- Org.nr.
- 995 159 422
- Telefon
- 92 49 09 00
- Adresse
- Hamresandveien 1, 4656 Hamresanden
- Hovedeier
- HAMRE FAMILIECAMPING AS, 100 %
Driftsresultat368 96064,7 % margin
EBITDA482 160før av- og nedskrivninger
Årsresultat94 62316,6 % margin
Egenkapital−1 280 202−62,0 % av eiendelene
LUND ALPIN LODGE AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 995 159 422
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 28.01.2010
- Registrert
- 10.02.2010
- Adresse
- Hamresandveien 1, 4656 Hamresanden
- Telefon
- 92 49 09 00
- Kommune
- Kristiansand
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Kristiansand (1 850)
- Aksjekapital
- 243 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LUND ALPIN LODGE AS921 856 938 · KRISTIANSAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg i fast eiendom, utleie av fast eiendom samt hva herved står i forbindelse.
Tidligere navn
- Salvador AS10.02.2010 til 16.06.2014
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 570 518 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 570 518 | 552 828 | 540 143 | 523 017 | 521 988 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 400 517 | 400 517 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 113 200 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 88 358 | - | - | 60 528 | 180 703 |
| Sum driftskostnader | 201 558 | 250 929 | 343 557 | 461 045 | 581 220 |
| Driftsresultat | 368 960 | 301 899 | 196 586 | 61 972 | −59 232 |
| Annen renteinntekt | 6 284 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 6 284 | 4 530 | 593 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 253 916 | - | - | 157 337 | - |
| Sum finanskostnader | 253 916 | 249 829 | 190 013 | 157 337 | 100 494 |
| Netto finans | −247 632 | −245 299 | −189 420 | −157 337 | −100 494 |
| Resultat før skatt | 121 328 | 56 600 | 7 166 | −95 365 | −159 726 |
| Skattekostnad | 26 705 | - | - | −20 980 | −35 140 |
| Årsresultat | 94 623 | 44 173 | 5 447 | −74 385 | −124 586 |
| Udekket tap | 94 623 | - | - | −74 386 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −74 386 | - |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 523 017 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | 1 768 483 | - |
| Bygninger | 1 214 734 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 214 734 | - | - | 1 768 483 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 214 734 | 1 327 935 | 1 499 577 | 1 768 483 | 2 169 000 |
| Kundefordringer | 17 126 | - | - | 523 017 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 53 153 | - | - | 33 606 | - |
| Konsernfordringer | 729 764 | - | - | 729 764 | - |
| Sum fordringer | 800 043 | - | - | 1 286 387 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 53 209 | - |
| Bankinnskudd | 49 285 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 49 285 | - | - | 53 209 | - |
| Sum omløpsmidler | 849 328 | 820 850 | 1 240 603 | 1 339 596 | 1 267 724 |
| Sum eiendeler | 2 064 062 | 2 148 785 | 2 740 180 | 3 108 079 | 3 436 724 |
| Aksjekapital | 243 000 | - | - | 243 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 243 000 | 243 000 | 243 000 | 243 000 | 243 000 |
| Udekket tap | 1 523 202 | - | - | 1 667 445 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 523 202 | −1 617 826 | −1 661 999 | −1 667 445 | −1 593 060 |
| Sum egenkapital | −1 280 202 | −1 374 826 | −1 418 999 | −1 424 445 | −1 350 060 |
| Utsatt skatt | 3 676 | - | - | 88 853 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 676 | - | - | 88 853 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 147 756 | - | - | 3 884 136 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 151 611 | - | - | 472 129 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 299 367 | - | - | 4 356 265 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 3 438 511 | 4 110 712 | 4 445 118 | 4 785 813 |
| Leverandørgjeld | 0 | - | - | 33 606 | - |
| Betalbar skatt | 41 221 | - | - | 53 800 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 41 221 | 85 099 | 48 466 | 87 406 | 971 |
| Sum gjeld | 3 344 264 | 3 523 610 | 4 159 178 | 4 532 524 | 4 786 784 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 064 062 | - | - | 3 108 080 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 20,60▲ | 9,65 | 25,60 | 15,33 | 1 305,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,61▼ | −2,56 | −2,93 | −3,18 | −3,55 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,8 %▲ | 12,5 % | 6,7 % | 1,9 % | −1,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 64,7 %▲ | 54,6 % | 36,4 % | 11,8 % | −11,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16,6 %▲ | 8,0 % | 1,0 % | −14,2 % | −23,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −62,0 %▲ | −64,0 % | −51,8 % | −45,8 % | −39,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LUND ALPIN LODGE AS64,7 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
LUND ALPIN LODGE AS64,7 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Erik Moen | 1967 |
| Styrets leder | Hans Moen | 1937 |
| Styremedlem | Erik Moen | 1967 |
| Styremedlem | Marit Bergljot Moen | 1942 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HAMRE FAMILIECAMPING AS100,0 %Hamresanden · 243 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HAMRE FAMILIECAMPING AS
- Hamresanden Eiendom AS100,0 %
- Himmelblaa Feriehus AS100,0 %
- Lovisenberg Campingdrift AS100,0 %
- Bangsgården AS100,0 %
- LUND ALPIN LODGE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.