- Org.nr.
- 916 512 112
- Adresse
- Grødelandsvegen 369B, 4343 Orre
- Hovedeier
- HML Holding AS, 100 %
LØVÅS AS er et aksjeselskap innen utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 512 112
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.12.2015
- Registrert
- 05.01.2016
- Adresse
- Grødelandsvegen 369B, 4343 Orre
- Kommune
- Klepp
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LØVÅS AS916 543 476 · KLEPP
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av arbeidskraft og annen drift som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 003 225 | 4 104 200 | - |
| Annen driftsinntekt | - | −996 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 003 225 | 3 108 200 | 2 811 200 |
| Varekostnad | 106 015 | - | - |
| Lønnskostnad | 953 016 | 1 106 871 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 412 356 | 429 661 | 299 475 |
| Annen driftskostnad | 1 397 441 | 1 484 067 | 823 020 |
| Sum driftskostnader | 2 868 828 | 3 020 600 | 2 549 058 |
| Driftsresultat | 134 397 | 87 600 | 262 142 |
| Annen renteinntekt | 27 098 | 2 991 | - |
| Sum finansinntekter | 27 098 | 2 991 | - |
| Annen rentekostnad | 4 670 | 4 161 | - |
| Sum finanskostnader | 4 670 | 4 161 | 8 894 |
| Netto finans | 22 428 | −1 170 | −8 895 |
| Resultat før skatt | 156 825 | 86 430 | 253 247 |
| Skattekostnad på resultat | 64 215 | 50 942 | 68 750 |
| Årsresultat | 92 610 | 35 488 | 184 497 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 92 610 | 35 488 | - |
| Totalresultat | 92 610 | 35 488 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 92 610 | 35 488 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 92 610 | 35 488 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 734 314 | 786 670 | - |
| Sum varige driftsmidler | 734 314 | 786 670 | - |
| Sum anleggsmidler | 734 314 | 786 670 | 777 032 |
| Kundefordringer | 601 631 | 1 980 875 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 177 558 | 172 065 | - |
| Konsernfordringer | 2 682 167 | 2 182 167 | - |
| Sum fordringer | 3 461 356 | 4 335 106 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 506 851 | 1 006 801 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 506 851 | 1 006 801 | - |
| Sum omløpsmidler | 4 968 207 | 5 341 907 | 4 742 120 |
| Sum eiendeler | 5 702 521 | 6 128 577 | 5 519 151 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 4 524 898 | 4 432 288 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 4 524 898 | 4 432 288 | 4 396 800 |
| Sum egenkapital | 4 554 898 | 4 462 288 | 4 426 800 |
| Langsiktig konserngjeld | 724 729 | 724 729 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 724 729 | 724 729 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 724 729 | 724 729 | 395 428 |
| Leverandørgjeld | −21 403 | 133 063 | - |
| Betalbar skatt | 64 215 | 50 942 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 142 983 | 589 128 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 237 099 | 168 426 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 422 894 | 941 559 | 696 923 |
| Sum gjeld | 1 147 623 | 1 666 289 | 1 092 351 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 702 521 | 6 128 577 | - |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 11,75▲ | 5,67 | 6,80 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,25▼ | 0,37 | 0,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,7 %▲ | 1,6 % | 4,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,5 %▲ | 2,8 % | 9,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,1 %▲ | 1,1 % | 6,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 79,9 %▲ | 72,8 % | 80,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 78.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Henning Mauritzen Løvås | 1982 |
| Styrets leder | Henning Mauritzen Løvås | 1982 |
| Regnskapsfører | BRAINIACS AS921 966 490 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HML Holding AS100,0 %Orre · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HML Holding AS
- LØVÅS AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.