- Org.nr.
- 924 027 010
- Adresse
- Eitrheimsvegen 21, 5750 Odda
Driftsresultat21 07131,0 % margin
Årsresultat16 91624,9 % margin
Egenkapital254 83098,2 % av eiendelene
Loveinvain AS er et aksjeselskap innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 027 010
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 20.11.2019
- Registrert
- 05.12.2019
- Adresse
- Eitrheimsvegen 21, 5750 Odda
- Kommune
- Ullensvang
- Næring
- 90.390 Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhetAndre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet i Ullensvang (12)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Loveinvain AS924 043 202 · ULLENSVANG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsertvirksomhet, musikkproduksjon, utleievirksomhet av eiendom, og investeringsvirksomhet av enhver art, herunder å delta i selskaper med tilsvarende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 67 887 | 166 102 | 153 633 | 86 582 | 54 642 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 50 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 67 887 | 166 102 | 153 633 | 136 582 | 54 642 |
| Varekostnad | 0 | 58 934 | 9 675 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 46 816 | 66 213 | 68 802 | 39 169 | 13 828 |
| Sum driftskostnader | 46 816 | 125 147 | 78 477 | 39 169 | 13 828 |
| Driftsresultat | 21 071 | 40 955 | 75 155 | 97 412 | 40 814 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 40 814 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 8 108 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 32 706 |
| Annen renteinntekt | 465 | 4 903 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 118 | 634 | 325 | - | - |
| Sum finansinntekter | 583 | 5 537 | 325 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | 131 | 180 | 18 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 131 | −180 | −18 | - |
| Netto finans | 583 | 5 406 | 145 | −18 | - |
| Resultat før skattekostnad | 21 654 | 46 361 | 75 300 | 97 394 | - |
| Skattekostnad | - | - | 16 566 | 23 147 | - |
| Skattekostnad l, | 4 738 | 10 199 | - | - | - |
| Årsresultat | 16 916 | 36 162 | 58 734 | 74 247 | 32 706 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 32 706 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 32 706 |
| Annen egenkapital | 16 916 | 36 162 | 58 734 | 74 247 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 58 734 | 74 247 | 32 706 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | - | - | 16 450 | 0 | - |
| Sum varer | - | - | 16 450 | 0 | - |
| Kundefordringer | - | - | 0 | - | 3 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 115 543 | 102 964 | 71 550 | 5 877 | 6 877 |
| Sum fordringer | 115 543 | 102 964 | 71 550 | 6 877 | 9 877 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 67 002 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 144 026 | 145 150 | 130 318 | 157 407 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 144 026 | 145 150 | 130 318 | 157 407 | 67 002 |
| Sum omløpsmidler | 259 569 | 248 114 | 218 319 | 164 284 | 76 879 |
| Sum eiendeler | 259 569 | 248 114 | 218 319 | 164 284 | 76 879 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Overkurs | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 230 400 | 213 484 | 177 323 | 118 588 | 44 341 |
| Sum opptjent egenkapital | 230 400 | 213 484 | 177 323 | 118 588 | 44 341 |
| Sum egenkapital | 254 830 | 237 914 | 201 753 | 143 018 | 68 771 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 0 | - | - |
| Betalbar skatt | - | - | 16 566 | 23 147 | 8 108 |
| Betalbar skatt l, | 4 738 | 10 199 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 738 | 10 199 | 16 566 | 21 266 | 8 108 |
| Sum gjeld | 4 738 | 10 199 | 16 566 | 21 266 | 8 108 |
| Sum egenkapital og gjeld | 259 568 | 248 113 | 218 319 | 164 284 | 76 879 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 54,78▲ | 24,33 | 13,18 | 7,73 | 9,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▼ | 0,04 | 0,08 | 0,15 | 0,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,5 %▼ | 19,9 % | 39,5 % | 80,8 % | 53,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 31,0 %▲ | 24,7 % | 48,9 % | 71,3 % | 74,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 24,9 %▲ | 21,8 % | 38,2 % | 54,4 % | 59,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,2 %▲ | 95,9 % | 92,4 % | 87,1 % | 89,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Loveinvain AS31,0 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %010203040
Creative Technology Norway AS−6,0 % 317,4 mill.127 ansatte 2025
BERGEN LIVE AS3,7 % 294,9 mill.55 ansatte 2025
TONS OF ROCK FESTIVAL AS17,9 % 315,8 mill.12 ansatte 2025
Loveinvain AS31,0 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %010203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 90.390.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sarah Johnson Melkeraaen | 1989 |
| Styrets leder | Sarah Johnson Melkeraaen | 1989 |
| Regnskapsfører | FREKHAUG REGNSKAP Øyvind Vaksvik992 036 397 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SARAH JOHNSON MELKERAAEN100,0 %f. 1989 · Odda · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.