- Org.nr.
- 998 595 436
- Adresse
- Ryensvingen 2, 0680 Oslo
Driftsresultat−14 950ikke oppgitt
Årsresultat1 975 139ikke oppgitt
Egenkapital6 716 61999,0 % av eiendelene
LUMA HOLDING AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 595 436
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.09.2026
- Stiftet
- 28.06.2012
- Registrert
- 07.07.2012
- Adresse
- Ryensvingen 2, 0680 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer, andeler og andre verdipapirer samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 14 950 | - | - | 10 906 | 86 094 |
| Sum driftskostnader | 14 950 | 13 520 | 15 801 | 10 906 | 86 094 |
| Driftsresultat | −14 950 | −13 520 | −15 801 | −10 906 | −86 094 |
| Inntekt fra tilknyttet selskap | 1 500 000 | - | - | 500 000 | 1 500 000 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 1 |
| Sum finansinntekter | 2 000 000 | 1 500 000 | 750 000 | 500 000 | 500 001 |
| Netto finans | 2 000 000 | 1 500 000 | 750 000 | 500 000 | 500 001 |
| Resultat før skatt | - | 1 486 480 | 734 199 | 489 094 | 413 907 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 489 094 | 420 806 |
| Resultat før skattekostnad | 1 985 050 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 9 911 | - | - | - | −6 899 |
| Årsresultat | 1 975 139 | 1 485 922 | 734 199 | 489 094 | 420 806 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 975 139 | - | - | 489 094 | 420 806 |
| Totalresultat | 1 975 139 | - | - | 489 094 | 420 806 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 975 139 | - | - | 489 094 | 420 806 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 975 139 | - | - | 489 094 | 420 806 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 190 135 | - | - | 190 135 | 190 135 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 190 135 | - | - | 190 135 | 190 135 |
| Sum anleggsmidler | 190 135 | 190 135 | 190 135 | 190 135 | 190 135 |
| Andre fordringer | 2 000 000 | - | - | 500 000 | 500 000 |
| Sum fordringer | 2 000 000 | - | - | 500 000 | 500 000 |
| Bankinnskudd og kontanter | 4 593 668 | - | - | 2 637 939 | 2 148 845 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 593 668 | - | - | 2 637 939 | 2 148 845 |
| Sum omløpsmidler | 6 593 668 | 4 608 618 | 3 122 138 | 3 137 939 | 2 648 845 |
| Sum eiendeler | 6 783 803 | 4 798 753 | 3 312 273 | 3 328 074 | 2 838 980 |
| Aksjekapital, 30 å kr | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 6 686 619 | - | - | 3 241 359 | 2 752 265 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 686 619 | 4 711 480 | 3 225 558 | 3 241 359 | 2 752 265 |
| Sum egenkapital | 6 716 619 | 4 741 480 | 3 255 558 | 3 271 359 | 2 782 265 |
| Utsatt skatt | 10 469 | - | - | - | 3 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 10 469 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 10 469 | 558 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 56 715 | - | - | 56 715 | 56 715 |
| Sum kortsiktig gjeld | 56 715 | 56 715 | 56 715 | 56 715 | 56 715 |
| Sum gjeld | 67 184 | 57 273 | 56 715 | 56 715 | 56 715 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 783 803 | - | - | 3 328 074 | 2 838 980 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 116,26▲ | 81,26 | 55,05 | 55,33 | 46,70 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,02 | 0,02 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 34,3 %▼ | 36,7 % | 22,1 % | 15,9 % | 14,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,0 %▲ | 98,8 % | 98,3 % | 98,3 % | 98,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marius Barlaug | 1972 |
| Styrets leder | Marius Barlaug | 1972 |
| Varamedlem | Nina Marie Skarstad Barlaug | 1976 |
| Regnskapsfører | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Marius Barlaug100,0 %f. 1972 · Oslo · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Collectio AS50,0 %998 240 476 · 225 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.