1 341 070 | 1 426 330 | 2 598 336 |
| Sum driftskostnader | 2 044 359 | 1 646 863 | 1 737 827 | 2 778 997 |
| Driftsresultat | 243 747 | 637 664 | 33 496 | −760 466 |
| Annen renteinntekt | - | - | 67 273 | 30 035 |
| Annen finansinntekt | 135 588 | 104 967 | 3 361 | 3 353 |
| Sum finansinntekter | 135 588 | 104 967 | 70 634 | 33 388 |
| Sum finanskostnader | - | - | 0 | 0 |
| Netto finans | 135 588 | 104 967 | 70 634 | 33 388 |
| Resultat før skatt | 379 335 | 742 631 | 104 130 | −727 078 |
| Årsresultat | 379 335 | 742 631 | 104 130 | −727 078 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 379 335 | 742 629 | 104 129 | −727 078 |
| Sum overføringer og disponeringer | 379 335 | 742 629 | 104 129 | −727 078 |
| Salgsinntekt | - | - | 1 437 627 | 1 616 676 |
| Investering i datterselskap | 60 000 | 60 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 60 000 | 60 000 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 71 538 | 95 090 | 40 422 | 57 997 |
| Andre fordringer | 2 801 | 2 528 | 595 969 | 621 183 |
| Konsernfordringer | 286 261 | 235 979 | - | - |
| Sum fordringer | 360 600 | 333 597 | 636 391 | 679 180 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 832 892 | 2 480 787 | 1 800 325 | 1 669 926 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 832 892 | 2 480 787 | 1 800 325 | 1 669 926 |
| Sum omløpsmidler | 3 193 492 | 2 814 384 | 2 436 716 | 2 349 106 |
| Sum eiendeler | 3 253 492 | 2 874 384 | 2 496 716 | 2 409 106 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 60 000 | 60 000 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 60 000 | 60 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen egenkapital | - | - | 1 929 948 | 1 825 819 |
| Udekket tap | −3 051 913 | −2 672 577 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 051 913 | 2 672 577 | 1 929 948 | 1 825 819 |
| Sum egenkapital | 3 051 913 | 2 672 577 | 1 929 948 | 1 825 819 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 180 616 | 189 172 | 249 231 | 259 737 |
| Skyldige offentlige avgifter | 9 785 | 6 877 | 5 445 | 15 831 |
| Annen kortsiktig gjeld | 11 178 | 5 758 | 312 092 | 307 719 |
| Sum kortsiktig gjeld | 201 579 | 201 807 | 566 768 | 583 287 |
| Sum gjeld | 201 579 | 201 807 | 566 768 | 583 287 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 253 492 | 2 874 384 | 2 496 716 | 2 409 106 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 15,84▲ | 4,69 | 4,30 | 4,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,07▼ | 0,26 | 0,29 | 0,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,4 %▼ | 25,3 % | 4,2 % | −30,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,7 %▼ | 27,9 % | 1,9 % | −37,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16,6 %▼ | 32,5 % | 5,9 % | −36,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 93,8 %▲ | 79,1 % | 77,3 % | 75,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LØREN VELFORENING10,7 %
2,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
APCOA NORWAY AS0,7 % 1 333,6 mill.169 ansatte 2025
Onepark AS2,1 % 2 026,9 mill.178 ansatte 2025
AIMO PARK NORWAY AS4,1 % 978,4 mill.139 ansatte 2026
LØREN VELFORENING10,7 % 2,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 52.212.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Britt Nesteby Obrenovic | 1964 |
| Styremedlem | Lasse Wetting | 1963 |
| Styremedlem | Anne-Karin Paulsen | 1947 |
| Styremedlem | Nedzad Vegara | 1984 |
| Varamedlem | Magne Jan Mathisen | 1955 |
| Revisor | MOORE AS823 389 272 | - |
| Regnskapsfører | ECIT NORIAN AS879 906 792 | - |
| Forretningsfører | ECIT NORIAN AS879 906 792 | - |
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Lørenparken Parkering AS100,0 %911 832 704 · 3 000 A-aksjer
- LØREN GARASJELAG AS100,0 %911 839 857 · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.