- Org.nr.
- 928 521 532
- Adresse
- Ørnvikveien 19, 8766 Lurøy
- Hovedeier
- DEMMA HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Regnskapsføring og bokføring
Driftsresultat1 223 95022,2 % margin
EBITDA1 623 750før av- og nedskrivninger
Årsresultat560 59610,2 % margin
Egenkapital8 821 71945,6 % av eiendelene
LURØY BYGG OG REGNSKAP AS er et aksjeselskap innen regnskapsføring og bokføring, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 521 532
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.09.2026
- Stiftet
- 16.11.2021
- Registrert
- 11.01.2022
- Adresse
- Ørnvikveien 19, 8766 Lurøy
- Kommune
- Lurøy
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- LURØY BYGG OG REGNSKAP AS AVD KONGSBERG914 617 766 · KONGSBERG
- LURØY BYGG OG REGNSKAP AS AVD LURØY980 066 851 · LURØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive salg, kjøp, utleie og oppføring av fast eiendom, regnskapsføring og alt som naturlig hører dertil, samt deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 318 715 | - | 3 372 564 | 3 392 825 | - |
| Leieinntekter | 2 185 349 | - | 1 739 381 | 1 628 625 | - |
| Sum driftsinntekter | 5 504 064 | 5 661 802 | 5 111 945 | 5 021 450 | - |
| Varekostnad | 27 313 | - | 11 938 | 17 202 | - |
| Lønnskostnad | 2 704 424 | - | 2 284 018 | 2 150 097 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 399 800 | - | 483 700 | 437 200 | - |
| Annen driftskostnad | 1 148 577 | - | 986 478 | 942 792 | - |
| Sum driftskostnader | 4 280 113 | 4 565 094 | 3 766 134 | 3 547 291 | - |
| Driftsresultat | 1 223 950 | 1 096 708 | 1 345 811 | 1 474 159 | - |
| Annen renteinntekt | 135 903 | - | 123 374 | 3 687 | - |
| Annen finansinntekt | 271 | - | 5 | 19 | - |
| Sum finansinntekter | 136 174 | 132 965 | 123 379 | 3 706 | - |
| Annen rentekostnad | 638 732 | - | 740 313 | 379 437 | - |
| Sum finanskostnader | 638 732 | 721 418 | 740 313 | 379 437 | - |
| Netto finans | −502 558 | −588 453 | −616 934 | −375 731 | - |
| Resultat før skatt | - | 508 255 | 728 877 | 1 098 428 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 721 393 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 160 797 | - | 161 957 | 551 673 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 566 920 | 546 755 | 0 |
| Årsresultat | 560 596 | 396 362 | 566 920 | 546 755 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 560 596 | - | 566 920 | 546 755 | - |
| Totalresultat | 560 596 | - | 566 920 | 546 755 | - |
| Ordinært utbytte | 500 000 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 60 596 | - | 566 920 | 546 755 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 560 596 | - | 566 920 | 546 755 | - |
| Utsatt skattefordel | 442 104 | - | 383 875 | 340 246 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 442 104 | - | 383 875 | 340 246 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 14 364 038 | - | 15 124 978 | 14 524 613 | - |
| Anlegg under utførelse | 238 400 | - | 238 400 | 238 400 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 2 566 | 16 266 | - |
| Sum varige driftsmidler | 14 602 438 | - | 15 365 944 | 14 779 279 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 384 899 | - | 3 135 556 | 3 023 680 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 33 000 | - | 33 000 | 33 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 417 899 | - | 3 168 556 | 3 056 680 | - |
| Sum anleggsmidler | 18 462 441 | 18 658 216 | 18 918 375 | 18 176 205 | 0 |
| Kundefordringer | 376 665 | - | 371 920 | 339 793 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 77 266 | - | 114 295 | 167 836 | - |
| Sum fordringer | 453 931 | - | 486 215 | 507 629 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 438 937 | - | 439 040 | 502 867 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 438 937 | - | 439 040 | 502 867 | 30 000 |
| Sum omløpsmidler | 892 868 | 790 100 | 925 255 | 1 010 496 | 30 000 |
| Sum eiendeler | 19 355 308 | 19 448 316 | 19 843 630 | 19 186 701 | 30 000 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 15 000 |
| Annen egenkapital | 8 721 719 | - | 8 264 760 | 7 697 840 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 8 721 719 | 8 661 123 | 8 264 760 | 7 697 840 | - |
| Sum egenkapital | 8 821 719 | 8 761 123 | 8 364 760 | 7 797 840 | 15 000 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 706 341 | - | 8 196 573 | 7 814 874 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 469 533 | - | 2 399 120 | 2 358 680 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 9 175 874 | - | 10 595 693 | 10 173 554 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 9 175 874 | 9 827 478 | 10 595 693 | 10 173 554 | 0 |
| Leverandørgjeld | 28 155 | - | 96 719 | 114 831 | - |
| Betalbar skatt | 192 406 | - | 205 586 | 581 886 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 368 601 | - | 305 256 | 290 703 | - |
| Utbytte | 500 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 268 554 | - | 275 616 | 227 887 | 15 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 357 716 | 859 715 | 883 177 | 1 215 307 | 15 000 |
| Sum gjeld | 10 533 590 | 10 687 193 | 11 478 870 | 11 388 861 | 15 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 355 308 | - | 19 843 630 | 19 186 701 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −15 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,66▼ | 0,92 | 1,05 | 0,83 | 2,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,19▼ | 1,22 | 1,37 | 1,46 | 1,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,0 %▲ | 6,3 % | 7,5 % | 15,4 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 22,2 %▲ | 19,4 % | 26,3 % | 29,4 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,2 %▲ | 7,0 % | 11,1 % | 10,9 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 45,6 %▲ | 45,0 % | 42,2 % | 40,6 % | 50,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 917 344
- Resultat per ansatt, kroner
- 203 992
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LURØY BYGG OG REGNSKAP AS22,2 %
5,5 mill. 6 ansatte 2025
0 %102030
AIDER AS1,3 % 1 607,6 mill.1 343 ansatte 2025
AZETS INSIGHT AS10,7 % 1 566,8 mill.907 ansatte 2025
Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS12,6 % 845,6 mill.585 ansatte 2025
LURØY BYGG OG REGNSKAP AS22,2 % 5,5 mill.6 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 69.202.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anita Huka Johannessen | 1970 |
| Styrets leder | Ole Kristian Johannessen | 1971 |
| Styremedlem | Audhild Huka | 1976 |
| Styremedlem | Anita Huka Johannessen | 1970 |
| Styremedlem | Hanna Elisabeth Huka | 2006 |
| Revisor | HELGELAND REVISJON AS823 130 422 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- DEMMA HOLDING AS100,0 %Lurøy · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- DEMMA HOLDING AS
- LURØY BYGGEVARE AS100,0 %
- LURØY BYGG AS91,0 %
- LURØY BYGG OG REGNSKAP AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.