- Org.nr.
- 993 167 878
- Adresse
- Tungasletta 8, 7047 Trondheim
Driftsresultat386 70250,7 % margin
Årsresultat1 409 944
Egenkapital80 764 51055,2 % av eiendelene
LOUIZ AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 993 167 878
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 17.09.2026
- Stiftet
- 23.09.2008
- Registrert
- 08.10.2008
- Adresse
- Tungasletta 8, 7047 Trondheim
- Postadresse
- Postboks 6145 Torgarden
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LOUIZ AS814 701 522 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Forvaltning av aksjer og andeler i andre selskaper, kjøp, salg og utleie av fast eiendom, og annen lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 762 800 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 762 800 | 740 000 | 740 000 | 740 000 | 450 000 |
| Annen driftskostnad | 376 098 | - | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 376 098 | 154 227 | 177 000 | 111 000 | 96 310 |
| Driftsresultat | 386 702 | 585 773 | 563 000 | 629 000 | 353 690 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 7 090 727 | - | - | - | - |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 2 122 616 | - | - | - | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 0 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 48 373 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 9 261 716 | 6 306 669 | 2 072 000 | 547 000 | 458 350 |
| Nedskrivning av finansielle anleggsmidler | 3 348 026 | - | - | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 443 266 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 2 620 635 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 7 411 927 | 2 428 142 | 183 000 | 117 000 | 67 258 |
| Netto finans | 1 849 789 | 3 878 527 | 1 889 000 | 430 000 | 391 092 |
| Resultat før skatt | 2 236 491 | 4 464 300 | 2 452 000 | 1 059 000 | 744 782 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 826 547 | - | - | - | 163 852 |
| Årsresultat | 1 409 944 | 4 520 951 | 2 195 000 | 826 000 | 580 930 |
| Tilleggsutbytte | 2 500 000 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −1 090 056 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 409 944 | - | - | - | - |
| Varekostnad | - | - | - | - | 580 112 054 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 58 434 221 |
| Avskrivninger | - | - | - | - | 4 374 372 |
| Utsatt skattefordel | 68 107 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 68 107 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 126 856 253 | - | - | - | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 11 054 473 | - | - | - | - |
| Andre fordringer | 849 221 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 138 759 947 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 138 828 054 | 139 368 534 | 87 604 000 | 87 715 000 | 88 396 340 |
| Kundefordringer | 238 375 | - | - | - | - |
| Fordringer på konsernselskap | 3 655 472 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 030 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 5 923 847 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd og kontanter | 1 612 622 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 612 622 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 7 536 469 | 7 413 423 | 2 308 000 | 991 000 | 1 231 379 |
| Sum eiendeler | 146 364 523 | 146 781 957 | 89 912 000 | 88 706 000 | 89 627 719 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 80 664 510 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 80 664 510 | 81 754 566 | 80 484 000 | 79 789 000 | 81 192 211 |
| Sum egenkapital | 80 764 510 | 81 854 566 | 80 584 000 | 79 889 000 | 81 292 211 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 36 940 946 | - | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 20 831 073 | - | - | - | - |
| Ansvarlig lånekapital | 1 277 569 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 59 049 588 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 59 049 588 | 56 117 147 | 6 312 000 | 6 130 000 | 8 014 433 |
| Leverandørgjeld | 366 129 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 31 155 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlig avgifter | 98 624 | - | - | - | - |
| Utbytte | 2 500 000 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 3 554 517 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 550 425 | 8 810 243 | 3 016 000 | 2 687 000 | 321 075 |
| Sum gjeld | 65 600 013 | 64 927 390 | 9 328 000 | 8 817 000 | 8 335 508 |
| Sum egenkapital og gjeld | 146 364 523 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 639 512 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 49 220 873 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,15▲ | 0,84 | 0,77 | 0,37 | 3,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,81▲ | 0,79 | 0,12 | 0,11 | 0,10 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,6 %▲ | 5,8 % | 3,0 % | 1,3 % | 0,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 50,7 %▼ | 79,2 % | 76,1 % | 85,0 % | 78,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 184,8 %▼ | 610,9 % | 296,6 % | 111,6 % | 129,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 55,2 %▼ | 55,8 % | 89,6 % | 90,1 % | 90,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LOUIZ AS50,7 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
LOUIZ AS50,7 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Vikvald | 1976 |
| Styrets leder | Rune Vikvald | 1976 |
| Varamedlem | Kåre Vikvald | 1943 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUNE VIKVALD100,0 %f. 1976 · Charlottenlund · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Studio 26 AS100,0 %898 474 232 · 4 000 A-aksjer
- MELHUS BIL ORKANGER AS100,0 %914 118 824 · 500 ordinære aksjer
- MELHUS BIL TRONDHEIM AS100,0 %944 638 741 · 401 A-aksjer
- Tiltaksvegen 14 AS100,0 %981 118 243 · 100 ordinære aksjer
- Flexibil AS100,0 %998 436 907 · 100 ordinære aksjer
- Tiltaksvegen 2-4 AS100,0 %933 485 803 · 20 ordinære aksjer
- Humlehaugen AS50,0 %891 760 582 · 10 000 ordinære aksjer
- 923 602 488 · 330 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.