- Org.nr.
- 919 529 644
- Adresse
- Okstadplassen 7, 7075 Tiller
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat40 14253,6 % margin
Årsresultat30 73441,1 % margin
Egenkapital454 04442,7 % av eiendelene
LUNTA BRENNER AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 529 644
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 24.08.2017
- Registrert
- 11.09.2017
- Adresse
- Okstadplassen 7, 7075 Tiller
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Trondheim (2 451)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LUNTA BRENNER AS920 581 870 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer og andre verdipapirer, samt å tilby konsulent/rådgivningstjenester som naturlig hører til.
Tidligere navn
- Vemund Bakken Holding AS11.09.2017 til 10.02.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 74 850 | 94 300 | 34 815 | 80 000 | 0 |
| Sum driftsinntekter | 74 850 | 94 300 | 34 815 | 80 000 | 0 |
| Avskrivning på varige driftsmidler (0) | - | - | - | 10 798 | - |
| Varekostnad | 23 197 | 0 | - | - | 0 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 11 780 |
| Annen driftskostnad | 11 511 | 35 414 | 13 379 | 9 531 | 103 921 |
| Sum driftskostnader | 34 708 | 35 414 | 13 379 | 20 329 | 115 701 |
| Driftsresultat | 40 142 | 58 886 | 21 436 | 59 671 | −115 701 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 15 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 15 | 0 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | 15 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −115 701 |
| Resultat før skattekostnad | 40 142 | 58 886 | 21 436 | 59 686 | - |
| Skattekostnad | 9 408 | 6 721 | - | - | −820 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −114 881 |
| Årsresultat | 30 734 | 52 165 | 21 436 | 59 686 | −114 881 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 30 734 | 52 165 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 30 734 | 52 165 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 30 734 | 52 164 | 21 436 | 59 686 | −114 881 |
| Sum overføringer og disponeringer | 30 734 | 52 165 | 21 436 | 59 686 | −114 881 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | 10 798 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 599 960 | 599 960 | 599 960 | 599 960 | 599 960 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 54 268 | 54 268 | 54 268 | 4 264 | 4 264 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 654 228 | 654 228 | 654 228 | 604 224 | 604 224 |
| Sum anleggsmidler | 654 228 | 654 228 | 654 228 | 604 224 | 615 022 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Kundefordringer | 219 668 | 243 043 | 263 187 | 219 668 | 219 668 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 856 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 221 524 | 243 043 | 263 187 | 219 668 | 219 668 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 187 562 | 149 804 | 55 903 | 139 029 | 48 803 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 187 562 | 149 804 | 55 903 | 139 029 | 48 803 |
| Sum omløpsmidler | 409 086 | 392 847 | 319 090 | 358 697 | 268 471 |
| Sum eiendeler | 1 063 314 | 1 047 075 | 973 318 | 962 921 | 883 493 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | - | - | - | - | 10 798 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 |
| Annen egenkapital | 415 044 | 384 310 | 332 146 | 310 711 | 251 025 |
| Sum opptjent egenkapital | 415 044 | 384 310 | 332 146 | 310 711 | 251 025 |
| Sum egenkapital | 454 044 | 423 310 | 371 146 | 349 711 | 290 025 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
| Betalbar skatt | 9 270 | 6 721 | - | - | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | 0 | 17 044 | 2 172 | 13 211 | −6 531 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 270 | 23 765 | 2 172 | 13 211 | −6 531 |
| Sum gjeld | 609 270 | 623 765 | 602 172 | 613 211 | 593 469 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 063 314 | 1 047 075 | 973 318 | 962 922 | 883 494 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 44,13▲ | 16,53 | 146,91 | 27,15 | −41,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,34▼ | 1,47 | 1,62 | 1,75 | 2,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,8 %▼ | 5,8 % | 2,2 % | 6,5 % | −13,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 53,6 %▼ | 62,4 % | 61,6 % | 74,6 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 41,1 %▼ | 55,3 % | 61,6 % | 74,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 42,7 %▲ | 40,4 % | 38,1 % | 36,3 % | 32,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LUNTA BRENNER AS53,6 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
LUNTA BRENNER AS53,6 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vemund Kval Bakken | 1981 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VEMUND KVAL BAKKEN100,0 %f. 1981 · Tiller · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ONIO AS7,62 %917 906 025 · 7 172 ordinære aksjer
- 997 364 457 · 6 494 ordinære aksjer
- Nordic Semiconductor ASA0,00 %966 011 726 · 105 ordinære aksjer
- AKER BP ASA0,00 %989 795 848 · 100 ordinære aksjer
- DNB BANK ASA0,00 %984 851 006 · 120 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.