- Org.nr.
- 927 279 916
- Adresse
- Ulvenveien 73, 0581 Oslo
- Bransje
- Skjønnhetspleie
Driftsresultat−54 638−14,8 % margin
EBITDA−50 348før av- og nedskrivninger
Årsresultat−72 215−19,5 % margin
Egenkapital19 13613,8 % av eiendelene
LY'S NAILS & BEAUTY AS er et aksjeselskap innen skjønnhetspleie, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 279 916
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 29.04.2021
- Registrert
- 16.06.2021
- Adresse
- Ulvenveien 73, 0581 Oslo
- Postadresse
- c/o Thi My Hoang Luong, Børsteveien 7
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 96.220 SkjønnhetspleieSkjønnhetspleie i Oslo (1 188)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- LY'S NAILS & BEAUTY AS920 638 244 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Manikyr og pedikyrtjenester som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 370 055 | 285 480 | 563 934 | 0 | 684 416 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 100 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 370 055 | 285 480 | 564 034 | 0 | 684 416 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 3 263 | 2 039 | - | - | - |
| Varekostnad | 139 869 | 0 | 17 578 | 0 | 9 412 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 357 300 |
| Lønnskostnad | 158 052 | 169 747 | 458 944 | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 4 290 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 119 219 | 99 195 | 171 283 | - | 88 576 |
| Sum driftskostnader | 424 693 | 270 980 | 647 805 | 0 | 455 288 |
| Driftsresultat | −54 638 | 14 500 | −83 772 | 0 | 229 128 |
| Annen renteinntekt (0) | - | 2 188 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 2 188 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 2 294 | 0 | 423 | - | - |
| Sum finanskostnader | 2 294 | 0 | 423 | 0 | - |
| Netto finans | −2 294 | 2 188 | −423 | 0 | - |
| Resultat før skatt | −56 932 | 16 688 | −84 194 | 0 | 229 128 |
| Skattekostnad | 15 283 | 3 190 | −18 473 | 0 | 49 183 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 179 945 |
| Årsresultat | −72 215 | 13 498 | −65 721 | 0 | 179 945 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 179 945 |
| Ordinært utbytte | 24 939 | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | −5 294 | 0 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −91 859 | 13 498 | −65 721 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −72 215 | 13 498 | −65 721 | 0 | 179 945 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 15 283 | 18 473 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 15 283 | 18 473 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 57 156 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 57 156 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 57 156 | 15 283 | 18 473 | 0 | 0 |
| Varer | 0 | 3 263 | 5 302 | 0 | 5 490 |
| Sum varer | 0 | 3 263 | 5 302 | 0 | 5 490 |
| Kundefordringer | 13 310 | 0 | 9 923 | 0 | - |
| Andre fordringer | 0 | 6 147 | 13 127 | 0 | - |
| Sum fordringer | 13 310 | 6 147 | 23 050 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 67 770 | 103 148 | 140 071 | 236 560 | 367 227 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 67 770 | 103 148 | 140 071 | 236 560 | 367 227 |
| Sum omløpsmidler | 81 080 | 112 558 | 168 423 | 236 560 | 372 717 |
| Sum eiendeler | 138 236 | 127 841 | 186 896 | 236 560 | 372 717 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 0 | 91 859 | 78 361 | 144 083 | 179 945 |
| Udekket tap | 5 294 | 0 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −5 294 | 91 859 | 78 361 | 144 083 | 179 945 |
| Sum egenkapital | 19 136 | 116 289 | 102 791 | 168 513 | 204 375 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 67 730 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 67 730 | 0 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 67 730 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 68 047 | 49 183 |
| Leverandørgjeld | 0 | −4 160 | - | - | −11 797 |
| Skyldige offentlige avgifter | 38 621 | 1 942 | 46 874 | 0 | 82 986 |
| Annen kortsiktig gjeld | 12 750 | 13 770 | 37 230 | 0 | 47 970 |
| Sum kortsiktig gjeld | 51 371 | 11 552 | 84 104 | 68 047 | 168 342 |
| Sum gjeld | 119 101 | 11 552 | 84 104 | 68 047 | 168 342 |
| Sum egenkapital og gjeld | 138 236 | 127 841 | 186 896 | 236 560 | 372 717 |
| å kr 300,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,58▼ | 9,74 | 2,00 | 3,48 | 2,21 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,22▲ | 0,10 | 0,82 | 0,40 | 0,82 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −41,1 %▼ | 10,6 % | −39,6 % | 0,0 % | 61,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −14,8 %▼ | 5,1 % | −14,9 % | - | 33,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −19,5 %▼ | 4,7 % | −11,7 % | - | 26,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 13,8 %▼ | 91,0 % | 55,0 % | 71,2 % | 54,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LY'S NAILS & BEAUTY AS−14,8 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
LY'S NAILS & BEAUTY AS−14,8 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Senses AS0,4 % 23,2 mill.15 ansatte 2025
EGER KARL JOHAN AS10,8 % 26,0 mill.14 ansatte 2025
Venita Wellness Sriwichai51,8 % 24,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2018
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.220.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Thi My Hoang Luong | 1990 |
| Styrets leder | Thi My Hoang Luong | 1990 |
| Regnskapsfører | VN REGNSKAP AS927 324 180 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- THI MY HOANG LUONG100,0 %f. 1990 · Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.