- Org.nr.
- 919 217 561
- Adresse
- Hardangervegen 72, 5224 Nesttun
- Hovedeier
- SAFE BEMANNING AS, 50,1 %
Driftsresultat1 432 6293,9 % margin
EBITDA1 978 179før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 111 9033,0 % margin
Egenkapital2 323 51619,5 % av eiendelene
LV Tekniske AS er et aksjeselskap innen utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 217 561
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 13.06.2017
- Registrert
- 29.06.2017
- Adresse
- Hardangervegen 72, 5224 Nesttun
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 78.200 Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenesterUtleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester i Bergen (149)
- Aksjekapital
- 264 500
- Ansatte
- 97
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- LV TEKNISKE AS AVD NESTTUN919 334 746 · BERGEN61 ansatte
- LV TEKNISKE AS AVD NORD922 571 228 · BODØ23 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av teknisk personell. Bemanningsbyrå og rekruttering.
Tidligere navn
- LEAN PERSONELL AS29.06.2017 til 05.08.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 36 461 688 | 33 035 440 | - | - | 9 867 594 |
| Annen driftsinntekt | - | 358 913 | - | - | 191 742 |
| Sum driftsinntekter | 36 461 688 | 33 394 353 | 18 586 825 | 19 367 941 | 10 059 337 |
| Varekostnad | - | - | 1 600 943 | 1 886 328 | 1 069 752 |
| Lønnskostnad | 30 096 651 | 26 731 399 | 13 328 838 | 14 263 781 | 7 572 308 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 545 550 | 475 750 | 391 000 | 183 725 | 72 000 |
| Annen driftskostnad | 4 386 858 | 3 953 474 | 2 516 569 | 2 951 454 | 1 733 547 |
| Sum driftskostnader | 35 029 059 | 31 160 623 | 17 837 349 | 19 285 288 | 10 447 607 |
| Driftsresultat | 1 432 629 | 2 233 730 | 749 476 | 82 653 | −388 270 |
| Annen finansinntekt | 104 407 | 83 303 | - | - | 1 039 |
| Sum finansinntekter | 104 407 | 83 303 | 17 737 | 5 775 | 1 039 |
| Annen rentekostnad | 9 519 | 1 689 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 32 611 | 44 220 | - | - | 1 494 |
| Sum finanskostnader | 42 130 | 45 909 | 66 683 | 31 369 | 1 494 |
| Netto finans | 62 278 | 37 394 | −48 946 | −25 594 | −455 |
| Resultat før skatt | - | - | 700 530 | 57 059 | −388 725 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 72 016 | - | 14 437 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −403 162 |
| Resultat før skattekostnad | 1 494 907 | 2 271 124 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 383 004 | 532 457 | - | - | - |
| Årsresultat | 1 111 903 | 1 738 667 | 628 514 | 57 059 | −403 162 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 111 903 | 1 738 667 | - | - | −403 162 |
| Totalresultat | 1 111 903 | 1 738 667 | - | - | −403 162 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −32 627 |
| Ordinært utbytte | 1 000 000 | 1 800 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 111 903 | −61 333 | - | - | −370 535 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 111 903 | 1 738 667 | - | - | −403 162 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 059 250 | - | - | - | 36 500 |
| Sum varige driftsmidler | 883 700 | 1 059 250 | - | - | 562 900 |
| Andre langsiktige fordringer | 132 000 | 98 500 | - | - | 8 334 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 132 000 | 98 500 | - | - | 8 334 |
| Sum anleggsmidler | 1 015 700 | 1 157 750 | 1 230 556 | 1 328 000 | 571 234 |
| Kundefordringer | 4 136 654 | 3 992 646 | - | - | 755 525 |
| Andre kortsiktige fordringer | 77 520 | 108 563 | - | - | - |
| Sum fordringer | 4 214 173 | 4 101 210 | - | - | 755 525 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 672 031 | 5 936 943 | - | - | 1 556 793 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 672 031 | 5 936 943 | - | - | 1 556 793 |
| Sum omløpsmidler | 10 886 204 | 10 038 153 | 5 370 345 | 3 869 927 | 2 312 318 |
| Sum eiendeler | 11 901 904 | 11 195 903 | 6 600 902 | 5 197 927 | 2 883 551 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 526 400 |
| Aksjekapital | 264 500 | 264 500 | - | - | 200 000 |
| Overkurs | 1 355 500 | 1 355 500 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 620 000 | 1 620 000 | 1 620 000 | 200 000 | 200 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 32 627 |
| Annen egenkapital | 703 516 | 591 613 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 703 516 | 591 613 | 652 946 | 24 432 | −32 627 |
| Sum egenkapital | 2 323 516 | 2 211 613 | 2 272 946 | 224 432 | 167 373 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 222 622 | 504 034 | - | - | 476 330 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 222 622 | 504 034 | - | - | 476 330 |
| Sum langsiktig gjeld | 222 622 | 504 034 | 850 762 | 1 013 490 | 476 330 |
| Leverandørgjeld | 271 973 | 303 484 | - | - | 85 924 |
| Betalbar skatt | 383 004 | 532 457 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 3 186 080 | 2 814 041 | - | - | 940 247 |
| Utbytte | 1 000 000 | 1 200 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 4 514 708 | 3 630 274 | - | - | 1 213 678 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 355 765 | 8 480 256 | 3 477 193 | 3 960 005 | 2 239 849 |
| Sum gjeld | 9 578 388 | 8 984 290 | 4 327 956 | 4 973 495 | 2 716 179 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 901 904 | 11 195 903 | - | - | 2 883 551 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,16▼ | 1,18 | 1,54 | 0,98 | 1,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,12▲ | 4,06 | 1,90 | 22,16 | 16,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,3 %▼ | 26,0 % | 13,0 % | 2,2 % | −13,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,9 %▼ | 6,7 % | 4,0 % | 0,4 % | −3,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,0 %▼ | 5,2 % | 3,4 % | 0,3 % | −4,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 19,5 %▼ | 19,8 % | 34,4 % | 4,3 % | 5,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 375 894
- Resultat per ansatt, kroner
- 14 769
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LV Tekniske AS3,9 %
36,5 mill. 97 ansatte 2025
−2 %024
Manpower AS−0,8 % 1 657,4 mill.5 356 ansatte 2025
NORWEGIAN CREW SERVICES AS1,6 % 2 224,6 mill.44 ansatte 2025
NES ADVANTAGE AS1,7 % 2 250,3 mill.552 ansatte 2025
LV Tekniske AS3,9 % 36,5 mill.97 ansatte 2025
−2 %024
De tre andre er de største selskapene i næringskode 78.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ståle Stølen Pedersen | 1976 |
| Styrets leder | Petter Ødemark | 1974 |
| Styremedlem | Sofie Monstad Aga | 1993 |
| Styremedlem | Thomas Bolstad Brekke | 1986 |
| Revisor | FENDER AS935 413 389 | - |
| Regnskapsfører | PARADIS REGNSKAP AS999 054 463 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SAFE BEMANNING AS50,1 %Nesttun · 1 325 ordinære aksjer
- AGA HOLDING AS25,0 %Nesttun · 660 ordinære aksjer
- Voluspå Holding AS25,0 %Mjølkeråen · 660 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HIPE INVEST AS
- SAFE BEMANNING AS54,0 %
- SAFE BEMANNING BYGG AS100,0 %
- SAFE BEMANNING INDUSTRI AS100,0 %
- LV Tekniske AS50,1 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.