- Org.nr.
- 922 338 493
- Adresse
- Kjeldalsvegen 42, 3825 Lunde
- Hovedeier
- VANOR HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−79 748
Årsresultat−235 831
Egenkapital−205 031−0,6 % av eiendelene
LUNDE BOLIGUTVIKLING AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 338 493
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 21.01.2019
- Registrert
- 05.03.2019
- Adresse
- Kjeldalsvegen 42, 3825 Lunde
- Kommune
- Nome
- Aksjekapital
- 55 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LUNDE BOLIGUTVIKLING AS922 362 998 · NOME
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Entreprenørvirksomhet, bygg og anlegg, investeringer i aksjer og eiendom samt alt hva hermed står i forbindelse, herunder deltagelse i andre firmaer og virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 8 750 | - | - | 171 891 | 24 675 |
| Sum driftsinntekter | 8 750 | 33 400 | 32 600 | 171 891 | 24 675 |
| Lønnskostnad | 2 100 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 86 398 | - | - | 163 701 | 162 392 |
| Sum driftskostnader | 88 498 | 87 607 | 85 243 | 163 701 | 162 392 |
| Driftsresultat | −79 748 | −54 207 | −52 643 | 8 190 | −137 717 |
| Annen renteinntekt | 233 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 9 248 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 9 481 | 13 554 | 6 874 | - | - |
| Annen rentekostnad | 165 565 | - | - | 91 186 | - |
| Sum finanskostnader | 165 565 | 1 129 | 30 | 91 186 | - |
| Netto finans | −156 084 | 12 425 | 6 844 | −91 186 | - |
| Resultat før skatt | - | −41 781 | −45 799 | −82 997 | −137 717 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −82 997 | −137 717 |
| Resultat før skattekostnad | −235 831 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −235 831 | −41 781 | −45 799 | −82 997 | −137 717 |
| Overføringer fond | - | - | - | - | −137 717 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −235 831 | - | - | −82 997 | - |
| Totalresultat | −235 831 | - | - | −82 997 | - |
| Avsatt til fond for vurderingsforskjeller | - | - | - | −82 997 | - |
| Udekket tap | −235 831 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −235 831 | - | - | −82 997 | −137 717 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 25 896 935 | - | - | 1 586 226 | - |
| Sum varige driftsmidler | 25 896 935 | - | - | 1 586 226 | - |
| Sum anleggsmidler | 25 896 935 | 2 761 847 | 2 058 559 | 1 586 226 | 0 |
| Sum varer | 5 525 224 | - | - | 3 693 236 | 3 868 053 |
| Kundefordringer | - | - | - | 34 000 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 760 460 | - | - | 8 714 | - |
| Sum fordringer | 1 760 460 | - | - | 42 714 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 008 680 | - | - | 2 150 697 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 008 680 | - | - | 2 150 697 | 146 576 |
| Sum omløpsmidler | 9 294 364 | 4 965 765 | 5 536 888 | 5 886 647 | 4 014 629 |
| Sum eiendeler | 35 191 299 | 7 727 612 | 7 595 447 | 7 472 873 | 4 014 629 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | - | - | - | 18 380 | 101 377 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 118 380 | 201 377 |
| Udekket tap | 305 031 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −305 031 | −69 200 | −27 419 | - | - |
| Sum egenkapital | −205 031 | 30 800 | 72 581 | 118 380 | 201 377 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 987 328 | - | - | 4 000 000 | 1 493 262 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 3 272 194 | - | - | 3 312 908 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 259 522 | - | - | 7 312 908 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 7 259 522 | 7 575 377 | 7 312 908 | 7 312 908 | 0 |
| Leverandørgjeld | 6 072 041 | - | - | 19 985 | 116 791 |
| Annen kortsiktig gjeld | 27 262 | - | - | 21 600 | 2 203 199 |
| Sum kortsiktig gjeld | 28 136 808 | 121 435 | 209 958 | 41 585 | 3 813 252 |
| Sum gjeld | 35 396 330 | 7 696 812 | 7 522 866 | 7 354 493 | 3 813 252 |
| Sum egenkapital og gjeld | 35 191 299 | - | - | 7 472 873 | 4 014 629 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,33▼ | 40,89 | 26,37 | 141,56 | 1,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −172,64▼ | 249,90 | 103,65 | 62,13 | 18,94 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,3 %▲ | −0,5 % | −0,6 % | 0,1 % | −3,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −911,4 %▼ | −162,3 % | −161,5 % | 4,8 % | −558,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2 695,2 %▼ | −125,1 % | −140,5 % | −48,3 % | −558,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −0,6 %▼ | 0,4 % | 1,0 % | 1,6 % | 5,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hans Oddvar Nordskog | 1952 |
| Styrets leder | Terje Vasland | 1974 |
| Styremedlem | Hans Oddvar Nordskog | 1952 |
| Varamedlem | Gro Anette Nordskog | 1972 |
| Revisor | REVISJON SØR AS943 708 428 | - |
| Regnskapsfører | VESTMAR REGNSKAP AS982 913 195 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VANOR HOLDING AS100,0 %Lunde · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Nordskog Holding AS
- VANOR HOLDING AS51,0 %
- Kvernodden AS100,0 %
- VANOR BOLIG AS100,0 %
- LUNDE BOLIGUTVIKLING AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.